Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Archiwum - luty 2015

11 luty 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Uczniowie wybierali szkoły podczas VI Legnickich Prezentacji Edukacyjnych

Szkoły ponadgimnazjalne i wyższe z Legnicy, Wrocławia,Zielonej Góry czy Głogowa,zaprezentowały swoją ofertę podczas VI Legnickich Prezentacji Edukacyjnych. Do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przybyło duże grono gimnazjalistów i licealistów, którzy już niebawem podejmą decyzję o dalszym kształceniu. Jak się okazało, wielu uczniów nie ma określonych planów, nie zdecydowało jeszcze o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej czy uczelni wyższej.

11 luty 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Surowsze kary dla pijanych kierowców i piratów drogowych

W miniony piątek, Sejm uchwalił przepisy, które są odpowiedzią rządu na drastyczne wypadki spowodowane przez pijanych kierowców. Choć spada liczba osób siadających za kierownicą po spożyciu alkoholu, rośnie liczba pijanych kierowców recydywistów. Prawdopodobnie wynika to z łagodnego traktowania pijanych kierowców przez sądy. Większość spraw kończy się zawieszeniem kary więzienia. Ponadto, duża liczba kierowców siada za kierownicę mimo odebrania prawa jazdy, ponieważ do tej pory jest to jedynie wykroczeniem, za które grozi mandat.

10 luty 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zaginął owczarek południowo- rosyjski. Właściciel prosi o pomoc!

Zaginął pies rasy "Juzak", czyli owczarek południowo- rosyjski, bardzo przyjazny i ufny. Wabi się Borys i jest dość dużego wzrostu.

Jeżeli ktoś posiada jakiekolwiek informacje, bardzo prosimy o kontakt pod numerem 606 677 320

10 luty 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Nadal "Gramy dla Joanny"- trwają internetowe aukcje sportowych gadżetów
Charytatywny mecz koszykówki wraz z aukcją sportowych gadżetów to nie koniec akcji, której celem jest zebranie środków na zakup pompy insulinowej dla Joanny Plizgi. Jak informowaliśmy Państwa wcześniej- organizatorzy dysponują jeszcze wieloma cennymi pamiątkami przekazanymi przez ludzi sportu, które trafiły na aukcje internetowe. Wśród nich można znaleźć koszulkę Śląska Wrocław, koszulkę Zagłębia Lubin, rękawice olimpijczyka Lucjana Treli oraz wiele innych wartościowych przedmiotów.
10 luty 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Joanna Plizga Sportowcem Chojnowa 2014r.

W minioną sobotę odbyła się Gala Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego,zorganizowana pod patronatem KGHM Polska Miedź S.A. Podczas uroczystości ogłoszono zwycięzców Plebiscytu na Najlepszego Zawodnika oraz Trenera Zagłębia Miedziowego w 2014 roku. Ponadto wybrano najlepszego sportowca Chojnowa. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Joanna Plizga, która odebrała statuetkę z rąk burmistrza- Jana Serkiesa.

09 luty 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Bokserskie Mistrzostwa Dolnego  Śląska odbędą się w Chojnowie!
Długo wyczekiwane przez chojnowski Klub Bokserski Champion Chojnów Powiat Legnicki – Mistrzostwa Dolnego Śląska w boksie nareszcie odbędą się w naszym mieście. Już w przyszłym miesiącu, a mianowicie 13-14 marca w Hali Sportowej przy ul. Matejki rozpocznie się wielka feta bokserska. Cała impreza sportowa odbędzie się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Legnicy, Gminy Chojnów oraz portalu chojnow.pl.
09 luty 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 2
PUNK ROCK LIVE #1 w Jubilatce za nami!

Sobotnia noc w Jubilatce upłynęła pod hasłem punk rockowej muzyki i dobrej zabawy. Wysoka frekwencja zaskoczyła samych organizatorów. Koncert przyciągnął dużo więcej gości niż podobne wydarzenia, które miały miejsce w przeszłości. Zgodnie z planem, tego wieczoru na scenie pojawiły się cztery zespoły: Dumpster Mummies, Dobra Dobra, Ostatni Krzyk Mody i Polish Fiction.

09 luty 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Święto pizzy- zapraszamy do Piccolo Mondo! KONKURS! (Aktualizacja- wyniki)

9 lutego, rokrocznie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy. To doskonała okazja, aby właśnie dziś, na obiad lub kolację zaserwować sobie ulubione danie! Zapraszamy do świętowania z Pizzerią Piccolo Mondo, w której jak co dzień, na wszystkich gości czekają wyśmienite włoskie specjały!

09 luty 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
,,Wystarczy chcieć pomagać” – rozmowa z Pawłem Grabkiem,  liderem Szlachetnej Paczki
Finał Szlachetnej Paczki, który odbył się 23 i 24 grudnia w Chojnowie spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród mieszkańców naszego miasta. Dzięki tej wspaniałej inicjatywie udało się pomóc wielu potrzebującym. Na szczególne wyróżnienie podczas całej akcji zasługuje jej lider w Chojnowie – Paweł Grabek. Dzięki jego prężnym działaniom udało się zrealizować praktycznie wszystkie założenia Szlachetnej Paczki. Postanowiliśmy porozmawiać z Pawłem Grabkiem i przybliżyć Państwu jego osobę. Zapraszamy do lektury.

08 luty 2015, Elżbieta Kiełbasa KRUS, Wszystkich komentarzy: 0
Bezpieczna praca bardziej się opłaca.
W 2014 roku, podobnie jak w latach ubiegłych, w Placówce Terenowej KRUS w Legnicy, odnotowaliśmy kolejny raz, spadek liczby zgłoszonych wypadków tj. w 2014 roku zgłoszono 138 wypadków tj. o 22 wypadki mniej, niż w roku poprzednim. Tendencja spadkowa dotycząca liczby wypadków w rolnictwie widoczna jest już od kilku lat.
07 luty 2015, Gimnazjum nr 1, Wszystkich komentarzy: 0
Wielokulturowy tygiel
W pierwszym tygodniu lutego Jedynka była prawdziwym wielokulturowym tyglem. Po raz kolejny, dzięki staraniom naszych anglistek, gościliśmy zagranicznych studentów, którzy na lekcjach języka angielskiego opowiadali o swoich krajach. Goście przyjechali do nas z odległych zakątków świata:
07 luty 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Poznaliśmy najlepszego sportowca, trenera i działacza na terenie gminy Chojnów!
IV Gala Mistrzów Sportu Gminy Chojnów przeszła do historii. Wczorajsze spotkanie wyłoniło najlepszych z najlepszych. Janusz Cygan – prowadzący wczorajszą galę – zaprosił zebranych gości na krótką część arytstyczną. Najważniejszą część tej imprezy sportowej poprzedził występ zespołu „Goliszowianie”, który został nagrodzony gromkimi brawami.
05 luty 2015, Bogusława Kruk i Maria Lis , Wszystkich komentarzy: 0
FERIE – PRZED I PO …
Pierwsze półrocze za nami. Ferie również. Wróćmy na chwilę do wydarzeń, które miały miejsce w Szkole Podstawowej nr 3 przed dwutygodniowym zimowym wypoczynkiem. W czwartek 15 stycznia na zaproszenie sklepu Intermarche uczniowie klas młodszych obejrzeli w Domu Schrama przedstawienie przygotowane specjalnie dla nich przez duet artystów.
05 luty 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 7
Przyjaciele Dominika proszą o pomoc - nie bądź obojętny włącz się do akcji.

22-letni Dominik uległ wypadkowi samochodowemu, wskutek którego ma przerwany rdzeń kręgowy. Spowodowało to paraliż od pasa w dół. Tak proste czynności jak siadanie, podciąganie i pionizowanie ciała są dla mężczyzny czymś nowym. W chwili obecnej, Dominik jest w trakcie rehabilitacji, w jednym z wrocławskich ośrodków. Niezwykle ważna jest ciągłość rehabilitacji, która niestety jest bardzo kosztowna.


06 luty 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Wernisaż wystawy "Malujemy samodzielnie i z pomocą" za nami.

Tegoroczna edycja wystawy "Malujemy samodzielnie i z pomocą" rozpoczęła się nieco inaczej niż jej poprzednie odsłony. Tradycyjnie zgromadzonych gości przywitały Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie - Barbara Landzberg oraz główny koordynator - Agnieszka Tworzydło. Spotkanie miało niezwykły klimat z uwagi na element poezji, który pojawił się tuż po kilku słowach wstępu.