Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Wiadomości

02 sierpień 2019, OSP Rokitki, Wszystkich komentarzy: 0
OSP Rokitki zaprasza na spotkania z sokolnikiem i pszczelarzem
Jak wygląda sekretne życie pszczół i co je łączy z maratończykami? Czy można wytresować sokoła i pójść z nim na łowy? Na te oraz inne pytania odpowiedzą eksperci podczas spotkań organizowanych przez OSP Rokitki w ramach ekologicznego projektu pn. „Rokitki to MY. Dbam o to, co mam.”
01 sierpień 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Za kraj, za honor – wieczór z poezją powstańczą

Po zakończeniu części oficjalnej obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego chojnowianie udali się do parku przy Liceum Ogólnokształcącym, gdzie odbył się wieczór pod hasłem „Za kraj, za honor”, poświęcony poezji powstańczej, urozmaicony licznymi pieśniami patriotycznymi.

01 sierpień 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowianie oddali milczący hołd Powstańcom Warszawskim

Dziś o godz. 17.00 pod Obeliskiem przy ul. Chmielnej odbyła się krótka uroczystość upamiętniająca 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

01 sierpień 2019, Chojnowska Drużyna Strzelecka, Wszystkich komentarzy: 1
Wolontariusze z Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej na Ukrainie zadbali o groby naszych przodków
8 lipca już po raz dziesiąty wyruszyła z Wrocławia na Ukrainę na dziesięć dni kawalkada busów i autobusów. Ponad tysiąc Polaków, głównie z Dolnego Śląska, w ramach wolontariatu pojechało sprzątać i odnawiać polskie cmentarze w 150 lokalizacjach. Wśród nich była grupa wolontariuszy z Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej, która udała się w rejony bardzo bliskie mieszkańcom Chojnowa. Strzelcy porządkowali cmentarz w małej miejscowości Kowalówka niedaleko Monasterzysk. A odwiedzili miejscowości: Baworów, Buszcza, Brzeżany, Kamieniec Podolski, Kowalówka, Lwów, Monasterzyska, Tarnopol...
01 sierpień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Policjanci z Chojnowa zatrzymali handlarza narkotyków
Działania funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Chojnowie doprowadziły do zatrzymania 22-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków oraz udzielenie ich innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Funkcjonariusze w mieszkaniu zatrzymanego zabezpieczyli blisko 50 porcji marihuany. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
01 sierpień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wpadł w ręce policji, bo przechodził w miejscu niedozwolonym. Spędzi 50 dni w więzieniu
Legnicka drogówka zatrzymała 42-letniego chojnowiana, który przechodził na ulicy Chojnowskiej w Legnicy w miejscu niedozwolonym. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany do zakładu karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności za uchylanie się od zapłacenia grzywny.
01 sierpień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Niecodzienny koncert z wieży kościelnej
Członek zarządu powiatu legnickiego Grzegorz Gapski oraz Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła zapraszają na niecodzienny koncert z wieży chojnowskiego kościoła farnego.
31 lipiec 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 9
Chojnów odda hołd bohaterom Powstania Warszawskiego

Burmistrz Miasta Chojnowa oraz Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie zapraszają na uroczystości związane z obchodami 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

31 lipiec 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Awaria sieci wodociągowej. Przerwa w dostawie wody
Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej informuje o przerwie w dostawie wody.
31 lipiec 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ranking "Bogactwo samorządów". Zobacz na którym miejscu znalazły się Chojnów i gmina Chojnów
Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” opublikowało najnowszy ranking dotyczący najbogatszych samorządów w Polsce. Zobacz jak wypadły w nim Chojnów oraz gmina wiejska Chojnów.
30 lipiec 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Przed nami czwarta edycja Letnich Koncertów Organowych. Tym razem już nie tylko w Chojnowie
Już 11 sierpnia w chojnowskim kościele farnym zainaugurowana zostania czwarta edycja Letnich Koncertów Organowych. Organizatorzy zaprezentowali program wydarzenia.
30 lipiec 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Możliwe burze z gradem
Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed możliwymi burzami z gradem, które dziś popołudniem i wieczorem mogą pojawić się nad naszym regionem.
30 lipiec 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Kapela Trebunie-Tutki gwiazdą chojnowskich imienin Marii i Święta Wojska Polskiego
Burmistrz Miasta Chojnowa zaprasza na chojnowskie obchody Święta Wojska Polskiego oraz imieninowe spotkanie Marii, Maryś, Marysieniek... Zobacz program wydarzenia.
30 lipiec 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wojewoda zapowiada trening systemu ostrzegania
1 sierpnia o godzinie 17:00, zgodnie z zarządzeniem Wojewody Dolnośląskiego, na terenie naszego województwa odbędzie się trening systemu wczesnego ostrzegania.
29 lipiec 2019, Partnerstwo,
Magazynier - praca w Chojnowie
NTT Group to firma oferująca części do napędów mechanicznych. Do naszego oddziału w Chojnowie zajmującego się produkcją elementów napędowych poszukujemy kandydatów na stanowisko:
29 lipiec 2019, admin,
Jeden z najstarszych budynków w Chojnowie odzyskuje blask
Trwa kolejny etap rewitalizacji elewacji "Domu Kapłana" przy ulicy księdza Piotra Ściegiennego. Ten niewielki i niepozorny budynek to jeden z najstarszych istniejących do dnia dzisiejszego obiektów w Chojnowie i bez wątpienia jeden z najważniejszych zabytków w naszym mieście. Doskonale nam znana odrapana szaro-brązowa elewacja to już przeszłość...
29 lipiec 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Od 1 sierpnia możemy składać wnioski o dofinansowanie do wapnowania gleby
Wydział Gospodarki, Planowania i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Chojnów informuje o porozumieniu pomiędzy Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej a Krajową Stacją Chemiczno-Rolniczą w Warszawie. Od 1 sierpnia rolnicy będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do wapnowania gleby.
29 lipiec 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Końcówka prac na ulicy Wyspiańskiego. Zobacz efekty [ZDJĘCIA]
Pod koniec czerwca informowaliśmy o rozpoczęciu remontu chodnika wzdłuż ulicy Wyspiańskiego. Po miesiącu prac wracamy w to samo miejsce, by zobaczyć efekty robót.
28 lipiec 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 7
Rokitki toną w śmieciach. Skandaliczne zachowanie wypoczywających nad wodą

Tradycyjnie w okresie wakacyjnym powraca temat zaśmieconych terenów leśnych przy dzikich kąpieliskach w Rokitkach. Na naszą skrzynkę trafia coraz więcej wiadomości na ten temat. Kilka dni temu na naszym profilu na Facebooku zapytaliśmy Czytelników, co sądzą na ten temat.

28 lipiec 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Wernisaż wystawy „Raz na ludowo”

Muzeum Regionalne w Chojnowie zaprasza na wernisaż wystawy „Raz na ludowo – walory filatelistyczne o tematyce ludowej ze zbiorów Hansa Joachima Kuhnerta”.