Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Praca Lidl

Archiwum - marzec 2017

20 marzec 2017, Partnerstwo, Wszystkich komentarzy: 1
Jak zaplanować udane wakacje dla dziecka?

Za planowanie wakacji należy zabrać się odpowiednio wcześniej. W ten sposób zyskasz większy wybór atrakcyjnych ofert obozów i kolonii dla dzieci i młodzieży. Im później zdecydujesz się na wybraną ofertę, tym cena będzie wyższa. W czerwcu oferta wakacyjna z pewnością będzie ograniczona. Jeśli chcesz zafundować swojemu dziecku udane wakacje – nie czekaj z podjęciem decyzji na ostatnią chwilę.

16 marzec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Czy są chojnowianie, którzy zasługują by stać się patronami ulic?

Jadąc do sąsiedniej Legnicy napotykamy m.in. na ulice Witelona, Wolfganga Maxa Meißlera, Ojców Zbigniewa i Michała, Jerzego Libana, czy Henryka Pobożnego. Co łączy tych ludzi? Wszyscy albo byli legniczanami, albo byli z tym miastem związani. Wrocław swoją historię pielęgnuję m.in. w ulicach: Bolesława Drobnera, Edith Stein, Zbigniewa Cybulskiego, Bernarda Pretficza, Maksa Berga czy Ernsta Maya (który równie dobrze mógłby być patronem jednej z ulic Chojnowa). W bliskim nam Bolesławcu napotykamy chociażby na ulicę Michaiła Kutuzowa czy Martina Opitza. Każde miasto ma swoich wielkich a my? My również, o czym wiele osób nawet nie wie.

16 marzec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
DEng dENG po raz piąty

Przed nami V edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego DEng dENG 2017. Organizatorzy zachęcają wszystkich chętnych do udziału.

16 marzec 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Repertuar kina Helios (17-23 marca)

Prezentujemy repertuar kina Helios w Legnicy. Ważny od 17 do 23 marca 2017 roku.

16 marzec 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Rozdajemy bilety do kina! - WYNIKI

Drodzy Czytelnicy! Mamy dla Was wejściówki na piątkowe (17 marca) seanse filmu „KONG” w legnickim kinie Helios.

15 marzec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Agatelian bez szans. Doskonałe rozpoczęcie Mistrzostw Europy przez Łukasza Niemczyka

Łukasz Niemczyk doskonale rozpoczął rozgrywane w rumuńskiej Braile Mistrzostwa Europy U-22 w boksie. W swojej pierwszej walce (faza eliminacyjna) nie dał szans reprezentantowi Republiki Czeskiej Erikowi Agatelianowi.

15 marzec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 4
Rewitalizacja Parku Piastowskiego i nowe oświetlenie - pomysły dla południowej części Chojnowa

Budżet Obywatelski: Przedstawiamy dwa kolejne projekty autorstwa radnego powiatu legnickiego Grzegorza Gapskiego, tym razem dotyczące południowej części Chojnowa. Mieszkańcy tego rejonu będą mogli zagłosować m.in. na projekt rewitalizacji Parku Piastowskiego oraz na projekt nowego oświetlenia na ulicy Kilińskiego.

15 marzec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rewitalizacja "muszli" w Parku Śródmiejskim - kolejny projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego

Na naszą skrzynkę pocztową wpłynęły kolejne trzy projekty zaproponowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Tym razem ich autorem jest radny powiatu legnickiego Grzegorz Gapski. Prezentacje projektów rozpoczniemy od północnej części Chojnowa; mieszkańcy tego rejonu w głosowaniu będą mogli oddać głos na koncepcję rewitalizacji "muszli" w Parku Śródmiejskim.

15 marzec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
SpongeBob, Sierżant Panda, Pancernik oraz miejscowi policjanci uczyli zasad ruchu drogowego

Policjanci z Komisariatu Policji w Chojnowie oprócz zapewniania bezpieczeństwa na terenie naszych gmin zajmują się także edukowaniem młodego pokolenia mieszkańców ziemi chojnowskiej. Tym razem na komisariacie gościły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4.

15 marzec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Uczniowie SP4 znają powiat legnicki jak swój dom

Jak dobrze znasz swój powiat? Z pewnością nie tak dobrze jak uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4: Natalia Borowy, Eliza Laskowska i Wiktor Cieśla, którzy zajęli drugie miejsce w konkursie organizowanym przez Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Legnicy, powiat legnicki oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Legnicy.

15 marzec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ciąg dalszy sukcesów tenisistów stołowych
Po mistrzostwach powiatu legnickiego przyszedł czas na Mistrzostwa Strefowe LZS strefy IV, które odbyły się 11 marca w Gierałtowcu. Strefa IV składa się z czterech powiatów: legnickiego, złotoryjskiego, jaworskiego i średzkiego.
14 marzec 2017, Stow. Retrofutbolistów, Wszystkich komentarzy: 4
III Biesiada Retrofutbolistów Chojnowa

Serdecznie zapraszamy na III Biesiadę Retrofutbolistów Chojnowa.

14 marzec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ruszają Mistrzostwa Europy. Łukasz Niemczyk poznał swojego pierwszego rywala

Przed nami kilkudniowe zmagania bokserskie w ramach Mistrzostw Europy U-22 w boksie.Gospodarzem zawodów jest rumuńskie miasto Braiła. Honoru naszego miasta bronić będzie reprezentant Polski Łukasz Niemczyk.

14 marzec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dzień Kobiet w stylu lat 20. i na ludowo

Dzień Kobiet w Krzywej to już wieloletnia tradycja. Co roku w okolicach 8 marca świetlica wiejska w tej miejscowości gromadzi panie z gminy Chojnów, które wspólnie świętują swoje święto. Święto, które w naszej części Europy celebrowane jest w wyjątkowy sposób.

14 marzec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Organizatorzy Charytatywnej Gali Bokserskiej dziękują wszystkim ludziom o wielkim sercu

Minął już tydzień od organizowanej przez klub Champion Chojnów Powiat Legnicki Charytatywnej Gali Bokserskiej, której celem była zbiórka pieniędzy na rzecz chorej na nowotwór Marty Bodniewicz. Przyszedł czas na podsumowanie, podziękowania i przekazanie zebranych środków dla bohaterki gali.