Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Wiadomości

20 kwiecień 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Co jest grane w Chojnowie?

Zachęcamy do zapoznania się z repertuarem chojnowskiego Kina Kultura. W nadchodzący weekend na dużym ekranie pojawią się bardzo ciekawe tytuły. Jeśli nie masz pomysłu na spędzenie weekendu – wyjście do kina może być dobrym wyborem.

20 kwiecień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Kto wystąpi na chojnowskim Rynku w majowy weekend?

Przed nami wyjątkowo długa majówka; warto ją dobrze wykorzystać. Osoby, które pierwsze dni maja spędzą w Chojnowie będą miały okazję nieco rozerwać się podczas festynu na Rynku. Poznaj szczegóły.

20 kwiecień 2017, Powiatowy Urząd Pracy, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowska filia Powiatowego Urzędu Pracy zaprasza pracodawców do współpracy
Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy Filia w Chojnowie zaprasza pracodawców do współpracy w zakresie zatrudniania osób bezrobotnych zarejestrowanych w tut. Urzędzie w ramach realizowanego projektu pn. "Aktywizacja osób bezrobotnych od 30 roku życia w powiecie legnickim (2017)".
20 kwiecień 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Rozdajemy bilety na "Ostatnią Klątwę" - WYNIKI

Drodzy Czytelnicy! Mamy dla Was wejściówki na piątkowe (21 kwietnia) seanse filmu „Ostatnia Klątwa” w legnickim kinie Helios.

19 kwiecień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Budżet Obywatelski 2017: zbliżamy się do głosowania

8 maja rusza pierwsze w historii naszego miasta głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wybrać będziemy mogli spośród czterech projektów.

19 kwiecień 2017, Galeria Piastów, Wszystkich komentarzy: 0
Fryzjeriada z Wierzbickim i Schmidtem w Galerii Piastów

Już 29 kwietnia od godziny 14:00 zapraszamy do Galerii Piastów na czwartą edycję Mistrzostw we Fryzjerstwie!

19 kwiecień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dzień Białej Flagi ponownie z chojnowskim akcentem

22 kwietnia w toruńskim klubie "OD Nowa" odbędzie się kolejna edycja Dnia Białej Flagi. Wśród gości corocznego zlotu fanów zespołu "Republika" znajdą się także przedstawiciele Gildii Artystów Chojnowa - Piotr i Bogdan Misikiewiczowie.

19 kwiecień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Radni z gminy Chojnów stanowczo sprzeciwiają się likwidacji węzłów na A4

Radni z gminy wiejskiej przyjęli uchwałę w sprawie utrzymania dotychczasowych wjazdów i zjazdów na autostradę A4 na odcinku Wrocław-Krzywa. Czy apel podchojnowskich samorządowców uratuje m.in. węzeł Jadwisin?

18 kwiecień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Czekają nas jutro wzmożone kontrole na drogach

Wielkanoc to czas wzmożonej pracy dla drogówki. Wczoraj o godzinie 22:00 zakończyła się prowadzona na terenie naszego powiatu akcja "Bezpieczny Weekend". Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy informują, że już jutro na drogach powiatu legnickiego planowane są...

18 kwiecień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Miejska Biblioteka Publiczna: Od bajki do bajki

Miejska Biblioteka Publiczna rozpoczęła w kwietniu projekt "Od bajki do bajki", mający na celu promowanie polskiej literatury dla dzieci. Cel jakie stawiają sobie inicjatorzy to pobudzenie i rozwijanie zainteresowania czytelniczego oraz aktywności twórczej w oparciu o literaturę.

18 kwiecień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wandal zatrzymany na gorącym uczynku przez chojnowskich policjantów

57-letni mieszkaniec Chojnowa podejrzany o przestępstwa przeciwko mieniu trafił w ręce policji. Wartość strat jakich dokonał zatrzymany mężczyzna szacuje się na kwotę ponad 1 tys. złotych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

17 kwiecień 2017, Gimnazjum nr 2, Wszystkich komentarzy: 0
Konkurs wiedzy obywatelskiej i ekonomicznej zakończony wielkim sukcesem "Dwójki"!

1 marca 2017 r. w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu spotkało się jedynie 16 gimnazjalistów z całego województwa, z czego tytuł laureata uzyskało jedynie 7 osób, a wśród nich nasi uczniowie: Jakub Wengrzyn i Wiktor Ziembowicz.

14 kwiecień 2017, admin,
Święcenie pokarmów w chojnowskich parafiach

Wielka Sobota to dzień wyciszenia i oczekiwania na przyjście Chrystusa. Tradycyjnie w tym dniu błogosławi się pokarmy na stół wielkanocny.

14 kwiecień 2017, Żłobek Miejski "Słoneczko", Wszystkich komentarzy: 0
Akcja strażaków i ewakuacja Żłobka Miejskiego

Strażacy ponownie w żłobku. Zobacz zdjęcia.

14 kwiecień 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Rozdajemy wejściówki do Parku Rozrywki Play City - WYNIKI

Drodzy Czytelnicy! Przed nami kolejny konkurs, tym razem skierowany do dzieci! Do rozdania mamy 2 pojedyncze wejściówki do Parku Rozrywki Play City, który mieści się w Galerii Piastów w Legnicy.

13 kwiecień 2017, Partnerstwo,
Wiosenna promocja na domki w zabudowie szeregowej. Poznaj szczegóły inwestycji

Firma D.S. Dariusz Sywak zachęca do zapoznania się z wiosenną ofertą nowoczesnych domków jednorodzinnych w Chojnowie z pełnym zagospodarowaniem terenu. Budynek wykonany został w energooszczędnej i ekologicznej technologii keramzytowej. To nie pierwsza tego typu inwestycja tej firmy na terenie Chojnowa. Dowiedz się dlaczego przyszłość należy do keramzytu i dlaczego warto postawić na firmę, która zajmuje się niemal wszystkim co jest związane z budową domu - od projektu aż po roboty wykończeniowe.

13 kwiecień 2017, Partnerstwo,
1% w słusznej sprawie! Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Klekusiowo

Zwracamy się z prośbą do miłośników zwierząt, którzy mogą nam pomóc w zakupie specjalistycznego sprzętu do RTG I USG dla Ośrodka. Dzięki niemu zwierzęta unikną dodatkowego stresu związanego z transportem do innych lecznic. W wielu przypadkach diagnoza wymagana jest natychmiastowo i w/w sprzęt w takich sytuacjach jest niezbędny. Prosimy o wsparcie finansowe i przekazanie 1% podatku na rzecz naszego Ośrodka.

13 kwiecień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Poznajesz te psy? Najprawdopodobniej uciekły z domu

Wczoraj wieczorem przy drodze wojewódzkiej nr 328 w Gołaczowie odłowione zostały dwa psy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zwierzęta uciekły z domu.

13 kwiecień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Gmina wspiera finansowo powiat - skorzystają na tym mieszkańcy Witkowa

Podczas marcowej sesji Rady Gminy Chojnów podjęto uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla powiatu legnickiego. Powiat może otrzymać od gminy nawet do 300 tysięcy złotych.

13 kwiecień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Poszukiwany właściciel psa

12 kwietnia późnym wieczorem po chojnowskim centrum błąkał się duży czarny pies.