Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Archiwum - marzec 2015

06 marzec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Siatkarski "Dzień Kobiet" w Gimnazjum nr 1
W sobotę 7 marca w Gimnazjum nr1 w Chojnowie odbędzie się turniej żeńskiej siatkówki pod hasłem PANIE, PANNY i PANIENKI. W zespole PAŃ zagrają kobiety kochające sport, PANNY to licealistki i studentki, natomiast PANIENKI to gospodynie turnieju, czyli dziewczęta z gimnazjum. Początek godz.11.
06 marzec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 6
Chojnowianka "powalczy" w Siedliskach w meczu kontrolnym.
Jutro na stadionie w Siedliskach, o godzinie 15:00, KS Chojnowianka rozegra kolejne spotkanie kontrolne. Podopieczni Ireneusza Chrzanowskiego powalczą z lokalnym klubem Dębem Stowarzyszenie Siedliska. Mecz odbędzie się na murawie, a nie na boisku sztucznym. Nasz szkoleniowiec do tej pory musiał korzystać z wielu piłkarzy reprezentujących grupę junior starszy. Nie inaczej będzie w sobotę. Spore braki kadrowe spowodowane kontuzjami, wyjazdami czy też pracą samych piłkarzy powodują, że nie mamy sposobności gry w pełnym składzie.
07 marzec 2015, Starostwo Powiatowe , Wszystkich komentarzy: 0
Przestępczość w powiecie. Policja podsumowuje
Przestępczość w powiecie legnickim od kilku lat utrzymuje się na podobnym, niskim poziomie. Wyjątek stanowi miasto Chojnów. W 2014 roku policjanci mieli tu sporo więcej pracy niż rok wcześniej. Popełniono siedem rozbojów (jeden więcej niż w roku poprzedzającym), a trzy razy funkcjonariusze wzywani byli do bójek i pobić (rok wcześniej tylko raz).
06 marzec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Czarni Rokitki zmierzą się z Gromem Gromadzyń Wielowieś!
W najbliższą niedzielę Czarni Rokitki rozegrają kolejny mecz kontrolny. Tym razem naszym rywalem będzie ekipa Gromu Gromadzyń Wielowieś. Niedzielna rywalizacja rozpocznie się o godzinie 14:00 na stadionie w Rokitkach. Po raz pierwszy w tym sezonie kibice Czarnych będą mieli sposobność obejrzenia swoich piłkarzy na żywo. Będzie to kolejny ważny sprawdzian. Grom Gromadzyń Wielowieś w większości składa się z byłych piłkarzy Prochowiczanki. Zapowiada się zatem bardzo ciekawa rywalizacja.
06 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Eliminacje miejskie do XX Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK za nami
W dniu wczorajszym, odbyły się się eliminacje miejskie do XX Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK. Tegoroczna edycja spotkała się z dużo niższym zainteresowaniem niż te, które odbywały się w latach ubiegłych. W kategorii szkoły podstawowe zaprezentowały się trzy uczennice SP3: Karolina Czerniawska, Wiktoria Piechowiak i Marta Klimczyk. W kategorii gimnazjum, udział w konkursie wzięły dwie uczennice "jedynki": Anita Pajdziuk i Weronika Matwiejewa.
06 marzec 2015, Gimnazjum nr 2, Wszystkich komentarzy: 0
LAUREAT ZDOLNEGO ŚLĄZAKA GIMNAZJALISTY PO RAZ 16 W GIMNAZJUM NR 2!
To już 16 tytuł w historii naszej szkoły. Wśród 23 laureatów Dolnośląskiego Konkursu Geograficznego Zdolny Ślązak Gimnazjalista znalazła się uczennica III klasy - GABRIELA KUR -serdecznie gratulujemy. Finał olimpiady geograficznej odbył się 21 lutego we Wrocławiu. Startowało w niej 55 uczniów z całego województwa, którzy wygrali poszczególne szczeble eliminacji. Gabrysia została jednym z 23 Laureatów wykazując się olbrzymią wiedzą w tej dziedzinie.
06 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
VII Sesja Rady Gminy z dnia 5 marca 2015 r.
W dniu 5 marca 2015 r., w sali posiedzeń nr 6 Urzędu Gminy Chojnów, obyła się sesja Rady Gminy Chojnów nr VII.2015. Poniżej zapis video.
10 marzec 2015, Partnerstwo ,
Jak wybierać dobrą wędlinę?
Obecnie na rynku mamy ogromny wybór przeróżnego rodzaju wędlin. Jednak nie oznacza to niestety, że wszystkie są odpowiedniej jakości. Nie zawsze producenci zachowują najwyższe normy jakościowe. Prawda jest taka, że nie potrafimy na pierwszy rzut oka rozpoznać i odróżnić dobrej wędliny od tej wątpliwej jakości. To jakie mięsiwa spożywamy ma bez wątpienia wpływ na nasze zdrowie. Powinniśmy zadbać o to, aby wędlina na naszym stole była możliwie jak najlepsza.
05 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dzień Kobiet już w najbliższą niedzielę! KONKURS!
Dzień Kobiet już w najbliższą niedzielę! Z okazji zbliżającego się święta, redakcja portalu przygotowała dla Pań konkurs. Wśród uczestniczek, zostaną rozlosowane dwa prezenty- niespodzianki.
05 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ogłoszenie o sesji nr VII.2015 Rady Gminy Chojnów w dniu 5 marca 2015 r.W dniu 5 marca 2015 r. o godzinie 14.30, w sali posiedzeń nr 6 Urzędu Gminy Chojnów,odbędzie się sesja Rady Gminy Chojnów nr VII.2015.
05 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zastępca Dowódcy JGR w Chojnowie z wizytą w Niemczech oraz Danii.

W dniach 05.02.2015 r – 13.02.2015 r.kpt. Paweł Dąbrowa, Zastępca Dowódcy JRG w Chojnowie, KM PSP w Legnicy, uczestniczył w międzynarodowym szkoleniu Operational Management Course – zarządzanie operacyjne zorganizowanym przez Komisję Europejską w miejscowościach Neuhausen/ Niemcy oraz Kopenhaga/Dania. W szkoleniu wzięło udział 20 uczestników z 19 krajów. Przeprowadzony kurs OPM jest jednym z dwunastu kursów stanowiących cykl szkoleń przygotowujących ekspertów do działań w ramach międzynarodowych akcji zarówno na terenie Unii Europejskiej, jaki i poza nią.

04 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dni Otwarte w SP3
Już za kilka miesięcy, sześcio- i siedmiolatki pójdą do pierwszej klasy. Choć dzieci zazwyczaj są ciekawe nowego świata i gotowe na nowe wyzwania, jednocześnie czują niepewność i obawę przez nieznanym. Chojnowskie placówki stworzyły jednak maluchom możliwość bliższego poznania szkół.
04 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Drzwi Otwarte w SP4 za nami!
Pierwszy dzień szkoły, każdemu maluchowi dostarcza wielu emocji. Choć są podekscytowane i ciekawe nowego świata, często towarzyszy temu stres i obawa przed tym, jak będzie wyglądało funkcjonowanie w nowym miejscu. Nic tak nie przekona maluchów do tego, że szkoła jest fajnym i dostarczającym wielu pozytywnych wrażeń miejscem, jak jej bliższe poznanie.
04 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 6
Pożar w Osetnicy. Zajęła się elewacja domku jednorodzinnego!
Dziś o godzinie 9:00 Straż Pożarna w Chojnowie otrzymała zgłoszenie o palącej się elewacji budynku zlokalizowanego w Osetnicy. Na miejsce zdarzenia przybyły cztery zastępy straży. Od palącego się śmietnika zajęła się elewacja domku jednorodzinnego. Właściciele samodzielnie przystąpili do gaszenia pożaru. Przybyła na miejsce straż dokończyła akcję pożarniczą.
03 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
MOJE DZIECKO ROZPOCZĘŁO PRZYGODĘ ZE SPORTEM. WŁAŚCIWE NAWODNIENIE TO PODSTAWA.
Podstawą w diecie młodego sportowca jest odpowiednie nawodnienie. Nawyk regularnego sięgania po odpowiednie napoje ma istotne znaczenie nie tylko dla osiąganych wyników, ale przede wszystkim dla zdrowia i jego utrzymania. Po jakie więc napoje sięgać w diecie dziecka, żeby nawadniały, a nie odwadniały. O tym poniżej.