Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Archiwum - styczeń 2016

14 styczeń 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zobacz kiedy możesz oczekiwać na odbiór odpadów

Urząd Gminy Chojnów opublikował harmonogram odbioru odpadów komunalnych z terenu gminy w 2016 roku. Poniżej przedstawiamy odnośniki do harmonogramów dla poszczególnych sołectw, opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej.

14 styczeń 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Gwiezdne Wojny w chojnowskim kinie

Już jutro na ekranie chojnowskiego kina pojawią się Gwiezdne Wojny. Przebudzenie Mocy. Jest to siódma już odsłona tej kultowej sagi. W naszym mieście będzie można obejrzeć ten film również w technologii 3D.

14 styczeń 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Przed nami kolejny mroźny weekend

Ciepłolubni mają powody do zmartwień. Umiarkowanie ciepły tydzień zbliża się ku końcowi, najbliższy weekend ma być znacznie zimniejszy. Według synoptyków temperatura w dzień w całym kraju spadnie poniżej zera.

14 styczeń 2016, Galeria Sztuki w Legnicy, Wszystkich komentarzy: 0
Już jutro dwa wernisaże w Galerii Sztuki w Legnicy

Już w ten piątek (15.01.2016 r.) zapraszamy na dwa wernisaże! Zaczynamy o godzinie 17:00 w Galerii Ring wystawą Justyny Adamczyk Gdziekolwiek (Anywhere), a o godzinie 18:00 przeniesiemy się do Galerii Sztuki na wystawę Hanny Krzewskiej-Lis Co jest za linią horyzontu?

13 styczeń 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Poprawa monitoringu zwiększy bezpieczeństwo w Chojnowie?

Chojnów wzbogaca się o nowe kamery, które śledzić będą newralgiczne punkty naszego miasta. Dotychczasowe rejestratory na placu Dworcowym i Rynku, które obserwują te miejsca od wielu lat, zostały wymienione.

13 styczeń 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Powiat legnicki przekroczył liczbę 55 000 mieszkańców - jak na tym tle prezentuje się Chojnów?

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące liczby ludności jednostek samorządu terytorialnego według stanu na dzień 31 XII 2014. Powody do zadowolenia możemy mieć jako mieszkańcy powiatu legnickiego - liczba mieszkańców przekroczyła barierę 55 tysięcy. A jak wygląda sytuacja w naszym mieście i gminie? Niestety znacznie gorzej.

13 styczeń 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Uwaga! Konkurs!

Drodzy Czytelnicy! Mamy do rozdania bilety na piątkowe seanse filmu Słaba płeć? w legnickim kinie Helios!

12 styczeń 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Sukcesy chojnowskich Orlików

W okresie świąteczno-noworocznym odbyły się trzy turnieje piłkarskie, w których udział wzięły Orliki z naszego miasta. W zawodach brali udział chłopcy z rocznika 2005 i młodsi. Podopieczni Marcina Rabandy doskonale spisali się podczas turniejów i wykazali świetną formą i umiejętnościami.

12 styczeń 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Kto zostanie zawodnikiem roku Zagłębia Miedziowego? Wśród nominowanych Kamil Mroczkowski

Początek roku to czas plebiscytów sportowych; jeden z nich dotyczy wyboru najpopularniejszego zawodnika i trenera zagłębia miedziowego 2015 roku i organizowany jest pod patronatem KGHM Polska Miedz S.A. Wśród nominowanych sportowców nie zabrakło chojnowianina, Kamila Mroczkowskiego.

12 styczeń 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 1
Jan Serkies Burmistrzem Roku 2015

W grudniu zeszłego roku redakcja "Gazety Wrocławskiej" ogłosiła plebiscyt na Najlepszego Samorządowca Dolnego Śląska. W głosowaniu mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy województwa dolnośląskiego. Plebiscyt podzielony był na kategorie: najlepszy prezydent miasta, najlepszy starosta powiatu, najlepszy burmistrz i najlepszy wójt.

14 styczeń 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Poznaj Spitsbergen w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z prof. dr hab. Henrykiem Marszałkiem, dyrektorem Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Tematem prezentacji będzie fauna i flora Spitsbergenu - największej wyspy Królestwa Norwegii.

12 styczeń 2016, PWSZ Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
VII Legnickie Prezentacje Edukacyjne w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Do której szkoły ponadgimnazjalnej się zapisać? Jaki kierunek studiów wybrać? Jaką uczelnie? Który kurs jest najlepszy? Młodzi ludzie, którzy często mają trudności z podjęciem decyzji związanej z dalszą edukacją będą mieli doskonałą okazję poznać wszystkie aspekty związane z rekrutacją do szkół ponadgimnazjalnych i uczelni wyższych w roku 2016.

13 styczeń 2016, Kasia_,
Siłownia Hardcore Fitness zmieniła adres

Od 7 stycznia chojnowska siłownia Hardcore Fitness zmieniła adres. Teraz znajduje się na ul. Sikorskiego 12. Ze względu na zmianę miejsca, zmieniło się także kilka zasad obowiązujących w siłowni.

15 styczeń 2016, admin,
Restauracja „Pałacyk" zaprasza dzieci na Bal Karnawałowy (wyniki konkursu)

Restauracja „Pałacyk" serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na Bal Karnawałowy, który odbędzie się 17.01.2016 r. o godzinie 15:00.

11 styczeń 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
AutoPulse na ratunek mieszkańcom Chojnowa i okolic

Znaczną część ostatniej sesji Rady Miejskiej zajęła informacja o działalności Pogotowia Ratunkowego - nic dziwnego, nie tak często ratownicy medyczni mają okazję pochwalić się nowym sprzętem, takim jak urządzenie AutoPulse.