Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


Wiadomości

09 sierpień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Oldtimer Chojnów będzie zbierać pieniądze dla Kamila. Ogromne zainteresowanie imprezą
Zlotom organizowanym przez klub Oldtimer Chojnów towarzyszą charytatywne zbiórki pieniędzy. Rok temu uczestnicy I Radu i Zlotu Pojazdów Zabytkowych wsparli finansowo 8-letnią Julię Bugajską, cierpiącą na ostre zapalenie rdzenia kręgowego. Podczas drugiej edycji zbierane będą środki na rzecz Kamila Wawrucha.
09 sierpień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Refundacja szczepień dla seniorów w powiecie legnickim? SLD wychodzi z propozycją
"Bezpłatne" szczepionki przeciwko grypie dla mieszkańców powiatu legnickiego? Taki pomysł zgłoszony został przez Sojusz Lewicy Demokratycznej. Michał Huzarski - przewodniczący legnickich struktur SLD zaznacza, że to nie wydatek a inwestycja. Czy uda się jej jednak trafić na podatny grunt?
08 sierpień 2017, PWSZ im. Witelona w Legnicy, Wszystkich komentarzy: 0
Nowe kierunki studiów podyplomowych w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Centrum Kształcenia Ustawicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy zaprasza na studia podyplomowe na kilkunastu kierunkach z różnych dziedzin. Rekrutacja trwa do 30 września 2017 roku.

08 sierpień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Przy Grunwaldzkiej powstaje nowy parking [ZDJĘCIA]
Drogi manewrowe, krawężniki a wkrótce nawierzchnia z kostki brukowej - trwają prace nad nowym parkingiem położonym między ulicami: Bolesława Chrobrego, Paderewskiego, Kilińskiego i Grunwaldzką.
08 sierpień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Mieszkasz na wsi? Policja przestrzega przed zagrożeniami
Średnio około 300 wypadków przy pracach rolniczych kończy się śmiercią poszkodowanych! To więcej niż w innych działach gospodarki. Policja przestrzega przed zagrożeniami.
07 sierpień 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Wieści z B klasy

W klasie B w sezonie 2017/2018 będziemy mieli najwięcej zespołów reprezentujących ziemię chojnowską w piłkarskich niższych ligach.

07 sierpień 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Wieści z A klasy

W klasie A ziemię chojnowską będę reprezentować: Chojnowianka Chojnów, Burza Gołaczów, Sokół Krzywa oraz beniaminek Płomień Michów. Rywalizacja zapowiada się ciekawie, a pierwsze spotkania zaczną się już 12-13 sierpnia.

07 sierpień 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Wieści z okręgówki

Sezon 2017/2018 w piłkarskich niższych ligach zbliża się wielkimi krokami. Kadry klubowe powoli są zapinane na ostatni guzik, a mecze sparingowe pozwalają właściwie wejść w rytm sezonu.

07 sierpień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Miejska Biblioteka Publiczna w wakacje nie odpoczywa
W dniu dzisiejszym rozpoczęła się kolejna seria zajęć wakacyjnych organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną. To jednak nie wszystko co ta instytucja przygotowała dla dzieci w okresie letnim.
07 sierpień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Rowerem po chodniku jeździć nie wolno - czy chojnowianie jednak o tym wiedzą?
Czy rowerzyści notorycznie jeżdżący po wąskich chojnowskich chodnikach stanowią problem dla pieszych? Dla kilku naszych czytelników, którzy nakreślają niebezpieczne sytuacje tak. Zasada obowiązująca w Polsce jest jasna - po chodnikach jeździć nie wolno.
07 sierpień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Do kościoła farnego powracają Letnie Koncerty Organowe
Już w najbliższą niedzielę zapraszamy wszystkich miłośników muzyki organowej do kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Przed nami druga edycja Letnich Koncertów Organowych.
05 sierpień 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Rozdajemy wejściówki do Parku Rozrywki Play City - WYNIKI

Drodzy Czytelnicy! Przed nami kolejny konkurs, tym razem skierowany do dzieci! Do rozdania mamy 2 pojedyncze wejściówki do Parku Rozrywki Play City, który mieści się w Galerii Piastów w Legnicy.

04 sierpień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ośrodki Pomocy Społecznej informują o terminach składania wniosków
Zarówno Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej jak i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informują o terminach składania wniosków na nowy okres zasiłkowy.
04 sierpień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
After Party to nie wszystko. Zdradzamy szczegóły gminnych dożynek w Witkowie
Kilka dni temu informowaliśmy o gwieździe tegorocznych Dożynek Gminnych, którą będzie zespół "After Party". Ich występ to jednak nie wszystko. Poznaj pełny program tegorocznej imprezy, której gospodarzem będzie sołectwo Witków.
04 sierpień 2017, PWSZ im. Witelona w Legnicy, Wszystkich komentarzy: 0
Kiedy i gdzie składać dokumenty na studia w PWSZ im. Witelona w Legnicy?

Kandydaci na studia na rok akademicki 2017/2018 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy, mogą w dniach 4-8 sierpnia 2017 r. składać dokumenty na studia w Wydziałowych Komisjach Rekrutacyjnych.

03 sierpień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Nowe zasady programu Rodzina 500+. Urzędy czekają na wnioski
1 sierpnia weszły w życie nowe zasady dotyczące programu Rodzina 500+. Resort polityki społecznej zaznacza, że ubieganie o świadczenie na dziecko ma być od teraz łatwiejsze. Konieczne będzie jednak złożenie nowego wniosku. Zobacz w jakich punktach możesz to zrobić.
03 sierpień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Koszmarne upały odbijają się na naszym zdrowiu
Pomimo nieco chłodniejszej środy, ciągle na terenie województwa dolnośląskiego obowiązuje ostrzeżenie przed upałami. IMGW prognozuje temperaturę do 32 stopni i gorące noce. Gdy wskaźniki na naszych termometrach przekraczają takie granice, wówczas kończy się radość z ciepłego lata i zaczyna prawdziwa walka z upałami, które mogą bardzo negatywnie wpłynąć na nasze organizmy.
03 sierpień 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Rozdajemy bilety do kina! - WYNIKI

Drodzy Czytelnicy! Mamy dla Was wejściówki na piątkowe (4 sierpnia) seanse filmu „Babskie Wakacje” w legnickim kinie Helios.

02 sierpień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Czekają nas wzmożone działania drogówki na drogach powiatu legnickiego
3 sierpnia funkcjonariusze legnickiej drogówki prowadzić będą wzmożone działania na drogach powiatu legnickiego.
02 sierpień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wtedy też był wtorek i też było tak gorąco

1 sierpnia, punktualnie o godzinie 17:00 przed obeliskiem na ulicy Chmielnej spotkaliśmy się by uczcić chwilą ciszy pamięć bohaterów walk Powstania Warszawskiego.