Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Archiwum - luty 2015

18 luty 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 4
Utrudnienia na moście w Chojnowie i drodze do Lubina jeszcze przez dwa, trzy lata!
Od sierpnia ubiegłego roku mieszkańcy Chojnowa mogą natrafić na utrudnienia w ruchu drogowym na drodze wojewódzkiej 335. Jest to odcinek ulicy legnickiej, na wysokości mostu, na którym od dłuższego czasu znajdują się barierki zabezpieczające oraz znaki ograniczające prędkość. Od 27.08.2014, po przeprowadzonych badaniach mostu okazało się, że jest on uszkodzony. W związku z tym zarządca drogi wprowadził ograniczenie do 30km/h oraz obustronne zwężenie jedni i zakaz wyprzedzania.
17 luty 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Dionisiosem Sturisem

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Dionisiosem Sturisem, które odbędzie się 23 lutego o godz.18.00. Tym razem przyjedzie do nas ze swoją nową książką „Gdziekolwiek mnie rzucisz. Wyspa Man i Polacy. Historia splątania” - będzie można ją nabyć również podczas spotkania.

16 luty 2015, Galeria Piastów , Wszystkich komentarzy: 0
Zapraszamy do Planetarium w Galerii Piastów!

Już w niedzielę 1 marca zapraszamy wszystkich spragnionych wiedzy i mocnych wrażeń do Planetarium w Galerii Piastów! Planetarium to przede wszystkim niezwykłe miejsce oraz unikalne narzędzie dydaktyczne wyposażone w najnowocześniejszy projektor, teleskopy i urządzenia.

23 luty 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Eliminacje miejskie do XX Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK
5 marca br. odbędą się eliminacje miejskie do XX Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK. O godz. 17.00 w kawiarence (Dom Schrama) swoje zmagania z poezją rozpoczną uczniowie szkół podstawowych, natomiast o 18.30 - gimnazjaliści. Karty zgłoszenia należy dostarczyć do biura MOKSiR do 2 marca br.
17 luty 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
RANKING ZDAWALNOŚCI LEGNICKIEGO WORD-U NA KATEGORIĘ „B”

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Legnicy opublikował zestawienie zdawalności na kategorię "B" prawa jazdy (praktyka) z podziałem na ośrodki szkolenia kierowców. W zestawieniu uwzględniono te ośrodki, z których do egzaminu w 2014 roku, przystąpiło minimum 10 kandydatów.


20 luty 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Koleje Dolnośląskie- pomóż ułożyć rozkład jazdy

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zorganizował kolejną edycję konsultacji społecznych dotyczących rozkładu jazdy, który będzie obowiązywał od 13 grudnia 2015 roku.Wszyscy zainteresowani mogą nadsyłać swoje propozycje zmian w rozkładach lub korekt tras pociągów do 22 lutego 2015 r.

16 luty 2015, Gimnazjum nr 1, Wszystkich komentarzy: 1
"Jedynka"  pływała  w Lubinie

Pływanie zawsze budzi emocje. Weryfikuje perfekcyjnie możliwości organizmu pod względem siły, szybkości i wydolności, a dodatkowy element do pokonania, którym jest żywioł zwany wodą, zmusza pływaków do podwójnego wysiłku. Tegoroczne zawody STREFY LEGNICKIEJ w SZTAFETACH PŁYWACKICH SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH CHŁOPCÓW odbywały się w Lubinie w dniu 12.02.2015r. Do rywalizacji przystąpiło 7 zespołów 10 osobowych z Lubina, Polkowic, Rudnej i Chojnowa.

16 luty 2015, Starostwo Powiatowe , Wszystkich komentarzy: 0
Płatność kartą za prawko? W Starostwie udogodnienia dla petentów

Do końca miesiąca potrwa montaż systemu obsługi kart płatniczych w Wydziale Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Legnicy. Już w marcu za prawa jazdy czy dowody rejestracyjne zapłacimy szybciej, sprawniej i wygodniej.

25 luty 2015, Partnerstwo , Wszystkich komentarzy: 0
Pracownia Psychotechniczna Dominiki Aleksa

Pracownia Psychotechniczna Dominika Aleksa istnieje od 2013 roku. Badania przeprowadzane są na nowoczesnej aparaturze, szybko, sprawnie i w przyjemnej atmosferze. Korzystamy z testów rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, co pozwala na dokonanie rzetelnej diagnozy. Współpracujemy z Przychodnią Medycyny Pracy w Chojnowie, umożliwiamy przeprowadzenie kompleksowych badań w ciągu jednego dnia.

15 luty 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Arkon Przemków "zmasakrowany" przez Czarnych Rokitki
Dziś o godzinie 17:00 rozpoczął się drugi sparing Czarnych Rokitki, którzy bardzo sumiennie przygotowują się do nadchodzącej rundy wiosennej. Trener Mirosław Dragan nie daje swoim podopiecznym chwili wytchnienia. Takie postępowanie wpływa na zwyżkę formy ekipy z naszej gminy. W dzisiejszym spotkaniu kontrolnym Czarni zmierzyli się z Arkonem Przemków.
16 luty 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Nowy samochód pożarniczy dla Ochotniej Straży Pożarnej w Krzywej

W minioną sobotę, odbyła się uroczystość przekazania ciężkiego samochodu pożarniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzywej, sfinansowanego ze środków Gminy Chojnów. Dowódcą uroczystości był druh Paweł Palczak, zastępca naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzywej, który złożył raport dla wiceprezesa zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej we Wrocławiu.

15 luty 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Majstry zwycięzcami Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Czarnych Rokitki
Wczorajszy poranek i popołudnie dostarczyło wielu emocji piłkarskich dla wszystkich zgromadzonych w Hali Powiatowego Zespołu Szkół. Wszystko to za sprawą Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Czarnych Rokitki – Bogdana Styrkowca. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał główny jej organizator – Piotr Seheniewicz, który przywitał zgromadzone drużyny i jednocześnie przedstawił na jakich zasadach przebiegać będzie rywalizacja. Swój udział we wczorajszej imprezie sportowej miał również znany chyba wszystkim sympatykom futbolu – Stefan Stal, który włączyć się w pomoc przy kwestiach technicznych.
14 luty 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 5
Kolejny sparing Chojnowianki za nami.
W walentynkowe popołudnie podopieczni Ireneusza Chrzanowskiego, w kolejnym spotkaniu kontrolnym, zmierzyli się z Konfeksem Legnica. Na boisku rywala o godzinie 15:00 rozpoczął się sparing. Chojnowianka, niestety w niepełnym składzie, zameldowała się na murawie. Brakowało nam numeru jeden. Piłkarze, którzy pojawili się dziś na sztucznej nawierzchni, zmieniali się w bramce godnie zastępując naszego goalkeepera.
23 luty 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 3
Opłaty za gospodarkę odpadami w Chojnowie i Gminie Chojnów w 2015 roku bez zmian

W 2015 roku, nie zmienią się opłaty za gospodarkę odpadami w Chojnowie i Gminie Chojnów. W gminie, tak jak dotychczas, osoby deklarujące segregację śmieci zapłacą 11 zł, za odpady niesegregowane- 15,40 zł. W Chojnowie, tak samo do tej pory, mieszkańcy będą płacić 11 zł- za odpady segregowane i 18 zł- za opady niesegregowane.

14 luty 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Walentynki z Gimnazjum nr 1
Tegoroczne święto przypada na dzień dzisiejszy, czyli sobotę. Większość szkół świętowała już wczoraj. Piątkowe walentynki nie obeszły się bez echa w chojnowskim Gimnazjum nr 1. Popularna wśród uczniów „jedynka” jak zwykle zaskoczyła formą spędzania tego święta. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali video, które po raz kolejny pokazuje, że w szkole może być wesoło i przyjemnie.