Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Archiwum - luty 2015

20 luty 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Utrudnienia w centrum miasta potrwają do poniedziałku.
Na skrzyżowaniu ul. Wolności i Rynku, trwają prace konserwacyjne jednego z budynków.Planowo, utrudnienia dla przechodniów mają potrwać do poniedziałku. Na czas prac, wyznaczono jednak chodnik wzdłuż parkingu, z którego niewielu mieszkańców korzysta. Mimo znaków i wskazówek, które ustawiono na chodnikach dużo wcześniej, mało kto stosuje się do tej chwilowej zmiany.
24 luty 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ogłoszenie o sesji nr VI.2015 Rady Gminy Chojnów w dniu 27 lutego 2015 r

Zapraszamy na VI Sesję Rady Gminy, która odbędzie się w dniu 27 lutego 2015 r. o godzinie 1200,w sali posiedzeń nr 6 Urzędu Gminy Chojnów.

20 luty 2015, Gimnazjum nr 2, Wszystkich komentarzy: 0
Walentynki 2015 Społeczności Gimnazjum nr 2  ponownie w ekologicznej odsłonie

Młodzi EkoEntuzjaści z Gimnazjum nr 2 inspirują do proekologicznych zachowań chojnowian w różnym wieku już od wielu lat. Inicjują bowiem projekty, które aktywizują najmłodszych m.in. do zbiórek baterii czy płyt CD. Starszych zapraszają do udziału w zbiórkach elektrośmieci. Od dwóch lat także koordynują chojnowską edycję ogólnopolskiej akcji, której pomysłodawcą jest wrocławski ekolog, podróżnik – Dominik Dobrowolski – akcji pn. EkoWalentynki.

19 luty 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali na Basenie Miejskim

Uczniowie ośmiu szkół podstawowych z regionu, rywalizowali w czwartkowe przedpołudnie na Basenie Miejskim w Chojnowie. Udział w Mistrzostwach Podstrefy Legnickiej w Sztafetach Pływackich, wzięły drużyny z Chojnowa, Legnicy, Jawora, Lubina, Rudnej i Głogowa.

19 luty 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Szkoła czy przedszkole? Co będzie lepsze dla sześciolatka?

W 2015 roku, obowiązkiem szkolnym objęte są wszystkie dzieci sześcioletnie- dotyczy to zarówno dzieci urodzonych w pierwszej jak i drugiej połowie 2009 roku. Do pierwsze klasy pójdą również dzieci urodzone w 2008 roku, które z różnych powodów nie poszły do szkoły we wrześniu 2014 r. W ubiegłym roku, obowiązek szkolny dotyczył dzieci siedmioletnich oraz sześcioletnich z pierwszej połowy rocznika. Nauki nie musiały rozpoczynać dzieci urodzone w drugiej połowie 2008 roku.

19 luty 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 5
Nowe, energooszczędne lampy led przy ul. Kościuszki

W chwili obecnej trwają prace związane z wymianą oświetlenia przy ul. Kościuszki. Do końca tego tygodnia na ulicy pojawi się jedenaście nowych lamp, które nie dość, że będą o wiele bezpieczniejsze od swoich poprzedników to jeszcze zużyją o wiele mniej energii elektrycznej. Na zlecenie Urzędu Miasta inwestycję tą prowadzi chojnowska firma MACIUŚ, która do tej pory zajmowała się konserwacją lamp będących własnością miasta.

20 luty 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Biblioteka Miejska zaprasza do udziału w konkursie czytelniczym
Biblioteka Miejska zaprasza dzieci klas II – III do udziału w powiatowym konkursie czytelniczym „Jak to z Julką i kotami było”. Konkurs jest organizowany przez Legnicką Bibliotekę Publiczną i biblioteki publiczne powiatu legnickiego – w ramach XV edycji „Bliżej Książki”. Termin zgłoszenia w Chojnowie: do 28.02.2015 r. w Dziale dla Dzieci i Młodzieży. Szczegółowe informacje w bibliotece.
19 luty 2015, Starostwo Powiatowe , Wszystkich komentarzy: 0
Halówka w powiecie. Ludowe Zespoły Sportowe powalczą w igrzyskach

Dziś odbędzie się powiatowy halowy turniej piłki nożnej chłopców do lat 13, rozgrywany w ramach Powiatowych Igrzysk Ludowych Zespołów Sportowych i Mieszkańców Wsi i Miast. Dwa najlepsze zespoły z rocznika 2002 i młodsi już 1 marca zagrają w eliminacjach strefowych XVI Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi i Miast w Środzie Śląskiej.

18 luty 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Nie daj się naciągnąć! Uwaga na nieodebrane połączenie z numeru +23...
W ostatnich dniach otrzymaliśmy od Państwa informację o pojawiających się na wyświetlaczu telefonu numerach rozpoczynających się od +23…. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się sprawie i jak się okazuje takie połączenie może stanowić poważne zagrożenie dla naszego portfela. Kiedy budzimy się rano, a na naszej komórce widnieje nieodebrane połączenie z numeru rozpoczynającego się od +23… najlepiej to zlekceważmy i nie podejmujmy próby oddzwonienia, gdyż może to nas słono kosztować.
18 luty 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Godziny pracy Basenu Miejskiego w dniu 19 lutego

W związku z zawodami pływackimi, 19 lutego w godzinach 9:30- 14:30, Basen Miejski będzie nieczynny dla klientów.

18 luty 2015, Starostwo Powiatowe , Wszystkich komentarzy: 0
Za kółko po kilku głębszych? Nie w powiecie legnickim

Prawo jazdy mniej popularne? Wśród mieszkańców powiatu tak. Coraz mniej osób uzyskuje bowiem takie uprawnienia. Paradoksalnie, rejestrowanych samochodów jest coraz więcej. Co jednak najważniejsze, rośnie świadomość ryzyka związanego z prowadzeniem pod wpływem alkoholu. Wskazuje na to malejąca liczba wyroków odbierających prawo jazdy.

18 luty 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dziś Środa Popielcowa. Rozpoczyna się Wielki Post
Dziś Środa Popielcowa - dzień rozpoczynający okres czterdziestodniowego przygotowania do największych świąt dla chrześcijan- Wielkanocy. W dniu dzisiejszym, pełnoletnich chrześcijan do 60 lat obowiązuje ścisły post. Oznacza to, że można spożyć trzy posiłki, w tym jeden do syta, bez potraw mięsnych. W Środę Popielcową celebrowany jest zwyczaj posypywania głów na znak pokuty popiołem , pochodzącym ze spalonych palm, poświęconych w Niedzielę Palmową.
23 luty 2015, UG Chojnów , Wszystkich komentarzy: 0
Spotkanie informacyjne nt. Funduszu Powierniczego JEREMIE w Urzędzie Gminy w Chojnowie

Wójt Gminy Chojnów zaprasza przedsiębiorców z terenu miasta i gminy Chojnów na spotkanie informacyjne nt. Funduszu Powierniczego JEREMIE utworzonego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013, organizowane w dniu 25 lutego 2015 r. o godz. 11.00 w Urzędzie Gminy Chojnów w sali nr 6.

17 luty 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Płonie łąka przy ul. Samorządowej

Tuż przed godziną 12-stą, jeden z mieszkańców ul. Samorządowej złożył zawiadomienie o płonącej pobliskiej łące. Na miejscu zdarzenia pojawiła się jednostka straży pożarnej, która obecnie pracuje nad ugaszeniem pożaru. Przyczyny na chwilę obecną nie są znane. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

17 luty 2015, Małgorzata Uroda, Wszystkich komentarzy: 0
ZDROWA DIETA NIE OBEJDZIE SIĘ BEZ KASZY

Kasze od dawien dawna cenione były w kuchni polskiej za swe walory smakowe i zdrowotne. Ostatnio trochę zapomniane powoli wracają na nasze stoły (badania GUS przytoczone przez www.portalspożywczy.pl ) Zaczynamy na nowo doceniać wartość kaszy i bardzo dobrze! Dziś przegląd najbardziej popularnych kasz. Sprawdź dlaczego warto je jadać.

Sklep Bigform