Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Archiwum - kwiecień 2014

22 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Majówka w Chojnowie (aktualizacja)

Dwa dni dobrej zabawy czekają na chojnowian w trakcie zbliżającego się wielkimi krokami weekendu majowego. Występy zespołów muzycznych i mnóstwo konkurencji sportowych – z takich atrakcji będą mogli korzystać mieszkańcy miasta 1. i 3. maja.

18 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Oglądaj, słuchaj, czytaj! Dziś film „Blue Valentine” i biografia Pablo Picasso.

W każdy piątek w zakładce „Rozrywka” zamieszczamy w ramach cyklu „Oglądaj, słuchaj, czytaj!” nasze subiektywne propozycje filmów, płyt i książek. Dziś kilka słów o filmie „Blue Valentine” z Michelle Williams i Ryan’em Goslingiem w rolach głównych oraz o biografii Pabla Picasso autorstwa Henry Gidel’a. Recenzje, zwiastun filmu i kilka zdjęć prac Picassa TUTAJ.

19 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Dlaczego Wielkanoc to święto ruchome?

Święta Wielkanocne przed nami. 20 kwietnia zasiądziemy to stołów by spożyć świąteczne śniadanie, dzień później oblejemy rodzinę i bliskich zimną wodą korzystając ze Śmigusa-dyngusa. Sięgając pamięcią rok wstecz przypominamy sobie, że Wielkanoc wypadła ostatniego dnia marca. Skąd ta rozbieżność czasowa? Dlaczego święta te – podobnie jak Boże Narodzenie – nie obchodzimy jednego, konkretnego dnia? Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do zaprzyjaźnionego przyrodnika, Jerzego Kucharskiego.

18 kwiecień 2014, Monikaaa,
Oglądaj, słuchaj, czytaj! Część 9.W piątek przed Wielką Nocą, specjalnie dla Państwa, prezentujemy… (nie, nie „Pasję” Mela Gibsona) ujmujący autentyzmem melodramat „Blue Valentine” z Michelle Williams i Ryan’em Goslingiem w rolach głównych oraz biografię Pabla Picasso autorstwa Henry Gidel’a. Będzie opowieść o końcu miłości oraz wielkim artyście hiszpańskim o wielu twarzach - „Wytykano mu [przyp. red. Picassowi] oportunizm, nazywano egoistą, dusigroszem, sadystą, mistrzem mistyfikacji; wielbiono go i nienawidzono – nie bez powodu (…)”. Zachęcamy do lektury!
18 kwiecień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Sparing Chojnowianki Chojnów z Sokołem Krzywa zamiast meczu ligowego
Poza juniorami i trampkarzami wczoraj na murawie pojawili się również seniorzy. Pierwsza drużyna KS Chojnowianka również pauzuje podczas świąt. Arkadiusz Paluch zamiast spotkania ligowego postanowił rozegrać sparing. Rywalem była drużyna Sokoła Krzywa.
18 kwiecień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Przedświąteczny sparing trampkarzy i juniorów młodszych
W związku z tym, że podczas świątecznego weekendu juniorzy młodsi KS Chojnowianka nie rozegrają spotkania ligowego trener Bogdan Kozłowski postanowił nie marnować czasu. Wczoraj tuż po godzinie 15-tej młodzi chojnowianie rozegrali sparing z ekipą trampkarzy. Cały mecz miał na celu dopracowanie elementów taktycznych, jak i utrzymanie dobrej dyspozycji.
17 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Sympatyczna suczka szuka właściciela!

Dzisiaj w godzinach porannych pod chojnowskim laboratorium przy ul. Grodzkiej znaleziono młodą, drobną, ciemnobrązową suczkę z podpalanymi łapkami. Prawdopodobnie kręciła się w okolicy od wczorajszego wieczoru.

17 kwiecień 2014, Jerzy Kucharski, Wszystkich komentarzy: 3
Akademia Śmieciowa – wykład 15. Odpowiedź ze spalarnią w tle.

Parokrotnie przeczytałem komentarze Mikołaja-Jana, któremu dziękuję za cenne uwagi i wnikliwą psychoanalizę. Odniosłem wrażenie, że można teraz wziąć kija i walnąć Kucharskiego, bo zęby mu wybili. Inaczej to sformułował. Wypalił się bidula. Może? Niemniej jednak nie dmuchaj w ten popiół. Różnie to bywa. To nie to wzbudziło we mnie zainteresowanie tym tekstem. Czytając go usłyszałem w tle osobę, z którą swego czasu współpracowałem. Mikołaj – Jan? Jeden lub dwóch facetów, a ja słyszę kobietę. Może się mylę. Poza tym ten brak konsekwencji, tak dla niej charakterystyczny. Kiepski nie może być dobrym. Najpierw nagana, a potem hymny pochwalne. Wałęsowskie jestem za, a nawet przeciw. No i ta asekuracja, którą się wyczuwa w tekście, i która była tak charakterystyczna dla tamtej osoby. Nazwę ją Cieniem. Cień swoją drogą jest sympatyczny, myśli i zawsze chce kontrolować swoje zachowanie.

18 kwiecień 2014, artykuł sponsorowany, Wszystkich komentarzy: 0
Salon PLAY zmienia swoją lokalizację!

Salon PLAY, który do tej pory znajdował się w Intermarche przy ul. Kilińskiego 42, zmienia swoją lokalizację. Od 2 maja br. PLAY będzie na parterze nowej kamienicy przy ul. Długosza 1a. Niebawem otworzony zostanie profesjonalny salon, „z prawdziwego zdarzenia” – bez tłumów przechodzących przez obiekt i głośnej muzyki. Zapowiada się cicho, kameralnie, elegancko.

17 kwiecień 2014, Elżbieta Kiełbasa KRUS, Wszystkich komentarzy: 0
Zasady BHP w gospodarstwie rolnym

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami kontynuujemy publikacje artykułów dotyczących zasad BHP w gospodarstwach rolnych. W tym artykule pragniemy skupić się na zagrożeniach związanych z upadkami przedmiotów. Do wypadków tych najczęściej dochodzi w gospodarstwach rolnych, podczas wykonywania prac związanych z ręcznym przenoszeniem przedmiotów, jak również podczas remontu budynków gospodarczych, otwierania czy zamykania burt przyczep oraz obsługi maszyn i urządzeń rolniczych.

17 kwiecień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Kamil Mroczkowski na żywo z Mistrzostw Świata Juniorów w boksie. Dziś 18:30. Zapraszamy
Już dziś Kamil Mroczkowski stoczy swój pierwszy pojedynek na Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbywają się w Bułgarii. Młody chojnowianin pojawi się na ringu podczas walk wieczornych, które rozpoczynają się o godzinie 17:00 czasu polskiego. Reprezentant Polski - wychowanek Champion Chojnów Powiat Legnicki zaprezentuje swoje umiejętności około godziny 18:30.
17 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Godziny otwarcia basenu w trakcie świąt

W trakcie zbliżających się Świąt Wielkanocnych Basen Miejski w Chojnowie czynny będzie w innych godzinach niż na co dzień. Zapraszamy do zapoznania się ze świątecznym harmonogramem.

16 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Nie bij mnie - kochaj mnie. Dziesiątki misiów na ulicach Chojnowa.

Kilkadziesiąt zabandażowanych misiów pojawiło się dziś na ulicach Chojnowa. Koło Tkacza, przy Urzędzie Miejskim, w Urzędzie Gminy, tuż przy Przychodni Rejonowej, na ławkach w centrum – wszędzie tam, gdzie spacerują mieszkańcy miasta. Zabandażowane, smutne misie są częścią akcji „Historia Misia: nie bij mnie – kochaj mnie”. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, organizator, chce w ten sposób zwrócić uwagę na problem przemocy skierowany w stronę najmłodszych.


17 kwiecień 2014, SP3 Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
Nowinki z SP3

W miesiącu kwietniu w Chojnowie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Pegazik”. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VB - Marta Klimczyk. Odniosła sukces zdobywając I miejsce. Będzie ona reprezentować szkołę i powiat legnicki w finale wojewódzkim. Gratulacje dla Marty oraz opiekuna - p. Anny Pauch.

16 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 1
M z "drugiej ręki" w Chojnowie

Jeśli rozważasz przeprowadzkę i właśnie zaczynasz szukać nowego lokum dla siebie, poniższy przegląd aktualnych ofert i cen na rynku wtórnym w Chojnowie z pewnością będzie pomocny.