Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Archiwum - marzec 2015

31 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Sesja Rady Miejskiej z dnia 26 marca 2015r. (video)

26 marca 2015 r. o godz. 13.00 w sali posiedzeń /nr 11 II p/ Urzędu Miejskiego w Chojnowie odbyła się sesja Rady Miejskiej. Zapraszamy do obejrzenia zapisu video.

31 marzec 2015, Grażyna Jóźwik , Wszystkich komentarzy: 0
KOMUNIKAT z Mistrzostw Powiatu Legnickiego w Szachach

W świetlicy wiejskiej w Goliszowie w dniu 28.03.2015 r. rozegrano Mistrzostwa Powiatu Legnickiego w Szachach , z udziałem: 36 uczestników : 27 zawodników/czek i 9 osób towarzyszących (sędzia, organizatorzy, opiekunowie) z miasta Chojnów, gminy Ruja i Chojnów.

31 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Brąz dla zespołu tanecznego Karambol!21 marca w Sosnowcu odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego WORLD DANCE. W 4 konkurencjach tanecznych wystartowało 125 zespołów z różnych zakątków Polski: Rzeszowa, Wrocławia, Tarnowa Opolskiego, Strzelec Opolskich, Opola, Cieszyna, Bielsko - Białej, Zawiercia, Rybnika, Knurowa, Andrychowa, Tychów, Siemianowic Śląskich, Oświęcimia, Chrzanowa, Jastrzębia Zdroju, Gliwic, Katowic, Jaworzna, Żor, Pyskowic, Wierzbicy, Popielowa, Łazisk Górnych, Sosnowca oraz Chojnowa. Nasze miasto reprezentował Zespół Taneczny KARAMBOL, który w kategorii formacje disco dance wywalczył brązowe medale. GRATULACJE!!!
31 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Kuba Borkowski z Gimnazjum nr 1 i Karol Niżyński z SP Niedźwiedzice laureatami OTWP
30 marca, w Starostwie Powiatowym w Legnicy, odbyły się powiatowe eliminacje XXXVIII edycji Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W wyniku eliminacji miejskich, które odbyły się 20 marca w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Chojnowie, do etapu powiatowego zakwalifikowało się łącznie siedmiu uczniów.
31 marzec 2015, Gimnazjum nr 2, Wszystkich komentarzy: 0
Uczennica Gimnazjum nr 2 w finale dolnośląskiego konkursu "Uczę się bezpiecznie żyć"Wiosną br. odbywa się jedenasta edycja dolnośląskiego konkursu dla dzieci i młodzieży: „Uczę się bezpiecznie żyć”, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Nysa.Obszary założeń programowych konkursu to: pierwsza pomoc, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ekologia, zdrowy styl życia, ochrona przeciwpożarowa i przeciwpowodziowa, bezpieczeństwo dnia codziennego i turystyka.
30 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Konkurs ozdób wielkanocnych i kiermasz świąteczny w SP4

Okres przedświąteczny to idealny moment na przygotowywanie stroików i ozdób wielkanocnych. Własnoręczne tworzenie ozdób ma bardzo duże znaczenie, przede wszystkim dla tych najmłodszych. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4, otrzymali możliwość wykazania się i zaprezentowania umiejętności. Jakiś czas temu ogłoszono bowiem konkurs wielkanocny, który rozpatrywany był w dwóch kategoriach: stroik i ozdoby świąteczne. Spotkał się z dużym zainteresowaniem, pobudził kreatywność, dzięki czemu powstały dekoracje wyjątkowe, wykonane różnorodną techniką.

29 marzec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Czarni Rokitki, po wyrównanym meczu, ulegli Chrobremu II Głogów
W międzyczasie kiedy Chojnowianka rywalizowała o cenne punkty IV ligi w pobliskich Rokitkach Czarni walczyli z liderem klasy okręgowej – Chrobrym Głogów. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16:00. Podopieczni Mirosława Dragana walczyli o każdy centymetr boiska. Pierwsza część gry była niezwykle wyrównana. Żadna z ekip piłkarskich nie zdołała poważnie zagrozić bramce rywala. Goalkeeperzy byli w zasadzie bezrobotni.
29 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Biblioteczna Akademia Malucha- "Wielkanocna bajeczka"

Miejska Biblioteka Publiczna, w ostatnich dniach zorganizowała kolejne spotkanie w ramach Bibliotecznej Akademii Malucha. Tym razem odbyło się ono pod hasłem „Wielkanocna bajeczka”. Zgodnie z nazwą, tematyka zadań i zabaw nawiązywała do zbliżających się świąt. Klimat można było poczuć dzięki ozdobom, które pojawiły się na stołach i w sali zabaw.

29 marzec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 8
Chojnowianka uległa wiceliderowi IV ligi dolnośląskiej.
Wczorajsze popołudnie nie było szczęśliwe dla piłkarzy reprezentujący barwy biało niebieskie. Przed własną publicznością podejmowaliśmy wicelidera IV ligi dolnośląskiej – KS Polkowice. Mecz rozpoczął się o godzinie 15:00 na płycie bocznej. Boisko pomimo wielu zabiegów było mokre i śliskie, w niektórych jego sektorach widoczne były kałuże. Taki stan rzeczy nie przeszkadzał jednak piłkarzom obu ekip.
28 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas na letni
W Unii Europejskiej czas letni rozpoczyna się w ostatnią niedzielę marca, zimowy zaś w ostatnią niedzielę października. W związku z tym, w nocy z soboty na niedzielę (28-29.03.2014), dokładnie o godz. 2.00 przesuniemy wskazówki zegarków na godz. 3.00. Spowoduje to skrócenie snu o godzinę.
28 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Gimnazjaliści z "dwójki" czytali Tolkiena przedszkolakom

O hobbicie, jego upodobaniach i przygodach przeczytali młodszym kolegom i koleżankom z grupy "Motyli", "Żabek II" i "Pajacyków II" z Przedszkola Miejskiego nr 3 i grupy "Grzybków" z Przedszkola Miejskiego nr 1 Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki i ich Przyjaciele – uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie.

30 marzec 2015, Małgorzata Uroda, Wszystkich komentarzy: 0
ROZPOCZĘŁA SIĘ REKRUTACJA NA BEZPŁATNE ZAJĘCIA NORDIC WALKING DLA OSÓB 40+
ROZPOCZĘŁA SIĘ REKRUTACJA NA BEZPŁATNE ZAJĘCIA NORDIC WALKING DLA OSÓB 40+. PROJEKT MA NA CELU ROZPOWSZECHNIANIE PRAWIDŁOWEJ TECHNIKI CHODZENIA Z KIJAMI NORDIC WALKING. JEŚLI CHCESZ NAUCZYĆ SIĘ POPRAWNIE CHODZIĆ LUB DOSKONALIĆ TECHNIKĘ DOŁĄCZ DO PROJEKTU! REKRUTACJA DO PROJEKTU TRWA TYLKO KILKA DNI 25 - 31.03
31 marzec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Coca cola cup w Chojnowie #Aktualizacja - Gimnazjum nr 1 zwyciężyło w rzutach karnych!
17. edycja Coca-Cola Cup, najstarszego w Polsce piłkarskiego turnieju dla młodzieży, rusza pełną parą. Wraz z początkiem marca zakończyła się rekrutacja. W tym roku o udział w wielkim finale i wyjazd na międzynarodowy obóz treningowy będzie rywalizować 3948 drużyn – najwięcej w historii turnieju w obecnej formule szkół gimnazjalnych. Już po raz piąty z rzędu turniej jest wspierany przez Roberta Lewandowskiego.
31 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
O wizycie Starosty Legnickiego w Gimnazjum nr 2

27 marca społeczność szkolna Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie miała zaszczyt gościć w swojej szkole Starostę Legnickiego – Panią Janinę Mazur i Dyrektora Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych – Panią Elżbietę Iwanicką.

27 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Gimnazjaliści z "jedynki" czytali Tolkiena w SP3
25 marca Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki działający przy Gimnazjum nr 1 wraz z panią Anną Kopyrą z Miejskiej Biblioteki Publicznej odwiedzili Szkołę Podstawową nr 3 w ramach akcji "Światowego Dnia Czytania Tolkiena"