Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Archiwum - luty 2015

02 luty 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 15
„Czarne chmury” nad Chojnowianką (zapis video)

W dniu wczorajszym w Domu Schrama kontynuowano Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze, podczas którego członkowie stowarzyszenia mieli wybrać nowe władze. Posiedzenie rozpoczęto od pierwszego i najważniejszego punktu, jakim były wybory. Nikt z niewielkiej ilości osób zgromadzonych na sali nie wyraził chęci kandydowania do Zarządu Klubu.

25 luty 2015, Aniela Linkowska, Wszystkich komentarzy: 2
Czy kierowcą może być osoba niepełnosprawna?

Czy kierowcą może być osoba niepełnosprawna? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, jako, że zawód kierowcy jest pojęciem szerokim, jak również niepełnosprawność może być definiowania wielorako. Niepełnosprawność jest stanem, w którym ludzki organizm jest długotrwałe ograniczony w prawidłowym funkcjonowaniu. Zdefiniowanych zostało 12 kodów klasyfikacji przyczyn niepełnosprawności:

02 luty 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Kacper Harkawy w dziesiątce najlepszych zawodników Zagłębia Miedziowego
Dobiegł końca I etap Plebiscytu na Najlepszego Zawodnika i Trenera Zagłębia Miedziowego w 2014 roku organizowanego przez Urząd Miasta Legnicy, Regionalny Portal Informacyjno- Publicystyczny e-legnickie.pl, Legnickie Centrum Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy. W dziesiątce najlepszych zawodników znalazł się Kacper Harkawy, reprezentant klubu Champion Chojnów Powiat Legnicki. Bokser otrzymał największą liczbę głosów internautów (12,8%).
06 luty 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 6
Czy w Chojnowie powstanie Gminne Gimnazjum?

O planach utworzenia Gminnego Gimnazjum mówiono już w poprzedniej kadencji. Nigdy jednak nie podjęto konkretnych działań i rozmów, które miałyby przybliżyć Urząd Gminy do realizacji tych celów. Dziś, kiedy władzę sprawuje nowy wójt, do tematu powrócono.

03 luty 2015, Partnerstwo , Wszystkich komentarzy: 2
Zapraszamy do "Wyspy Skarbów"!

Nie każdy z mieszkańców wie, że na mapie Chojnowa można odnaleźć sklep o tajemniczej nazwie "Wyspa Skarbów". Klient już od progu przekonuje się, że jest to miejsce o niepowtarzalnym charakterze.Bez wątpienia nie jest to typowy "sklep z ladą", w którym dostępny jest jasno określony asortyment. Klimatu dodaje muzyka z płyt winylowych, która umili czas wszystkim poszukiwaczom skarbów.

01 luty 2015, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 0
Gdzie w Chojnowie złożyć zeznania podatkowe?

Podobnie jak w poprzednich latach, każdy zobowiązany do rozliczenia się za 2014 rok, nie będzie musiał z tego powodu wyjeżdżać do Legnicy. Od 10 marca do 28 kwietnia w siedzibie Urzędu Miejskiego w Chojnowie będzie gościł pracownik Urzędu Skarbowego. Do jego zadań należeć będzie zarówno odebranie naszych zeznań podatkowych jak i sprawdzenie ich poprawności.

03 luty 2015, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 0
Zapraszamy na Galę Mistrzów Sportu Gminy Chojnów
Już czwarty rok z rzędu, Urząd Gminy Chojnów oraz Gminne Zrzeszenie LZS będzie miało zaszczyt uhonorować uzdolnionych i utalentowanych zawodników, zasłużonych trenerów oraz działaczy. Wszystko to za sprawą kolejnej już edycji Gali Mistrzów Sportu Gminy Chojnów, podczas której zostaną przekazane zostaną nagrody w ręce tych, którzy swoją pracą i zaangażowaniem zasłużyli na miano najlepszych.
03 luty 2015, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 4
Powrót pociągów na trasie Chojnów - Rokitki
15 lipca 2014 r. została podjęta uchwała Zarządu Województwa, zgodnie z którą trwają przygotowania do przejęcie przez Marszałka od PKP linii kolejowych nr 284 na odcinku Jerzmanice Zdrój – Lwówek Śląski, nr 285 na odcinku Wrocław Główny – Jedlina Zdrój oraz nr 316 na odcinku Chojnów – Rokitki. Zaplanowano ich rewitalizację i powrót pociągów na wybrane trasy.
27 luty 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 1
¾ Polaków ma zaufanie do Policji

Policja cieszy się zaufaniem Polaków – wynika z badania społecznego na temat opinii rodaków na temat Policji i jej działań. W sondażu przygotowanym na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, zapytano również o zdanie na temat propozycji zaostrzenia przepisów ruchu drogowego.

03 luty 2015, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 0
VI edycja Legnickich Prezentacji Edukacyjnych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprasza na szóstą edycję Legnickich Prezentacji Edukacyjnych.Młodzi ludzie, którzy często mają trudności z podjęciem decyzji związanej z dalszą edukacją będą mieli doskonałą okazję poznać wszystkie aspekty związane z rekrutacją do szkół ponadgimnazjalnych i uczelni wyższych w roku 2015.
05 luty 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Nowe dowody osobiste od 1 marca 2015

W myśl przepisów, które wejdą w życie od 1 marca, utworzony został elektroniczny rejestr dowodów osobistych. Dzięki temu, wniosek o wydanie dowodu będzie można złożyć w dowolnej gminie na terenie całego kraju, niezależnie od miejsca zamieszkania. Nowe przepisy dają również możliwość elektronicznego przesyłania wniosków o wydanie dowodu.

15 luty 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Regionalny System Ostrzegania
Z dniem 1 stycznia 2015 roku, ruszył Regionalny System Ostrzegania-usługa powiadamiania obywateli o lokalnych zagrożeniach, nie tylko na stronach internetowych urzędów wojewódzkich, ale też w telewizji i aplikacjach na komórki. Komunikaty dotyczą różnego rodzaju lokalnych zagrożeń, jak np. klęski żywiołowe i sytuacje na drogach.