Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Sklep Bigform

Wiadomości

01 September 2020, admin2, All comments: 0
Upamiętnienie rocznicy wybuchu II wojny światowej

Dziś przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. 1 września 1939 r. o godz. 4.45 niemieckim pancernik Schleswig-Holstein ostrzelał polską składnicę wojskową na Westerplatte w Gdańsku.

01 September 2020, admin, All comments: 0
Przed nami ostatnia odsłona Letnich Koncertów Organowych
Przed nami ostatnia odsłona Letnich Koncertów Organowych. W najbliższą niedzielę w chojnowskiej farze zaprezentuje się Damian Konieczny - organista i dyrygent chóru parafii pw. św. Michała Archanioła na Muchoborze Wielkim, organista kaplicy komunalnej Cmentarza Osobowickiego oraz dyrygent Kameralnego Chóru Męskiego “Cantilena” działającego przy parafii pw. NMP Królowej Pokoju.
31 August 2020, admin, All comments: 1
Policjanci częściej w okolicach szkół
Od jutra rozpoczynają się ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, w szczególności dzieciom i młodzieży rozpoczynającym naukę. Lokalna policja zapowiada czuwanie nad prawidłowym ruchem pojazdów i pieszych przede wszystkim w rejonie szkół.
31 August 2020, admin, All comments: 0
Awaria na sieci wodociągowej w Chojnowie
Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej poinformował o awarii na sieci wodociągowej.
31 August 2020, admin, All comments: 1
Partia Razem chce otwarcia chojnowskiej Przychodni Rejonowej
Zagrożenie epidemiczne zmusiło kilka miesięcy temu chojnowską Przychodnię Rejonową do zastosowania szczególnych procedur bezpieczeństwa dla ochrony pracowników oraz pacjentów. Zastąpienie osobistych wizyt lekarskich teleporadami na tak długi okres czasu budzi jednak obawy i wątpliwości wśród mieszkańców Chojnowa. Z prośbą o wyjaśnienie sytuacji i przywrócenie wizyt osobistych do kierownika Przychodni Rejonowej zwróciły się Anna Petroczko i Kaja Filaczyńska z partii Razem.
30 August 2020, admin2, All comments: 0
Wyniki weekendowych rozgrywek piłkarskich

Za nami weekendowe rozgrywki w piłkarskich ligach niższych. Prezentujemy wyniki spotkań rozegranych przez zespoły reprezentujące ziemię chojnowską.

30 August 2020, admin, All comments: 2
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Poznaliśmy najkorzystniejszą ofertę
Konsorcjum firm Econ-Trader, Ekopartner oraz Remondis Legnica złożyło najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu dotyczącym odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych w Chojnowie.
28 August 2020, admin2, All comments: 0
Zapowiedź weekendowych rozgrywek piłkarskich

Przed nami weekendowe rozgrywki w piłkarskich ligach niższych. Prezentujemy harmonogram spotkań zespołów reprezentujących ziemię chojnowską.

28 August 2020, admin, All comments: 0
Starostwo Powiatowe: Kolejka dedykowana przedsiębiorcom w wydziale komunikacji
Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego od 1 września uruchamia dodatkową kolejkę dedykowaną przedsiębiorcom. Do obsługi firm wyznaczono oddzielne stanowisko.
28 August 2020, Partnerstwo,
Play City ponownie otwarte od 1 września
Po przerwie związanej z pracami serwisowymi, która trwała przez cały sierpień, wszystkie strefy Parku Rozrywki Play City mieszczącego się na drugim piętrze Galerii Piastów, zostaną ponownie otwarte już 1 września.
28 August 2020, admin, All comments: 0
Pijany mieszkaniec gminy Chojnów nie mógł zapanować nad autem
Policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca gminy Chojnów, który nie mógł zapanować nad prowadzonym pojazdem. Okazało się, że kierowca miał niemal dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
28 August 2020, admin, All comments: 0
Szkoła Podstawowa nr 4 szykuje się do rozpoczęcia roku szkolnego
Szkoła Podstawowa nr 4 zaprezentowała szczegółowe procedury zapewnienia bezpieczeństwa w szkole w związku z wystąpieniem epidemii oraz harmonogram spotkań uczniów z wychowawcami z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.
27 August 2020, admin, All comments: 0
Kiermasz podręczników we wszystkich budynkach Powiatowego Zespołu Szkół
Na początku września we wszystkich budynkach Powiatowego Zespołu Szkół organizowany będzie kiermasz podręczników. To okazja dla wszystkich, którzy chcieliby sprzedać lub kupić podręczniki.
27 August 2020, admin, All comments: 0
A4 przejezdna z ograniczeniami. Konieczna będzie naprawa
21 sierpnia doszło do uszkodzeniu nawierzchni autostrady A4 między węzłem Krzyżowa i LSSE Krzywa. Ruch na drodze obecnie odbywa się z ograniczeniami - konieczna będzie docelowa naprawa. Prace zostaną wykonane przy użyciu technologii betonu szybkosprawnego, aby do minimum ograniczyć czas ich trwania oraz związane z tym utrudnienia.
27 August 2020, admin, All comments: 0
Zryw Ur – Pal Stary Łom I z Pucharem Wójta Gminy Chojnów
Za nami siatkarskie zmagania o Puchar Wójta Gminy Chojnów. W miony weekend w Czernikowicach na przeciwko siebie stanęło siedem zespołów.
27 August 2020, admin, All comments: 0
Utrzymanie czystości i porządku w mieście wśród tematów sesji Rady Miejskiej
Przed nami sierpniowe posiedzenie Rady Miejskiej.
26 August 2020, admin, All comments: 0
Uwaga na porywisty wiatr
Spadające konary i utrudnienia w ruchu to jeden z efektów silnego wiatru jak będzie nam dzisiaj towarzyszył przez cały dzień.
26 August 2020, admin, All comments: 0
Rozpoczęcie roku w Trójce bez uroczystego apelu
1 września uczniowie powrócą do szkoły. To już niemal pewne. Wiele szkół rezygnuje jednak z uroczystych apeli na rozpoczęcie roku szkolnego - tak będzie m.in. w chojnowskiej Szkole Podstawowej nr 3.
26 August 2020, Partnerstwo,
Zdrowie publiczne - nowy kierunek  w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy

Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy uzyskał zgodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na prowadzenie nowego kierunku studiów - Zdrowie publiczne na poziomie studiów magisterskich.

25 August 2020, admin, All comments: 3
Ulica Amazońska w Okmianach. Dobry pomysł czy marketingowe zawłaszczenie przestrzeni publicznej?
Od kilku dni w Okmianach mamy nową ulicę. O jej nazwie zdecydowali Radni Gminy Chojnów, przychylając się do propozycji inwestora.