Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Propozycje na weekend

10 styczeń 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Północna część Gór Izerskich ukazuje dwa ciekawe cieki wodne
Štolpichy to dwa ważne cieki wodne w czeskiej części Północnych Gór Izerskich, a zarazem nazwa wodospadów na potokach oraz rezerwatu chroniącego przyrodę w ich okolicy. Wielki (Czarny) Sztolpich (Černý/Velký Štolpich) bierze początek na siodełku pomiędzy górami Na Skalce (963m n.p.m.) i Holubník (1071m n.p.m.). Wartko spływa stromą doliną rozpruwając skały Ořešníka (800m n.p.m.) i
Krásnej Máří.
09 styczeń 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 3
Tajemnicze miejsce w Świeradowie Zdroju: jak dojść do pomniczka Hirta i Christa
Jak się okazuje Świeradów Zdrój otoczony jest wieloma tajemniczymi miejscami. Jednym z nich jest pomniczek Hirta i Christa. Z tym tajemniczym miejscem związana jest dawna historia:
Na północnym stoku wysokiego zalesionego szczytu zwanego Haumberg (828 m), w 25 dziale leśnym na ziemi hrabiego Schafgotsche, 9 lutego 1839 zagrzmiało kilka strzałów...
07 styczeń 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Zamek w Kliczkowie kryje nie jedną tajemnicę Ilość zamków w naszym województwie jest bardzo duża. Z tego też powodu postanowiliśmy przedstawić w najbliższych propozycjach na weekend kilka z nich. Wcześnie opisane zostały: Grodziec, Bolków, Chojnik. Tym razem kierunek wyprawy będzie nieco inny.
05 styczeń 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Rezerwat Krokus w GórzyńcuRezerwat Krokusy w Górzyńcu jest kolejnym miejscem wartym naszej uwagi. Dostępny jest przez cały rok, jednakże najokazalej prezentuje się wiosną. Sam dojazd nie jest zbytnio skomplikowany. Początkowo kierujemy się na: Złotoryję, Świerzawę, Jelenią Górę, aby w końcu dotrzeć w okolice Piechowic. Górzyniec znajduje się już bardzo blisko.
04 styczeń 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Podziemna trasa turystyczna w Nowej Rudzie
W odległości niespełna 120km od Chojnowa usytuowana jest miejscowość Nowa Ruda. Znajduje się tutaj podziemna trasa turystyczna, która jest doskonałym miejscem, w którym możemy poczuć się zupełnie inaczej niż na powierzchni ziemi. Wyruszając z Chojnowa obieramy kierunek na Wałbrzych, następnie Jedlina Zdrój, Głuszyca i finalnie docieramy do celu naszej podróży.
25 listopad 2011, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Szlakiem ginących zawodów czyli wizyta w Gospodarstwie państwa Gorczyńskich
 Gospodarstwo Urszuli i Bogusława Gorczyńskich jest kolejną propozycją na spędzenie niezwykłego weekendu. Miejsce to oferuje niezwykle ciekawe informacje dotyczące ginących zawodów. Dzięki wycieczce mamy możliwość dowiedzieć się w jaki sposób dawniej był wypiekany chleb, czy jak powstawały garnki gliniane. Ciekawostką jest obecność różnych zwierząt w mini zoo,któreznajdujesięprzygospodarstwie.
24 listopad 2011, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Muzeum Zabawek "Bajka" w Kudowie Zdroju podróż w lata dzieciństwa

Muzeum Zabawek "Bajka" w Kudowie Zdroju to magiczne miejsce, w którym dzieci z radością i zdumieniem odkrywają zabawki swoich rodziców i dziadków, a dorośli z uśmiechem przenoszą się w świat zapomnianych dziecięcych fantazji.

Miejsce to znakomicie przypomni nam lata dzieciństwa, a i nasze pociechy będą miały możliwość zobaczenia nowych zabawek, takich których już się nie kupi. Serdecznie polecamy Muzeum Zabawek jako wspaniałą przygodę i wspomnienia z najmłodszych lat.
23 listopad 2011, Maciek, Wszystkich komentarzy: 2
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój
Kolejnym miejscem wartym naszej uwagi jest Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Droga dojazdowa z Chojnowa nie stanowi wielkiego problemu. Kierujemy się autostradą na Wrocław, na wysokości Bielan odbijamy na Kobierzyce. Następnie trzymamy kierunek Kłodzko. Stąd przez Szytną do Dusznik Zdrój już niedaleko. Po dojechaniu na miejsce kierujemy się na ulicę Kłodzką 42, gdzie znajduje się cel naszej podróży.
22 listopad 2011, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Wspaniały zamek w Bolkowie to kolejna propozycja na spędzenie niezapomnianego weekendu
Bolków jest małą i kameralną miejscowością usytuowaną w naszych niedalekich okolicach. Aby dotrzeć do Bolkowa musimy wyruszyć w kierunku Legnicy najlepiej autostradą. Następnie obieramy drogę do Jawora, Wiadrowa osiągając finalnie nasz cel. Zamek jest widoczny już z daleka, gdyż znajduje się na niewielkim wzniesieniu. Samo miejsce jest bardzo ciekawe. Zamek nie jest duży jednak jest co zwiedzać.
21 listopad 2011, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Zamek Grodziec to nasze najbliższe okolice warte uwagi
Na bazaltowym, powulkanicznym, stromym wzgórzu - 389 m n. p. m. w malowniczej scenerii wznosi się bajeczna budowla - to Zamek Grodziec. Jest on kolejną propozycją na spędzenie wspaniałego weekendu. Droga dojazdowa jest banalnie prosta. Całość obejmuje około 25km. Początkowo kierujemy się na Złotoryję, skręcamy w kierunku Wojciechowa, aby finalnie odbić na Zagrodno. Stąd pozostaje już tylko kilkanaście kilometrów, aby dotrzeć do celu.
09 listopad 2011, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Zbliża się długi weekend polecamy Sztolnie Walimskie oraz zamek Grodno.
Na zbliżające się weekendy serdecznie polecamy Muzeum Sztolni Walimskich. Jest to miejsce bardzo tajemnicze i zadziwiające. Zwiedzanie sztolni śmiało można połączyć z odwiedzinami zamku Grodno . Osoby zarządzające sztolnie mają możliwość zakupu biletu łączonego Zamek Grodno + Sztolnie Walimskie: normlany - 17,00 zł ulgowy- 13,00 zł. Odległość jaka dzieli nas od tego cudownego miejsca to zaledwie 85km. Musimy kierować się na Wałbrzych, a stąd już niewiele pozostaje, aby dojechać do celu naszej podróży.
07 listopad 2011, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Świeradów stwarza wiele możliwości na miłe spędzenie dnia wolnegoTym razem przedstawiamy Świeradów z innej strony. Jest to kolejna wycieczka pokazująca różnorodność naszych gór. Kolejna trasa nie daje nam możliwości zjedzenia pysznych naleśników w Chatce Górzystów, ale stwarza możliwość zwiedzania miasteczka i skosztowania miejscowych przysmaków. Sam Świeradów Zdroju jest bardzo malowniczy i warty naszej uwagi.
26 październik 2011, Maciek,
Masyw Śnieżnika, droga krzyżowa i wspaniały ogród bajek
Międzygórze jest wsią położona w naszym województwie w powiecie Kłodzkim. Odległość jaką należy pokonać ,aby dotrzeć do tego ciekawego miejsca to 200km i niecałe trzy godziny jazdy samochodem. Miejsce to jest warte naszego zainteresowania z uwagi na teren w jakim jest usytuowane.
24 październik 2011, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Twierdza w Kłodzku, zadziwające tunele podziemne i piękny rynekKłodzko jest pięknym miastem usytuowanym około 165km od Chojnowa. Trasa dojazdowa zajmie nam około dwóch godzin jazdy. Czy warto? Na pewno tak. Miasto to oferuje wiele atrakcji dla turystów. Będąc w Kłodzku musimy zwiedzić Twierdzę, podziemia rozciągające się pod ulicami miasta oraz Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Dodatkowo sam rynek jest bardzo ładnym i przyjemnym miejscem do spacerowania. Przechadzając się ulicami tego malowniczego miejsca możemy również odwiedzić most gotycki Świętego Jana.
21 październik 2011, Maciek,
Trasa górska w Jakuszycach dla bardziej wprawionychJakuszyce są bardzo malowniczym miejscem, w którym możemy aktywnie wypocząć. Postanowiliśmy opisać kolejną trasę górską, którą można przebyć w całkiem przyjemny sposób. Wycieczka ta obfituje w strumyki górskie, cudowne widoki oraz kilka wzniesień. Szczególnie polecamy tą wyprawę osobą bardziej aktywnym fizycznie. Cała Trasa zajmuje około 20km i jest bardo atrakcyjna pod względem krajobrazowym.
20 październik 2011, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Kopalnia złota w Złotym Stoku jest wspaniałym i ciekawym obiektem do odwiedzenia.

Podziemna trasa turystyczna w kopalni złota obejmuje: zwiedzanie „Sztolni Gertruda”, która jest częścią muzealną, „Chodnik Śmierci”, spotkanie z Gnomem w Chodniku Śmierci oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”.

19 październik 2011, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Twierdza w Srebrnej Górze to jedena z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska

Twierdza Srebrna Gόra jest unikatowym obiektem w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. W chwili powstania (1763-1785) należała do najnowocześniejszych tego typu fortyfikacji w Europie. Największy podziw budził i nadal budzi potężny Donjon, jeden z najciekawszych obiektόw fortyfikacji epoki nowożytnej.

18 październik 2011, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie - idealny pomysł na wspaniały weekendWyjazd do Kletna to dość długa trasa bo około 200km. Jednakże zwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej dostarcza tak wielu wspaniałych widoków, że mimo dystansu który nas dzieli od niej i tak warto. Sama jaskinia jest ogromna i bardzo zróżnicowana. Trasa turystyczna jest przygotowana znakomicie dla zwiedzających. Szczerze polecamy właśnie to miejsce na idealny weekend dla całej rodziny.
16 październik 2011, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Kowarskie kopalnie i podziemna trasa turystyczna
Bardzo ciekawym miejscem wartym naszej uwagi jest Kopalnia uranu w Kowarach.Dzięki osobą zajmującym się całym przedsięwzięciem mamy możliwość z doświadczoną kadrą przewodników sztolniowych zwiedzić największą w kraju kopalnię uranu, odkrywając nieznane fakty z historii.
06 październik 2011, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Czeski Zamek Frýdlant to tylko 100 km od Chojnowa!!!Zamek Frýdlant szczególnie polecamy osobom, które lubią dawną architekturę. Obiekt usytuowany jest około 100 km od Chojnowa. Startujemy w kierunku Złotoryi, aby dostać się na autostradę w kierunku Zgorzelca. Większość naszej trasy przebiega bardzo szybko. Ze Zgorzelca kierujemy się na przejście graniczne w Zawidowie. Kolejny etap naszej podróży toFrýdlant . Jest to potężny zamek na północy Czech pod Górami Izerskimi. Zamek Frydlant tworzy ciekawe połączenie dwóch architektonicznych części - średniowiecznego zamku i renesansowego pałacu. Powstał on w połowie XIII w.