Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum

Archiwum - luty 2019

20 luty 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 3
Mieszkańcy gminy Chojnów zdecydują ile powinna trwać kadencja sołtysów
18 lutego na terenie gminy Chojnów rozpoczęły się konsultacje społeczne - ich celem jest poznanie opinii mieszkańców w sprawie projektu zmian statutów poszczególnych sołectw gminy.
20 luty 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Vanesa Harbek w chojnowskim Domu Kultury
Vanesa Harbek - pochodząca z Argentyny gitarzystka, wokalistka i trębaczka wystąpi w marcu w chojnowskim Domu Kultury. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
19 luty 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 1
Harcerski mundur śp. ks. Bojki został przekazany Powiatowemu Zespołowi Szkół

Za nami wyjątkowa uroczystość związana z przekazaniem harcerskiego munduru ks. Bojki dla Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie. „Do światła dobro garnie się” – pod tym hasłem odbyło się wyjątkowe spotkanie przy symbolicznym, jednoczącym zebranych ognisku.

19 luty 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
PIT za 2018. Jak rozliczyć przez internet?
Od 2019 roku obowiązek wypełnienia rozliczeń należy do Krajowej Administracji Skarbowej. 15 lutego Ministerstwo Finansów udostępniło nam wstępnie wypełnione deklaracje podatkowe - zobacz, co należy zrobić by je sprawdzić.
19 luty 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Kolejna premiera grupy teatralnej Antykwariat
Działająca w Chojnowie grupa teatralna Antykwariat przygotowała kolejny spektakl, który już wkrótce będziemy mogli zobaczyć w sali widowiskowej Domu Kultury.
19 luty 2019, Szkoła Podstawowa nr 4,
SP4news: Wielkie otwarcie pracowni chemicznej / Sukcesy zespołu Brooklyn oraz uczennicy SP4

Wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 4, gdzie otwarto nową pracownię chemiczną. Szkoła świętuje sukces zespołu Brooklyn oraz uczennicy, która znalazła się w finałowym etapie dolnośląskiego konkursu polonistycznego.

19 luty 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Sukcesy uczniów z SP3

Chojnowscy uczniowie odnoszą liczne sukcesy i godnie reprezentują nasze miasto podczas różnorodnych konkursów i festiwali. Nie ma chyba takiej dziedziny, w której chojnowianie nie wyróżnialiby się na tle innych.

19 luty 2019, Monika Przyłucka, Wszystkich komentarzy: 0
Uczennica SP Niedźwiedzice odebrała nagrodę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych

Z okazji 25. rocznicy, ratyfikowania przez Polskę Konwencji Praw Człowieka, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ośrodka Rozwoju Edukacji, zorganizowało konkurs plastyczno-literacki dla szkół podstawowych, ponadpodstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W konkursach łącznie wzięło udział 433 uczniów.

18 luty 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Sukces Dawida Gąsiora w Lubaniu. Chojnowscy bokserzy szykują się na Mistrzostwa Dolnego Śląska
Dawid Gąsior - młody bokser chojnowskiego Championa z powodzeniem zaprezentował się na turnieju Pierwszy Krok Bokserski w Lubaniu - teraz czeka go udział w Mistrzostwach Dolnego Śląska.
18 luty 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Minęło 60 lat od reaktywacji Muzeum Regionalnego [ZDJĘCIA]
25 stycznia 1959 roku w chojnowskim zamku uroczyście reaktywowano muzeum. W miniony piątek spotkaliśmy się w tym miejscu by uczcić sześćdziesiątą rocznicę tego wydarzenia. Uroczystość stanowiła okazję do zainaugurowania jubileuszowej wystawy prezentującej najcenniejsze i najnowsze eksponaty oraz historię placówki.
18 luty 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Mistrzowie śmierci – dzieje katów na Śląsku

W sobotnie popołudnie w Muzeum Regionalnym w Chojnowie miała miejsce wyjątkowa prelekcja dr Daniela Wojtuckiego z Uniwersytetu Wrocławskiego, dotycząca historii katów oraz ich warsztatu pracy na terenie Śląska, Górnych Łużyc i w hrabstwie kłodzkim od początku XVI do połowy XIX wieku. Podczas wykładu pojawiło się wiele odniesień do historii tej niechlubnej profesji w Chojnowie.

17 luty 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Lata mijają - kalendarze pozostają
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę kalendarzyków listkowych Zbigniewa Dudka.
17 luty 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Trwa bal studniówkowy Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie

O godz. 19.00 rozpoczęła się Studniówka tegorocznych maturzystów z Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie. Uczniowie oraz grono pedagogiczne i zaproszeni goście świętują w Domu Schrama. Na miejscu zastaliśmy bardzo radosną atmosferę oraz kreacje rodem z czerwonego dywanu.

16 luty 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Rodzina ks. harcmistrza Krzysztofa Bojki przekaże harcerski mundur Powiatowemu Zespołowi Szkół

Najbliżsi ks. harcmistrza Krzysztofa Bojki podjęli decyzję o przekazaniu harcerskiego munduru księdza dla Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie.

15 luty 2019, Urząd Gminy Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
Znamy listę zadań, na które będzie można głosować w ramach Budżetu Obywatelskiego
Mieszkańcy Gminy Chojnów składanie wniosków do nowej edycji GChBO mają już za sobą. Po weryfikacji okazało się, że w tym roku głosowaniu poddanych zostanie 37 projektów na kwotę łączną 398 499,98 zł.
Sklep Bigform