Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Wiadomości

04 marzec 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Meandry ewolucji człowieka - wykład w Muzeum Regionalnym

Chojnowskie Muzeum Regionalne zaprasza na wykład "Meandry ewolucji człowieka", który wygłosi dr Wioletta Nowaczewska z Katedry Biologii Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego.

04 marzec 2019, Gminna Biblioteka Publiczna, Wszystkich komentarzy: 0
Przyjaciel na dobre na złe. Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w konkursie
Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywej zaprasza uczniów klas III,IV i V szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Legnicką Bibliotekę Publiczną, który przybliża książki pani Katarzyny Ryrych.
02 marzec 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Za nami premiera spektaklu „Na rozstajnych drogach” [FILM]

W piątkowy wieczór szkolna aula przy ul. Poźniaków gościła niecodzienne wydarzenie. Miała tam miejsce premiera spektaklu „Na rozstajnych drogach”, przygotowanego przez 24-osobową młodzieżową grupę teatralną ZaŚwiaty, działającą przy Powiatowym Zespole Szkół i prowadzoną pod kierownictwem Karoliny Rosockiej.

02 marzec 2019, SP Krzywa, Wszystkich komentarzy: 0
Sukces uczennic SP w Krzywej w Gminnym Konkursie Recytatorskim ,,Pegazik”

27 lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzywej odbyły się gminne eliminacje Konkursu Recytatorskiego ,,Pegazik”, którego organizatorem była dyrektor biblioteki, pani Elwira Kądziołka.

02 marzec 2019, Gminna Biblioteka Publiczna, Wszystkich komentarzy: 0
Gminne eliminacje do Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK. Zobacz listę laureatów
Już po raz kolejny w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzywej przeprowadzone zostały gminne eliminacje do Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK.
01 marzec 2019, Powiatowy Urząd Pracy, Wszystkich komentarzy: 0
PUP zachęca do udziału w projektach współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej
Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy Filia w Chojnowie informuje, że w roku 2019 przystąpił do realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej- Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020 (dla osób do 30 roku życia) oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 (dla osób od 30 roku życia).
01 marzec 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dawid Gąsior, Jakub Hinczewski i Kewin Zarzycki zawalczą o tytuł mistrza Dolnego Śląska
W niedalekim Lubaniu rozpoczynają się Mistrzostwa Dolnego Śląska w Boksie. Chojnowski klub Champion w rywalizacji reprezentować będzie trzech młodych bokserów - Dawid Gąsior, Jakub Hinczewski oraz Kewin Zarzycki.
01 marzec 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Chojnowscy policjanci zatrzymali 30-letniego kierowcę pod wpływem środków odurzających
W miniony czwartek funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali 30-letniego mieszkańca Chojnowa, który pomimo posiadania zakazu prowadzenia pojazdów kierował motorowerem, będąc pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo kierowca posiadał przy sobie narkotyki. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie teraz przed Sądem. Za niestosowanie się do zakazu sądowego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, za posiadanie środków odurzających – kara do 3 lat pozbawienia wolności a za kierowanie pod wpływem środków odurzających – do 2 lat pozbawienia wolności.
01 marzec 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Radni po burzliwej dyskusji przegłosowali podwyżkę cen za śmieci
Mieszkańcy gminy Chojnów zapłacą więcej za wywóz śmieci - tak podczas dzisiejszej sesji zdecydowali radni. Podwyżka o 2 zł (zarówno za odpady segregowane jak i niesegregowane) to zdaniem radnych konieczność i przygotowanie mieszkańców na kolejne podwyżki w przyszłym roku, które - jak zaznaczają - są nieuniknione i wynikają z przepisów uchwalanych na poziomie centralnym przez Sejm.
01 marzec 2019, Szkoła Podstawowa nr 3, Wszystkich komentarzy: 0
Uczennice SP3 docenione przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Uczennice SP3 - Beata Walz, Marta Krasna i Weronika Rudnicka - wzięły udział w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Jego głównym celem było upowszechnianie wśród uczniów, wiedzy na temat praw i wolności chronionych Europejską Konwencją Praw Człowieka oraz na temat roli i działalności Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

28 luty 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Co jest grane w chojnowskim Kinie Kultura?

Prezentujemy repertuar chojnowskiego Kina Kultura na najbliższy weekend.

28 luty 2019, Partnerstwo, Wszystkich komentarzy: 0
Jaką pralkę kupić do 1800 zł? Ranking najpopularniejszych pralek
Pralka jest jednym z niezbędnych urządzeń w każdym domu. Wybór odpowiedniego sprzętu nie jest jednak łatwy. Producenci prześcigają się w wypuszczaniu na rynek coraz to nowszych modeli, ale czy wszystkie warte są uwagi? Przygotowaliśmy ranking najlepszych pralek w cenach do 1800 zł, 2400 zł oraz o wartości powyżej 2400 zł.
28 luty 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zatrzymano 55 dowodów rejestracyjnych - to efekt policyjnej akcji "SMOG"
SMOG - to nazwa akcji przeprowadzonej na drogach powiatu legnickiego, której celem jest przeciwdziałanie użytkowania pojazdów wyposażonych w silniki emitujące szkodliwe substancje przekraczające dopuszczalne normy.
28 luty 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rada Miejska powołała Radę Społeczną Przychodni oraz Komisję Skarg, Wniosków i Petycji
Za nami lutowa sesja Rady Miejskiej. Jednym z jej punktów było powołanie Rady Społecznej Przychodni Rejonowej w Chojnowie. Radni wybrali także ze swojego grona osoby, które zasiądą w komisji Skarg Wniosków i Petycji.
27 luty 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Sportowe zmagania na chojnowskiej pływalni [ZDJĘCIA]
27 lutego chojnowski Basen Miejski gościł Mistrzostwa Strefy Legnickiej w Pływaniu, zorganizowane w ramach Dolnośląskich Igrzysk Dzieci. Na starcie pojawili się uczniowie ze szkół podstawowych z terenu Zagłębia Miedziowego; nasze miasto reprezentowane było przez podopiecznych Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4.
27 luty 2019, Partnerstwo,
Dzień Kobiet w Galerii Piastów
Już 8 marca zapraszamy wszystkie Panie do Galerii Piastów na obchody Dnia Kobiet. W planach 2. edycja uwielbianego przez klientki Studia Zapachu, muzyczny recital, słodkie upominki i inauguracja nagrody: Przyjaciel Galerii Piastów.
27 luty 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Z samochodu ulatniał się gaz. Interwencja strażaków na Witosa
Strażacy z chojnowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej odebrali zgłoszenie o gazie ulatniającym się z jednego z samochodów na ulicy Witosa.
27 luty 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Tłustoczwartkowy konkurs portalu chojnow.pl i Piekarni Kupczyk [WYNIKI]
Już jutro tłusty czwartek - w dniu tym tradycyjnie objadać będziemy się pączkami i faworkami. Z uwagi na to, że mieszkańcy Chojnowa uwielbiają słodkości - o czym świadczą nasze coroczne akcje na chojnowskim Rynku - przygotowaliśmy wraz z Piekarnią Kupczyk konkurs, w którym do wygrania będą paczki z 10 pączkami.
26 luty 2019, Partnerstwo,
Cukiernia Kryszczuk zaprasza w Tłusty Czwartek
Już 28 lutego Tłusty Czwartek! Cukiernia Kryszczuk zaprasza na pączki wykonywane tradycyjną metodą.
26 luty 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
MBP zaprasza do udziału w konkursie dla twórców młodych wiekiem i duchem oraz seniorów
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza mieszkańców naszego miasta do udziału w konkursach organizowanych przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu.