Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up

Kultura i Rozrywka

29 September 2011, admin, All comments: 0
Świat Kresów wystawa Tomasza Kozłowskiego w LubinieZapraszamy mieszkańców miasta i gminy Chojnów na wystawę „Świat Kresów” z kolekcji Tomasza Kuby Kozłowskiego którą można oglądać od 1 do 31 października w Centrum Kultury „Muza”.
29 September 2011, admin, All comments: 0
Chojnowska Jesień z Muzyką DawnąChojnowska Jesień z Muzyką DawnąJesień w tym roku przywitała Chojnów dźwiękami muzyki dawnej.
26 September 2011, admin,
Nie możesz tego przegapić Stanisław Górka w BiałejW niedziele 2 października 2011r. w kościele w Białej o godzinie 10.00 wystąpi znany aktor Stanisław Górka, który swoją popularność zawdzięcza roli kościelnego Zbyszka Sroki w serialu "Plebania". Przedstawi on swój repertuar artystyczny.W spotkaniu udział też weźmie Ryszard Jan Czarnowski - autor książki m.in."LWÓW legenda zawsze wierna".
26 September 2011, admin, All comments: 0
Po raz kolejny Familijne Stowarzyszenie Zbarażan w Lubinie organizuje Kresową Pielgrzymkę, która odbędzie się 4 -8 października 2011 r. Zachęcamy mieszkańców miasta i gminy Chojnowa do skorzystania z możliwości zapisania się i wyruszenia w czterodniową wyciekę do Wilna, Troki, Kowna.Pielgrzymka Wileńska to około 2.5 tys. km. trasy.
26 September 2011, admin,
IX Kresowiana w Białej - relacjaIX Kresowiana w Białej Ostatnia wrześniowa niedziela w Białej upłynęła przy dźwiękach lwowskich piosenek, a ukraińskie przysmaki dodatkowo pomogły przenieść się w okolice Lwowa.„Kresowiana” rozpoczęła się Mszą Świętą. Po mszy przybyli goście mogli zasmakować w ukraińskich potrawach, kuchnia serwowała m.in.: kołduny, pierogi, barszcz, bigos, knysze i ciasta.
23 September 2011, admin, All comments: 0
Młodzieżowa Rada Miejska Chojnowa zaprasza na koncert charytatywny, który odbędzie się 30 września (piątek) w sali kinowej MOKSiR. Koncert rozpocznie się o godzinie 17.00. Od 16.30 sprzedawane będą cegiełki uprawniające do wstępu na imprezę. Dochód przeznaczony jest na leczenie i rehabilitacje 13-letniego mieszkańca Chojnowa. Daniela chorego na dziecięce porażenie mózgowe.
22 September 2011, admin, All comments: 0
Koniecznie zajedź do Jaroszówki na Międzynarodowe ZawodyMiędzynarodowe Zawody - Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego MIĘDZYNARODOWE ZAWODY KONNE W JAROSZÓWCEW najbliższy weekend, 7-9 października, w Ośrodku Sportów Konnych w Jaroszówce odbędą się międzynarodowe zawody otwarte w dyscyplinie Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego. Zawody kończą tegoroczny cykl Świtoń-Paczkowski TOUR.
22 September 2011, admin, All comments: 0
XII Dolnośląskie Święto Miodu i Wina w PrzemkowieNiedaleko położony Przemków zaprasza mieszkańców miasta i gminy Chojnów na wspólne świętowanie. W dniach od 23 do 25 września odbędzie się XII Dolnośląskie Święto Miodu i Wina. Główną atrakcją imprezy będzie występ zespołu Kombi, który odbędzie się w niedziele o godzinie 20.00.
22 September 2011, MIK Lubin, All comments: 0
Teatr w LubinieMiejski Impresariat Kultury w Lubinie zaprasza mieszkańców miasta i gminy Chojnów na wydarzenia kulturalne. Poniżej zamieszczony został harmonogram Spektakli - TEATR w Lubinie. Teatr wywiera niezapomniane emocje. Serdecznie zapraszamy.
21 September 2011, admin, All comments: 0
IX Wrześniowe Święto KresowianaW niedzielę 25 Września 2011r. zapraszamy wszystkich mieszkańców do pięknego parku w Białej gdzie odbędą się IX Wrześniowe Święto Kresowiana. Wrześniowe Kresowiana rozpoczną się uroczysta Mszą św. polową o godzinie 11.00. Później będziemy mieć okazje skosztować potraw Kuchni Kresowej przygotowanych przez gospodynie mieszkające w Białej.
20 September 2011, admin, All comments: 0
Święto Wina i Miodu Pitnego to dobry pomysł na  weekend W pierwszy październikowy weekend tj. 8 i 9.10.2011r. na Zamku Grodziec, odbędzie się V Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego, na które organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców miasta i gminy Chojnów. W trakcie święta można będzie skosztować potraw przygotowanych na miodzie i winie. Na stoiskach handlowych będą do nabycia pamiątki z imprezy.
19 September 2011, admin, All comments: 0
Nie przegapmy wydarzeń muzycznych w ChojnowieMiesiąc wrzesień upłynie nam pod hasłem "Chojnowska Jesień z Muzyką Dawną".W związku z tym lato zakończymy koncertowo.Chojnowska jesień z MUZYKĄ DAWNĄ to dwa dni wypełnione dawnymi brzmieniami.W piątek 23 września młodzi muzycy zagrają w obu szkołach podstawowych i dla pensjonariuszy „Niebieskiego Parasola”. Następnie w Muzeum Regionalnym odbędzie się koncert.
09 September 2011, admin,
Brak Ci pomysłu na niedzielne popołudnie - zajedź do Gniewomirowic na Pieczonego ZiemniakaNa boisku w Gniewomirowicach, 11 września 2011 r. odbędzie się festyn „Kartoflisko III”. Wójt Gminy Miłkowice oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu serdecznie zapraszają do wspólnej zabawy mieszkańców miasta i gminy Chojnów.O godzinie 14.00 rozpocznie się część oficjalna imprezy.
09 September 2011, admin,
Coś na rozpoczęcie weekendu - Kowalskie imieniny ulicy NMP  w Legnicy W dniach 9-10 września 2011r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza mieszkańców miasta i gminy Chojnów, do centrum miasta w Legnicy na Kowalskie Imieniny Ulicy Najświętszej Marii Panny. W tym roku zostały połączone dwie imprezy Turniej kowali z imieninami ulicy Najświętszej Marii Panny.
08 September 2011, Maciek,
Tajemnica Zamku Książ - wspaniała zabawa również dla chojnowianWałbrzyska gra miejska. Kapitalna zabawa w realiach epoki Tajemnica zamku Książ Wystarczą wygodne buty, żeby pokonać barierę czasu i poczuć mrok schyłku III Rzeszy.
08 September 2011, admin,
"Aż się poleje krew " w Siedlęcinie W najbliższą niedziele tj. 11.09.2011r. w Siedlęcinie odbędą się zawody motocyklowe VIII runda PDŚ w cross country. Pod hasłem „Aż się poleje krew – odsłona druga!” na torze wyścigowym będą się ścigać motocykliści. Impreza jest kontynuacją kwietniowego country crossu.
01 September 2011, admin,
Świętujmy z KGHM 50 urodziny, 3 i 4 września KGHM świętuje Złoty Jubileusz. Z tej okazji na lotnisku w Lubinie odbędzie się festyn, na który serdecznie zapraszamy chojnowian. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Odbędą się zawody sportowe oraz mistrzostwa w grillowaniu. Będziemy mogli przyjrzeć się maszynami, które na co dzień ułatwiają pracę górnikom. Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych.