Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Archiwum - marzec 2015

17 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Konsultacje społeczne w sprawie przyłączenia części Białej do Sołectwa Kolonia Kołłątaja

W związku z wnioskiem z dnia 14 stycznia 2015 r.mieszkańców Sołectwa Kolonia Kołłątaja oraz części Sołectwa Biała (leżącej wzdłuż drogi wojewódzkiej Chojnów-Lubin) o przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie przyłączenia części Sołectwa Biała (nowe osiedle) do Sołectwa Kołłątaja, zostały wszczęte procedury związane z przeprowadzeniem konsultacji.

17 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 4
Dobro pensjonariuszy ponad wszystko - zwierzęta zostają w Niebieskim Parasolu

Po dwóch tygodniach strachu i niepokoju o to, czy zwierzęta będą mogły nadal mieszkać na terenie ośrodka, dyrekcja i pensjonariusze "Niebieskiego Parasola" mogą odetchnąć z ulgą. Cała sprawa zakończyła się po ich myśli- czworonożni przyjaciele nie zostaną im odebrani. Historia pensjonariuszy, którym chciano odebrać niemal całą radość życia została w dużym stopniu nagłośniona w mediach. Stacje telewizyjne i radiowe zajęły stanowisko popierające chojnowski ośrodek. Z pewnością miało to duży wpływ na tak szybką, a przede wszystkim pozytywną decyzję sanepidu.


16 marzec 2015, Aleksandra Langer, Wszystkich komentarzy: 0
Zaginął kot!W niedzielę, 8 marca w okolicy Niebieskiego Parasola, w Chojnowie zaginął kot wyglądający jak na zdjęciu. Ma półtora roku, jest nie za duży i ma odrobinę krótsza sierść niż na fotografii.Do dzisiaj nie wrócił, a bardzo nam na nim zależy. Jeżeli ktoś widział lub go przygarnął proszę o informacje. Dla znalazcy przewidziana nagroda.Ps.
24 marzec 2015, Miejska Biblioteka Publiczna, Wszystkich komentarzy: 0
Biblioteczna Akademia Malucha: Wielkanocna bajeczka
Zapraszamy najmłodszych czytelników oraz ich opiekunów na bezpłatne zajęcia w bibliotece"Wielkanocna bajeczka", które odbędą się w środę (18 marca) o godzinie 11.00 w Dziale dla Dzieci i Młodzieży.
20 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowianin Dionisios Sturis nową twarzą TVP Polonia
W minioną sobotę, Diniosios Sturis zadebiutował w roli współprowadzącego program "Polacy tu i tam", emitowanego w TVP Polonia. „Polacy tu i tam” to audycja publicystyczna o Polakach mieszkających poza granicami kraju. TV Polonia pokazuje w niej życie codzienne, społeczne, kulturalne, polityczne i gospodarcze Polonii. Przybliża sukcesy i problemy Polaków za granicą.
17 marzec 2015, Cuprum Arena , Wszystkich komentarzy: 0
Lubińscy Artyści Dzieciom- akcja charytatywna

Dwunastu artystów z Lubina ozdobi wielkie wielkanocne jaja, które trafią na wystawę do CUPRUM Arena. Pisanki będzie można wylicytować na aukcji charytatywnej już 29 marca. Zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane na leczenie 10 letniego Marcelka.

17 marzec 2015, PWSZ Legnica , Wszystkich komentarzy: 0
PWSZ otworzy swoje Drzwi dla uczniów !

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi. Tym razem kandydaci na studia w naszej Uczelni będą mogli ją odwiedzić 31 marca bieżącego roku. Tegoroczni maturzyści zapoznają się z ofertą edukacyjną na rok akademicki 2015/2016 w godzinach od 9 do 14.

16 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 13
Grzegorz Gapski może stracić stanowisko wiceprzewodniczącego rady powiatu legnickiego

Grzegorz Gapski pełni funkcję wiceprzewodniczącego Rady Powiatu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że na marcowej sesji ma zostać odwołany ze stanowiska. -Słyszałem, że taki wniosek ma zostać zgłoszony. Nic na to nie poradzę - skomentował radny Grzegorz Gapski.

16 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
II Charytatywny Turniej Football Academy ChojnówII Charytatywny Turniej Piłkarski Football Academy Chojnów. Jest to druga edycja turnieju mająca głównie na celu zbieranie środków na Podopiecznych z Fundacji Wspólnie Łatwiej. Po raz kolejny młodzi piłkarze zagrają w szczytnym celu. Na turnieju poza grą przygotowane będą dodatkowe atrakcje takie jak : pokazy czy konkursy. Do 18 marca trwają zapisy drużyn, które chcą wystąpić w turnieju – szczegóły u organizatora.
16 marzec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Mistrzostwa Dolnego Śląska za nami - podsumowanie (foto + video)
Trzydniowe, pierwsze w historii naszego miasta, Mistrzostwa Dolnego Sląska w boksie przeszły do historii. W minioną niedzielę odbył się trzeci i ostatni dzień tej imprezy sportowej. Cała rywalizacja została zaplanowana na trzy dni z uwagi na sporą ilość samych zawodników. Do Chojnowa zawitało 18 klubów i przeszło 80 pięściarzy z całego województwa.
16 marzec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Czarni Rokitki w ostatnim sparingu ograli Skorę Jadwisin
W minioną niedzielę ekipa Czarnych Rokitki rozegrała swoje ostatnie spotkanie sparingowe. Rywalem była drużyna prowadzona przez Dariusza Gindę – Skora Jadwisin. Od samego początku wiadomo było, że będzie to bardzo dobre spotkanie, gdyż ekipa z Jadwisina bardzo dobrze radziła sobie do tej pory w lidze.
15 marzec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Srebrny medal Mistrzostw Dolnego Śląska w boksie trafił do Krzysztofa Zacharego
Krzysztof Zachary, po bardzo dobrym pojedynku, został Wicemistrzem Dolnego Śląska. Ostatni z naszych zawodników wyszedł do ringu w piątej niedzielnej walce. Jego rywalem był reprezentant Boks Polonia Świdnica – Kamil Skowroński. Obaj pięściarze rywalizowali w kategorii 57 kilogramów. Cały pojedynek rozpoczął się bardzo dobrze dla reprezentanta Champion Chojnów Powiat Legnicki.
15 marzec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Żytniewski z tytułem Mistrza Dolnego Śląska w boksie! (foto)
W godzinach porannych kolejny z wychowanków Arkadiusza Lewandowskiego wywalczył tytuł Mistrza Dolnego Śląska w Boksie. Szczęśliwym wygranym okazał się Adrian Żytniewski, który po sporej przerwie powrócił do treningów. Zaplanowana na trzy rundy walka trwała regulaminowo. Rywalem Adriana był reprezentant PKB Polkowice – Sikora Adrian.
15 marzec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Żaki na pierwszym miejscu w Halowym Turnieju Piłki Nożnej!
W minioną sobotę w jednej z legnickich hal sportowych odbył się finał turnieju ligi halowej organizowany przez OZPN w Legnicy. Podczas tej imprezy sportowej nie zabrakło chojnowskiego akcentu, w postaci grupy dziecięcej prowadzonej przez trenera Marcina Rabandę. Rozgrywki rozpoczęły się przed południem. Ekipy piłkarskie podzielone zostały na dwie grupy.
15 marzec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Drugi dzień Mistrzostw Dolnego Śląska wyłonił pierwszych zwycięzców (foto)
Wczorajszy dzień dostarczył nie lada emocji związanych z boksem. Wszystko to za sprawą drugiego etapu Mistrzostw Dolnego Śląska, które w tym roku odbywają się w Chojnowie. Cała idea rozegrania tej prestiżowej imprezy narodziła się podczas Charytatywnej Gali na rzecz Oliwiera Rynkal. Władze Polskiego Związku Bokserskiego doceniły trud naszego Klubu Champion Chojnów Powiat Legnicki i stworzyły nam możliwość rozegrania bardzo prestiżowej imprezy sportowej.
Sklep Bigform