Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Archiwum - marzec 2015

21 marzec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Rokitki powalczą w Legnicy o pierwsze punkty tej wiosny!
Już w niedzielę wszyscy fani Czarnych Rokitki będą mieli możliwość zobaczenia swoich piłkarzy w pierwszym spotkaniu ligowym. Klasę okręgową zainauguruje spotkanie wyjazdowe z Konfeksem Legnica. Na początku ubiegłej rundy ekipa z naszej gminy wyszła zwycięsko z tego pojedynku. Mamy nadzieję, że i tym Czarni okażą się lepsi.
20 marzec 2015, kuba, Wszystkich komentarzy: 8
Janusz Korwin Mikke w Legnicy!
Już w najbliższą niedzielę, tj. 22.03 w Legnicy odbędzie się spotkanie z Januszem Korwin Mikke, kandydatem partii KORWiN na prezydenta RP. Całość rozpocznie się o godzinie 15:30 przy ul. Rycerskiej 24 w LETIA BUSINESS CENTER.
20 marzec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 2
Mocno osłabiona Chojnowianka już jutro rozpoczyna zmagania ligowe!
W pierwszy dzień wiosny Chojnowianka Chojnów, przed własną publicznością, zainauguruje rundę wiosenną IV ligi dolnośląskiej. Sobotnie spotkanie rozegrane zostanie na bocznej płycie przy Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji. Pierwszym rywalem będzie ekipa Nysy Zgorzelec z którą u ubiegłej rundzie osiągnęliśmy rezultat remisowy.
20 marzec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 3
 Kolejne osłabienie Chojnowianki. Baszczak został wypożyczony do Górnika Złotoryja
Przed rozpoczęciem rundy wiosennej KS Chojnowianka straciła kolejnego piłkarza. Po odejściu Damiana Tucholskiego przyszła kolej na Marcina Baszczaka, który przeszedł do pobliskiego rywala Górnika Złotoryja, gdzie szkoleniowcem jest Mirosław Zieleń. Obaj znają się doskonale z poprzednich lat współpracy.
19 marzec 2015, UG Chojnów , Wszystkich komentarzy: 1
Piłkarze Gminy Chojnów zwycięzcami Ogólnopolskiego halowego Turnieju Piłki Nożnej

14.marca w Gorzowie Wielkopolskim odbył się XI Ogólnopolski halowy Turniej Piłki Nożnej Radnych Samorządów Miast, Gmin i Powiatów o puchar Wojewody Lubuskiego. Jego zwycięzcami została drużyna z Gminy Chojnów.

19 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Częściowe zaćmienie Słońca już jutro

Już jutro (20 marca) od godziny 9.47, będziemy mogli oglądać stopniowe przesłonienie prawie 70% Słońca przez Księżyc. Częściowe zaćmienie Słońca przypada na pierwszy dzień astronomicznej wiosny. Warto przyjrzeć się temu zjawisku, ponieważ kolejna okazja do oglądania częściowego zaćmienia nadarzy się dopiero 2021. Nie będzie dane nam zobaczyć w Polsce całkowitego zaćmienia, które najprawdopodobniej będzie można zaobserwować w 2135 roku.

19 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
"DENG DENG", czyli III edycja międzyszkolnego konkursu językowego w PZS za nami
Za nami już III edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego "DENG DENG", organizowanego przez Powiatowy Zespół Szkół, pod Patronatem Honorowym Starosty Legnickiego. Do tegorocznego testu wiedzy przystąpili uczniowie reprezentujący: Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie, Gimnazjum nr 1w Chojnowie, Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, Gimnazjum Samorządowe nr 2 w Bolesławcu, Gimnazjum Samorządowe nr 4 w Bolesławcu, Gimnazjum w Lubiatowie, Gimnazjum w Zagrodnie, V LO w Legnicy i Zespół Szkół Zawodowych w Złotoryi.
19 marzec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Łukasz Niemczyk wyróżniony przez Emerald Boxing Club. Chojnowianin leci na wyspy!
Łukasz Niemczyk został wyróżniony przez najlepszy bokserski klub Irlandii – Emerald Boxing Club Ballinasole i jednocześnie został zaproszony na wyspy w celu odbycia tygodniowego szkolenia w uprawianej dyscyplinie sportowej. Cały pobyt jest zupełnie darmowy, podczas jego trwania zawodniku Champion Chojnów Powiat Legnicki będzie miał zapewnioną opiekę wyśmienitych szkoleniowców, lekarzy oraz zakwaterowanie. Jest to olbrzymie wyróżnienie dla naszego pięściarza. Z całej Polski do Irlandii poleci sześciu bokserów.
19 marzec 2015, Galeria Piastów , Wszystkich komentarzy: 0
Fryzjeriada w Galerii Piastów

Już 28 marca od godziny 13:00 zapraszamy do Galerii Piastów na drugą edycję Mistrzostw we Fryzjerstwie! Konkurs w dwóch kategoriach, ponadto prezentacje, pokazy dj'skie, oraz goście specjalni: Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt – znani z programu Ostre Cięcie. Za oprawę muzyczną odpowiada DJ Matt Kowalsky z zespołu Future Folk. Bądźcie razem z nami!


18 marzec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Punkt pomiaru ruchu drogowego w Chojnowie przy ul. Zielonej
W dniu wczorajszym przy ulicy Zielonej, po raz kolejny, odbywał się pomiar ruchu drogowego. Nie tylko w Chojnowie, ale i w pobliskim Gołaczowie oraz Złotoryi prowadzone były dokładnie takie same badania. Wszystko to ma na celu poprawienie naszego stanu dróg. Pomiar odbywał się na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
18 marzec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Prezentacja kadry Sigo Gim 1 na sezon 2015
Sezon kolarski zbliża się wielkimi krokami. Rozpoczęcie planowane jest na dzień 12 kwietnia 2015r. Cała ceremonia otwarcia odbędzie się w Sobótce. Już dzień wcześniej odbędą się zawody w Dzierżoniowie, które zaliczają się do Pucharu Polski.
18 marzec 2015, Gimnazjum nr 2, Wszystkich komentarzy: 0
ETAP POWIATOWY W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW DLA "DWÓJKI"!W piątek 13 marca odbyły się eliminacje w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców do legnickiej podstrefy w ramach corocznej gimnazjady. Gimnazjada to całoroczne zawody sportowe rozgrywane w różnych dyscyplinach na terenie województwa dolnośląskiego, w którym jest aż 405 gimnazjów. W aktualnej klasyfikacji Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie zajmuje wysoką 29 pozycję wyprzedzając inne gimnazja z naszego najbliższego terenu (Złotoryja, Jawor, Miłkowice, Chojnów).
18 marzec 2015, Starostwo Powiatowe , Wszystkich komentarzy: 0
Co, gdzie i jak załatwić w urzędzie? Ruszył punkt obsługi interesantów

W Starostwie Powiatowym w Legnicy od wczoraj (17 marca) działa punkt informacyjny i biuro podawcze. Jego usytuowanie w holu głównym po lewej stronie od wejścia znacznie skróci petentom drogę do załatwienia swojej sprawy. Pozwoli także na uniknięcie kolejek w przeciążonych często wydziałach, szczególnie tych związanych z komunikacją czy budownictwem.

17 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 1
W Osetnicy znaleziono niewybuch. Strażacy do jutra czekają na saperów Dziś, w godzinach popołudniowych, jeden z rolników zawiadomił o niewybuchu znalezionym na polu, znajdującym się na terenie Osetnicy. Metrowy niewybuch został zabezpieczony przez policję i straż pożarną. W chwili obecnej na miejscu czuwają strażacy z OSP Jaroszówka. Jutro, w godzinach porannych, przyjadą z Głogowa saperzy, którzy podejmą dalsze działania.
17 marzec 2015, Małgorzata Uroda, Wszystkich komentarzy: 0
5 HASEŁ REKLAMOWYCH, KTÓRE WABIĄ NAS DO ZAKUPÓW. POMYSŁOWOŚĆ PRODUCENTÓW NIE ZNA GRANIC.

Statystyczny producent wykorzystuje niewiedzę Nas konsumentów i usiłuje mydlić nam oczy jaki to ich produkt jest niesamowity! Żyjemy w czasach gdzie żywienie ma JUŻ znaczenie i powinniśmy się powoli nad tym zastanawiać co tak naprawdę kupujemy. Dopóki nie będziemy przeciwstawiać się ,,OSZUKANYM” produktom, dopóty będą utrzymywały się na rynku. Dlaczego? Bo się na to zgadzamy. Za mało czasu poświęcamy na czytanie etykiet.