Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Archiwum - marzec 2016

31 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowskie szkoły uczciły Dzień Czytania Tolkiena (wideo)

Dziś o godz. 10.00 w odbyło się spotkanie organizowane w ramach Międzynarodowego Dnia Czytania Tolkiena. W jego obchody włączyły się chojnowskie gimnazja i szkoły podstawowe, wydarzeniu patronowała Biblioteka Miejska. Niesprzyjająca aura nie pozwoliła organizatorom na przeprowadzenie akcji w Parku Śródmiejskim, zabawę przeniesiono więc do budynku Biblioteki Miejskiej.

31 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wyniki konkursu!

Dobiegł końca organizowany przez nas konkurs, w którym do wygrania były bilety na jutrzejsze seanse filmu „Batman v Supermen. Świt sprawiedliwości” (2D). Serdecznie dziękujemy za wszystkie nadesłane zgłoszenia i kreatywne odpowiedzi.

31 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Biblioteczna Akademia Malucha przywitała wiosnę

Za nami marcowe spotkanie Bibliotecznej Akademii Malucha, przyciągającej co miesiąc do Miejskiej Biblioteki Publicznej grono najmłodszych czytelników wraz z opiekunami. Tym razem młodzi mieszkańcy naszego miasta przywitali wiosnę. Towarzyszyło im kilka zielonych żab, na co dzień grasujących po chojnowskiej bibliotece.

31 marzec 2016, Gimnazjum nr 1, Wszystkich komentarzy: 0
"Na fali" - nowy projekt fundacji "Smak Sukcesu"!

Już po raz kolejny uczniowie Gimnazjum nr 1 realizują projekt fundacji „Smak Sukcesu" przeprowadzany w ramach programu „Równać Szanse" przy współpracy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. Nasze nowe przedsięwzięcie nosi tytuł „Na Fali". Jego koordynatorem jest pani Iwona Majerowska - nauczyciel fizyki.

30 marzec 2016, PWSZ im. Witelona w Legnicy, Wszystkich komentarzy: 0
II Studencki Przegląd Muzyczny w PWSZ im. Witelona w Legnicy!

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy zaprasza 28 kwietnia na II Studencki Przegląd Muzyczny.

30 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Przed nami marcowa sesja Rady Gminy Chojnów

Już jutro, 31 marca w sali posiedzeń Urzędu Gminy Chojnów przy ulicy Fabrycznej odbędzie się Sesja Rady Gminy Chojnów nr XXI.

30 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 6
Chojnowianie będą mieli swój Budżet Obywatelski? Zdecyduje o tym Rada Miejska

Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej podniesiony został temat przeprowadzenia na terenie Miasta Chojnowa konsultacji społecznych w sprawie Budżetu Obywatelskiego jako części budżetu miasta na 2017 rok. W przyszłym miesiącu komisje stałe Rady Miejskiej zajmą się dwoma projektami dotyczącymi konsultacji, złożonymi przez radnych Dariusza Morawskiego i Pawła Grabka.

30 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Życie, śmierć i nieśmiertelność, czyli spotkanie z J.R.R. Tolkienem w Parku Śródmiejskim

Od 2003 roku, 25 marca obchodzony jest Dzień Czytania Tolkiena. Po raz drugi do akcji zainicjowanej przez The Tolkien Society włączy się także nasze miasto. 31 marca w Parku Śródmiejskim odbędą się specjalne zajęcia dla uczniów szkół podstawowych, w ramach których zaplanowano m.in. czytanie fragmentów utworów Tolkiena, konkurs „W zaczarowanym lesie Toma Bombadila” oraz gry i zabawy „Bliżej Śródziemia”.

30 marzec 2016, Galeria Piastów, Wszystkich komentarzy: 0
Fryzjeriada w Galerii Piastów

Już 9 kwietnia od godziny 14:00 zapraszamy do Galerii Piastów na trzecią edycję Mistrzostw we Fryzjerstwie!

29 marzec 2016, PWSZ im. Witelona w Legnicy, Wszystkich komentarzy: 0
T.Love gwiazdą tegorocznych Juwenaliów PWSZ im. Witelona w Legnicy!

W kalendarzu akademickim są daty, które niemal każdy student zna na pamięć. Zapewne są to terminy egzaminów, ale jeszcze bardziej prawdopodobne, że to data juwenaliów, czyli hucznej zabawy i odpoczynku przed zbliżającą się sesją egzaminacyjną.

29 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zielona kraina w Bibliotecznej Akademii Malucha

Już jutro, 30 marca, Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie zaprasza najmłodszych czytelników oraz opiekunów na kolejne spotkanie w ramach Bibliotecznej Akademii Malucha. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny.

29 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Przed nami marcowa sesja Rady Miejskiej

29 marca 2016 roku w sali posiedzeń /nr 11 II p/ Urzędu Miejskiego w Chojnowie odbędzie się kolejna sesja Rady Miejskiej. Początek o godzinie 13:00.

28 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dziś Poniedziałek Wielkanocny - Śmigus Dyngus

Poniedziałek Wielkanocny jest drugim dniem Świąt Wielkanocnych. Zwany jest także Lanym Poniedziałkiem – to ze względu na powszechnie znaną i podtrzymywaną tradycję oblewania dla żartu innych osób.

27 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wielkanoc - najważniejszy dzień w roku liturgicznym

W wierze chrześcijańskiej Wielka Niedziela to ostatni dzień Triduum Paschalnego, jednocześnie najważniejszy dzień w roku liturgicznym. Co prawda w chrześcijaństwie każda niedziela jest upamiętnieniem zmartwychwstania Jezusa, ale Wielka Niedziela jest dniem niezwykle wyjątkowym i uroczystym. Jej obchody zaczynają się już w sobotę, zaraz po zachodzie słońca.

27 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Awaria rurociągu - brak wody do około godziny 16:00

Jak informuje Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, w związku z usuwaną właśnie awarią rurociągu w miejscowości Krzywa; do godziny 16:00 mogą wystąpić utrudnienia w dostępie do wody.

Sklep Bigform