Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Archiwum - marzec 2015

24 marzec 2015, Football Academy , Wszystkich komentarzy: 1
II Charytatywny Turniej Football Academy Chojnów
W hali sportowej przy ulicy Matejki odbył się II Charytatywny Piłkarski Turniej zorganizowany przez Football Academy Chojnów dla roczników 2008/2009 oraz 2006/2007. Współorganizatorem imprezy była Fundacja Wspólnie Łatwiej z Chojnowa. Organizatorzy przed rokiem podpisali partnerską umowę współpracy, której celem jest organizacja w partnerstwie imprez sportowo-rekreacyjnych, zwiększających aktywność i efektywność działań w rozwoju sportu wśród dzieci i młodzieży.
24 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
ZAGINĘŁA KOTKA!!!
Poszukujemy naszej kotki: biała w czarne ciapki, ma niespełna 7 miesięcy, sterylizowana. Wyszła z domu w Chojnowie 19 marca ok. godz. 19:00 (przez naszą nieuwagę), ulica Gałczyńskiego. Wcześniej nie wychodziła w ogóle z domu, nie zna okolicy, możliwe się gdzieś ukryła i boi się wyjść. Kicia bardzo źle znosiła nawet krótkie rozstania, nie akceptuje innych zwierząt.
27 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Konkurs na Kartkę Wielkanocną oraz "Jajko Wielkanocne"

Młodzieżowa Rada Miejska Chojnowa oraz Burmistrz Miasta Chojnowa zapraszają uczniów szkół podstawowych (kl. IV-VI) oraz gimnazjalnych do udziału w konkursie na Kartkę Wielkanocną oraz "Jajko Wielkanocne".

23 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Zajęcia plastyczne "Dekoracje Wielkanocne"
Święta Wielkanocne tuż tuż, zatem to idealny czas na rozpoczęcie przygotowań do nich. Już za kilka dni, w naszych mieszkaniach pojawią się ozdoby, które wprowadzą do wnętrza niepowtarzalny, świąteczny klimat. O tym, jak dużo radości i dobrej zabawy może dostarczyć własnoręczne przygotowywanie dekoracji wielkanocnych, przekonali się uczestnicy sobotnich warsztatów, zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną
30 marzec 2015, Partnerstwo , Wszystkich komentarzy: 2
Sail Swim zaprasza dzieci na żeglarską przygodę. Półkolonie żeglarskie.

Zbliża się lato, a wraz z nim wakacje okazja do odkrywania nowych rzeczy, poznawania nowych form sportu, a może nawet odkrycia swojej nowej pasji. Nam lato kojarzy się ze słońcem, wodą i wiatrem czyli żeglarstwem – naszą pasją. Dlatego chcemy zaprosić do wspólnej przygody, żeby żeglarstwo stało się również Waszą pasją! Sami wybierzcie jak chcecie to zrobić. Półkolonie żeglarskie czy rejs żeglarski Mazury 2015. Nie musicie mieć doświadczenia żeglarskiego, wystarczy umieć pływać.

23 marzec 2015, UG Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
Bezdomny piesek z Jaroszówki szuka właściciela!
Poszukiwany dom dla bezdomnego pieska, który błąka się od dłuższego czasu w okolicach kliniki dentystycznej w miejscowości Jaroszówka, gm. Chojnów. Piesek jest w dobrej kondycji, ponieważ podkarmiają go okoliczni mieszkańcy. Nieduży kundelek o łagodnym nastawieniu do ludzi bardzo dobrze sprawdzi się w roli "pupila rodziny". Nadaje się zarówno do mieszkania, jak i domu jednorodzinnego. Został odrobaczony oraz zaszczepiony.
23 marzec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Czarni ponownie ograli Konfeks i wskoczyli na trzecią lokatę klasy okręgowej.
Wczorajszy dzień bezwzględnie należał do podopiecznych Mirosława Dragana, który w samo południe rozpoczęli rywalizację z Konfeksem Legnica. Był to pierwszy mecz rundy wiosennej. Czarni po długim okresie przygotowawczym w pełni formy rozpoczęli zmagania ligowe. Już od pierwszego gwizdka arbitra głównego widać było znakomite przygotowanie fizyczne ekipy z naszej gminy.
23 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Eliminacje Konkursu Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" za nami
W piątek (20 marca), w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Chojnowie, odbyły się miejsko-gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".
21 marzec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 5
Porażka Chojnowianki na inaugurację rundy wiosennej
Pierwsze spotkanie IV ligi dolnośląskiej z udziałem KS Chojnowianka za nami. W dniu dzisiejszym o godzinie 15:00 rozpoczęły się zmagania na płycie bocznej przy MOKSiRze. Podopieczni Ireneusza Chrzanowskiego wystąpili w bardzo okrojonym składzie. W naszej drużynie zabrakło: Hanieckiego, Baszczaka, Tucholskiego, Grządkowskiego, Serkiesa czy też Polańskiego. Część piłkarzy pauzuje za kartki, część zmieniła klub inni natomiast nie brali udziału w treningach w trakcie okresu przygotowawczego.
22 marzec 2015, Gimnazjum nr 1, Wszystkich komentarzy: 0
Flash mob "jedynki"

W lutym sieć drogerii Rossmann ogłosiła konkurs dla gimnazjalistów. W konkursie biorą udział 20 osobowe zespoły, które mają do wykonania trzy zadania. Pierwszym zadaniem jest zorganizowanie akcji typu „flash mob” poświęconej higienie codziennej nastolatków. Drugim – wykonanie makiety sklepiku szkolnego z wymyślonymi, naprawdę fantastycznymi przekąskami oraz przygotowanie ulotki promocyjnej. Na końcu zespoły rywalizować będą w quizie (najprawdopodobniej on-line).

20 marzec 2015, Gimnazjum nr 1, Wszystkich komentarzy: 0
PISA 2015 w Gimnazjum nr 1

W dniu 17 marca 2015 roku 35 uczniów Gimnazjum Nr 1 w Chojnowie uczestniczyło w międzynarodowym badaniu PISA (Programie Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów – Programme for International Student Assessment, który jest projektem badawczym realizowanym przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju - Organisation for Economic Co-operation and Development OECD). Program w Polsce jest koordynowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

20 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zaćmienie Słońca

W dniu dzisiejszym, na naszym obszarze widocznie było częściowe zaćmienie słońca. Większość z nas próbowała obserwować je gołym okiem. Spektakl na niebie rozpoczął się około godziny 9:41, na słońce z prawego górnego roku zaczął nasuwać się księżyc. Kulminacja nastąpiła około 10:50,kiedy pokrył tarczę słońca w 68%. Warto było przyjrzeć się temu, co działo się dookoła. W przyrodzie powoli nastawała cisza, ptaki zaczęły powracać do gniazd, znacznie zmniejszyła się przejrzystość powietrza.

21 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
II miejsce Gimnazjum nr 2 w Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym Ile miast liczy Województwo Dolnośląskie, jaka jest rola marszałka – to tylko niektóre pytania z jakimi musieli się zmagać uczestnicy X Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. W konkursie, który odbył się w Zespole Szkół nr 2, wzięło udział jedenaście drużyn z gimnazjów powiatu legnickiego.
24 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Informacja o sesji Rady Miejskiej Chojnowa - 26 marca 2015 r.

Zapraszamy na sesję Rady Miejskiej, która odbędzie się26 marca 2015 r. o godz. 13.00 w sali posiedzeń /nr 11 II p/ Urzędu Miejskiego w Chojnowie.

26 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ogłoszenie o sesji nr VIII.2015 Rady Gminy Chojnów w dniu 27 marca 2015 r.

W dniu27 marca2015 r. o godzinie 1200w sali posiedzeń nr 6 Urzędu Gminy Chojnów odbędzie się sesja nr VIII.2015 Rady Gminy Chojnów.