Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Propozycje na weekend

26 wrzesień 2011, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Karpacz jesienią? Dlaczego nie!!!Kolejna wycieczka w nasze piękne góry. Kolejna trasa w Karpaczu jest naszą propozycją na spędzenie przyjemnego weekendu. Sama trasa nie jest długa, bo do celu naszej podróży mamy niecałe 80km jazdy samochodem. Na miejscu musimy kierować się pod wyciąg na Małą Kopę. Na dole znajdziemy parking, gdzie ulokujemy nasze pojazdy.
21 wrzesień 2011, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Zamek Śląskich Legend wspaniała wycieczka, przygoda i atrakcje. Zamek Śląskich Legend jest miejscem niesamowitym. Jest to obiekt, który oferuje wiele atrakcji w krótkim czasie. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Szczególnie najmłodsi będą zadowoleni z wizyty w tym tajemniczym miejscu. Zamek Śląskich Legend oferuje warsztaty w pracowni graficznej, gdzie dzieci mogą pracować na prasie litograficznej, prasie do miedziorytu .
16 wrzesień 2011, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Zapora w Pilchowicach znakomitym miejscem na rodzinny wypad weekendowyZnakomitym miejscem na spędzenie ciekawego weekendu jest zapora wodna w Pilchowicach. Usytuowana około 65 kilometrów od Chojnowa. Początkowo musimy kierować się Bolesławiec, Lwówek Śląski, Pilchowice. Po dotarciu na miejsce po lewej stronie mamy parking oraz mały bufet, gdzie możemy coś przekąsić lub napić się ciepłego napoju. Sama zapora zapiera dech w piersiach, widoki są przepiękne.
08 wrzesień 2011, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Jezioro Bukowskie oraz zapora to raj dla wędkarzy i turystówZnakomitym miejscem na spędzenie weekendu jest Jezioro Bukowskie. Obiekt ten jest oddalony od Chojnowa około 90 kilometrów w jedną stronę. Wyruszamy z naszego miasta w kierunku Gołaczowa, następnie wjeżdżamy na autostradę A4 w kierunku Legnicy. Kierujemy się na Jawor następnie Bolków i Kamienną Górę.
01 wrzesień 2011, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Góra tajemnic - ŚlężaWycieczka w góry to kolejna wspaniała przygoda jaką państwu oferujemy. Polecamy wycieczkę po Ślężańskim Parku Krajobrazowym. Sama góra kryje wiele tajemnic. Turyści mogą tu odnaleźć wiele śladów trwającej wieki chrystianizacji tego tajemniczego "pogańskiego" miejsca, które do dziś nie zostało w pełni rozszyfrowane.
30 sierpień 2011, Maciek,
Wycieczka rowerowa w okolice Jeleniej GóryKolejna wspaniała propozycja na weekend. Tym razem opisujemy miejsce doskonałe na wycieczkę rowerową. Należy jednak dodać, że wycieczka ta jest kierowana szczególnie dla osób aktywnych fizycznie. Cała wycieczka obejmuje spory kawałek drogi przebiegający przez lasy, drogi wojewódzkie oraz szutrowe drogi polne.
29 sierpień 2011, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Wzniesienia Dziwiszowskie, stawy w Maciejowej oraz aleja dębowaW okolicach Jeleniej Góry odnaleźć możemy wiele interesujących miejsc. Niektóre z nich wydają się jeszcze nie odkryte. Miejsca te budzą wiele pozytywnych emocji. Szczerze polecamy wybrać się w opisywane miejsca, zobaczyć malownicze krajobrazy oraz dzikość przyrody.
25 sierpień 2011, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Dolina Bobru z nieco innej perspektywy - spływ kajakowyDolina Bobru usytuowana w bliskich okolicach Lwówka Śląskiego jest pięknym miejscem otoczonym malowniczymi krajobrazami. Można ją zwiedzić przemieszczając się wzdłuż rzeki lub też wynająć kajak . Spływ rzeką Bóbr może dostarczyć nam nie lada strachu i pozytywnych emocji. Jest on niesamowitą przygodą, którą może przeżyć każdy z nas.
08 lipiec 2011, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Ogród Zoologiczny we Wrocławiu       Wrocławski ogród zoologiczny jest kolejną propozycją na miłe spędzenie weekendu.  Miejsce to nie jest nam tak odległe. Zlokalizowane jest przy ul. Wróblewskiego 1-5.  Z Chojnowa trasa obejmuje około 100km. Większość drogi spędzimy na autostradzie.
06 lipiec 2011, Maciek,
Chojnik oraz Zamek Chojnik      Chojnik jest położony na wysokości 627 m.n.p.m.  Jest to granitowe wzgórze ze skalnymi urwiskami  porośnięte w większości bukami i jaworami. W okolicach tych żyją muflony. Na szczycie znajduje się Zamek Chojnik , aby do niego dotrzeć musimy iść pod górę około pół godziny.
04 lipiec 2011, Maciek,
ZOO Safari w Czechach      ZOO Safari w czeskiej miejscowości Dvur Kralove jest kolejnym miejscem wartym naszej uwagi. Usytuowane jest około 125 kilometrów od Chojnowa. Droga dojazdowa nie powinna sprawić nam problemów. Kierunek: Jawor, Bolków, Kamienna Góra, Lubawka, Trutnov. Jest to bardzo fascynujący ogród zoologiczny, który szczególnie promuje zwierzęta afrykańskie.
27 czerwiec 2011, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Góry i Pogórze KaczawskieJest to kolejna propozycja na miłe spędzenie weekendu.
22 czerwiec 2011, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Świeradów Zdrój      Świeradów Zdrój jest miastem i gminą zlokalizowaną w województwie dolnośląskim na terenie powiatu lubańskiego. Miejscowość położona jest na wysokości 450-710 m.n.p.m w Górach Izerskich.  Najwyższy szczyt to Stóg Izerski 1108 m.n.p.m.
22 czerwiec 2011, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zamek Książ      Zamek Książ – znajduje się w okolicach Wałbrzycha na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Ciekawostką jest fakt, iż jest on trzecim co do wielkości w Polsce zaraz po obiektach w: Malborku i zamku Królewskim na Wawelu. Usytuowany jest w odległości 78km od Chojnowa. Samochodem musimy obrać kierunek: Legnica, Jawor, Wałbrzych.
21 czerwiec 2011, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Karpacz i okolice      Karpacz jest kolejną miejscowością wartą naszej uwagi. Miejscowość położona w województwie dolnośląskim, powiecie jeleniogórskim. Mamy tutaj dostęp do wielu atrakcji m.in. tor saneczkowy Kolorowa (szczerze polecamy), skocznia Orlinek, Zapora na Łomnicy. Bardzo ciekawym miejscem jest Kościółek Wang.
20 czerwiec 2011, admin, Wszystkich komentarzy: 6
Skalne Miasto - Czechy      Skalne Miasto w Czechach to tak naprawdę Teplicko-Adrszpaskie Skały. Usytuowane są na zachód od miasta Teplice. Dojazd do miejsca kolejnej wycieczki jest bardzo prosty: należy kierować się autostradą na Legnicę, Jawor, Kamienną Górę, Lubawkę, w Czechach obrać drogę na Trutnov z finalnym postojem przed miejscowością Adrspach.
17 czerwiec 2011, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ogród Japoński we Wrocławiu      Wrocławski Ogród Japoński znajduje się przy ul. Mickiewicza w Parku Sczczytnickim w rejonie Hali Stulecia. Czynny jest codziennie w godzinach 09:00-19:00. Ceny biletów dla dorosłych to 3zł/osoba dorosła, natomiast ulgowy 1,5zł.  Tel.
17 czerwiec 2011, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ogród Botaniczny we Wrocławiu      Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego umiejscowiony jest we Wrocławiu przy ul. Sienkiewicza 23. Godziny otwarcia to 08:00-18:00 ogród, szklarnie w godzinach 10:00-18:00. Ceny wstępu wynoszą 10zł dla osoby dorosłej oraz 5zł bilet ulgowy, dzieci w wieku przedszkolnym mają wstęp wolny.
16 czerwiec 2011, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Szklarska Poręba      Szklarska Poręba to kolejny piękny zakątek usytuowany w odległości  75,5km od naszego miasta. Trasa dojazdowa przebiega przez  Złotoryję, Świerzawę oraz Jelenią Górę.  Miejscowość ta  położona jest w dolinie rzeki Kamiennej i jej dopływów. Najwyższy szczyt Szrenica rozpościera się na wysokości 1362 m n.p.m.
16 czerwiec 2011, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Park Mużakowski w Łęknicy        Park Mużakowski w Łęknicy jest kolejnym pięknym miejscem wartym naszej uwagi. Został on w 2004 roku wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Rozpościera się na obszarze 728Ha obejmując swym ogromem część Polski i Niemiec.  Zlokalizowany jest po obu brzegach Nysy Łużyckiej.