Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Wiadomości

31 grudzień 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 16
Jan Paweł II patronem nowej ulicy w Chojnowie
Jan Paweł II został patronem nowej osiedlowej uliczki w Chojnowie - taką decyzję na dzisiejszej sesji podjęli radni miasta.
31 grudzień 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dariusz Subocz nowym skarbnikiem Chojnowa
Zmiany na stanowiskach w Urzędzie Miejskim. Z funkcji skarbnika zrezygnowała Anna Rybarczyk - na jej miejsce wybrany został Dariusz Subocz, który przez najbliższe miesiące będzie dzielił funkcję skarbnika miasta Chojnowa z obowiązkami skarbnika powiatu jaworskiego.
31 grudzień 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Orszak Trzech Króli ponownie na ulicach Chojnowa
6 stycznia obchodzić będziemy święto Objawienia Pańskiego. Tradycyjnie w Polsce jak i na całym świecie w tym dniu organizowane są Orszaki Trzech Króli. Podobne wydarzenie po raz trzeci odbędzie się również w Chojnowie.
30 grudzień 2018, admin,
Program wizyt duszpasterskich w chojnowskich parafiach (aktualizacja)

Wraz z końcem grudnia nadchodzi czas corocznych wizyt duszpasterskich.

W ciągu najbliższych tygodni będziemy publikować program wizyt w dwóch chojnowskich parafiach. W dalszej części artykułu znajdą Państwo plan wizyt na najbliższe dni.

29 grudzień 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Urząd Gminy opublikował harmonogram wywozu odpadów w nowym roku
Wydział Gospodarki, Planowania i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Chojnów opublikował harmonogram wywozu odpadów komunalnych w 2019 roku.
28 grudzień 2018, Partnerstwo, Wszystkich komentarzy: 0
Damskie śniegowce najlepszą opcją na sylwestrowy wypad góry
Każda pora roku rządzi się swoimi prawami. Przepiękną i pełną uroku jest zima, która nie zawsze obdarowuje nas wielkimi zaspami śniegu, ale powoduje na pewno utrudnienia w chodzeniu. Oblodzone powierzchnie chodników przysypane cienką warstwą zimowego puchu wymagają od nas dobrego, odpowiedniego na tę porę roku obuwia...
28 grudzień 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 0
40 zdarzeń drogowych w czasie świąt. Policja podumowuje działania "Boże Narodzenie 2018"
Policja podsumowała działania pn. "Boże Narodzenie 2018". W ciągu ostatnich dni na drogach powiatu legnickiego i miasta Legnicy czuwali policjanci różnych pionów Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Niestety nie dla wszystkich kierujących spotkanie z nimi zakończyło się bez konsekwencji...
27 grudzień 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Inspekcja weterynaryjna ostrzega hodowców drobiu. Powodem wysoce zjadliwa grypa ptaków
W związku z aktualną sytuacją epizootyczną dotyczącą wysokiego ryzyka wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), Powiatowy Lekarz Weterynarii w Legnicy przypomina o stosowaniu zasad bioasekuracji wśród hodowców drobiu.
27 grudzień 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wspomnienia z przeszłości: Chojnów widziany z kościelnej wieży cz. 2
Jak zmienił się Chojnów przez ostatnie kilkadziesiąt lat? Pomocne w odpowiedzi na to pytanie mogą być zdjęcia autorstwa Jerzego Kucharskiego, które zostały wykonane z wieży kościoła świętych Apostołów Piotra i Pawła na początku lat 90. XX wieku. Zapraszamy na drugą część naszego fotograficznego cyklu.
24 grudzień 2018, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 5
Życzenia świąteczne od portalu chojnow.pl

Drodzy Czytelnicy! Z okazji świąt składamy Wam najserdeczniejsze życzenia! Dużo spokoju, możliwości zaznania rodzinnego ciepła i czerpania radości z małych gestów.

24 grudzień 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wigilijna wieczerza w Niebieskim Parasolu
23 grudnia, zgodnie z wieloletnią tradycją, dyrekcja oraz pracownicy Dolnośląskiego Ośrodka Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjnego Niebieski Parasol przygotowali dla swoich podopiecznych i ich rodzin wigilijną wieczerzę.
24 grudzień 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 12
Radni zdecydują w sylwestra, czy Park Śródmiejski nosić będzie imię Józefa Piłsudskiego
Czy od nowego roku chojnowski Park Śródmiejski będzie nosić imię Marszałka Józefa Piłsudskiego? O tym zdecydują radni w sylwestra, bowiem na ten dzień zaplanowano ostatnią w tym roku sesję Rady Miejskiej.
23 grudzień 2018, Partnerstwo,
Życzenia świąteczne od władz powiatu legnickiego
Święta Bożego Narodzenia to okres wyjątkowy, niosący dobro i nadzieję. Proszę przyjąć na ten szczególny czas serdeczne życzenia zdrowia, spełnienia marzeń oraz wszelkiej pomyślności w każdym dniu Nowego 2019 Roku.
21 grudzień 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zobacz jak wyglądały jasełka w wykonaniu uczniów SP3 [ZDJĘCIA]
Jasełka, czyli tradycyjne widowiska o narodzinach Jezusa, są stałym elementem przedświątecznego krajobrazu niemal wszystkich polskich szkół. Chojnowska "Trójka" swój spektakl zaprezentowała w sali widowiskowej Domu Kultury.
21 grudzień 2018, Gimnazjum nr 2, Wszystkich komentarzy: 0
Wielki sukces Gimnazjum nr 2
Chojnowskie Gimnazjum nr 2 zdobyło I miejsce w powiecie i uplasowało się III miejscu w województwie dolnośląskim jako "Szkoła Przyjazna Uczniom". 19 grudnia 2018 roku w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala Finałowa Plebiscytu Gazety Wrocławskiej "Nauczyciel na Medal 2018".
21 grudzień 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Nowy radiowóz dla chojnowskich dzielnicowych
Dzielnicowi chojnowskiego komisariatu policji otrzymali nowy oznakowany radiowóz. Samochód osobowy marki Hyundai i20 od dziś można zobaczyć na drogach naszego powiatu. Jego zakup był możliwy dzięki m.in. finansowej pomocy samorządu miasta Chojnów oraz gminy Chojnów.
20 grudzień 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Lokalne biblioteki zapraszają trzylatków i ich rodziców po odbiór wyprawek czytelniczych

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywej uczestniczą w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”, skierowanym do dzieci urodzonych w 2015 roku i ich rodziców. Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Instytut Książki.

20 grudzień 2018, Partnerstwo,
Zadbaj o magię świąt razem z chojnowską Mrówką [WYNIKI KONKURSU]
Coraz bliżej święta... Okres wyjątkowy, magiczny i wart odpowiedniego celebrowania. Zadbaj o to, żeby zbliżające się Boże Narodzenie było dla Ciebie i Twoich najbliższych niezapomnianym czasem, przepełnionym miłością i wyjątkową atmosferą. Pomocną dłoń w przygotowaniach wyciąga chojnowski market Mrówka, który zachęca do zapoznania się ze swoją świąteczną ofertą.
19 grudzień 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Wspomnienia z przeszłości: Panorama Chojnowa z początku lat 90. XX wieku

Rozpoczynamy nasz fotograficzny cykl w ramach którego na łamach portalu chojnow.pl publikować będziemy stare zdjęcia naszego miasta i gminy. Naszą podróż rozpoczynamy dzięki panu Jerzemu Kucharskiemu, który jest autorem publikowanych dzisiaj fotografii wykonanych z wieży kościoła farnego na początku lat 90. XX wieku.

19 grudzień 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Pożar sadzy w kominie na Bolesławieckiej [ZDJĘCIA]
W godzinach popołudniowych strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 interweniowali na ulicy Bolesławieckiej, gdzie doszło pożaru sadzy w kominie.