Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Wiadomości

03 czerwiec 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Na wesołej łące w Bibliotecznej Akademii Malucha

W minioną środę, podobnie jak w każdą ostatnią w miesiącu, najmłodsi czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie wspólnie z paniami bibliotekarkami bawiły się, śmiały i uczyły podczas kolejnego spotkania z cyklu Bibliotecznej Akademii Malucha. Tym razem wszyscy spotkali się na wesołej, majowej łące.

03 czerwiec 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Święto Rodziny w Krzywej

Rada Rodziców i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzywej serdecznie zapraszają wszystkich na Dzień Rodziny, który odbędzie się pod patronatem Wójta Gminy Chojnów dnia 9. czerwca 2013 r. od godziny 15:00 na terenie Szkoły Podstawowej w Krzywej.

03 czerwiec 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Dwa trzecie miejsca naszych kolarzy

Poprzedni weekend dostarczył wielu kolarskich emocji. Zawodnicy UKK „Oriens” MTB w sobotę uczestniczyli w Wyścigu o Puchar Gminy Paszowice w Myśliborzu. Dzień później młodzi kolarze udali się do Ratowic na Puchar Wójta Gminy Czernica.

03 czerwiec 2013, Adam, Wszystkich komentarzy: 2
Dzień Dziecka z Jerzmanką

Dość nietypowo, bo 31 maja w parku w Jerzmanowicach miał miejsce festyn zorganizowany z okazji Dnia Dziecka. Zimna i deszczowa aura, która towarzyszyła nam przez ostatnie dni, wróżyła druzgocącą klęskę przedsięwzięcia. Zmiana terminu nie wchodziła w grę ze względu na główną atrakcję, zamówioną na tę szczególną uroczystość. Na dwie godziny przed imprezą, zachmurzone niebo nabrało błękitnej barwy, a zza nielicznych chmurek wyjrzało słońce.

03 czerwiec 2013, Intermarche Chojnów, Wszystkich komentarzy: 1
Muszkieterowie dla Polek - bezpłatne badania mammograficzne

Uprzejmie informujemy, iż 11 czerwca 2013 r. na parkingu supermarketu Intermarche przy ul. Kilińskiego będziemy wykonywać bezpłatne badania MMG dla mieszkanek miasta i gminy Chojnów z przedziału wiekowego 50-69 lat objętych Programem Profilaktyki Raka Piersi, które nie miały wykonywanych badań w ciągu ostatnich 24 miesięcy.

02 czerwiec 2013, Maciek, Wszystkich komentarzy: 20
Sokół dwukrotnie ustrzelony w Chojnowie!
Sobotnie popołudnie za nami, w tym dniu przyszło zagrać KS Chojnowiance z Sokołem Krzywa. Koniec sezonu zbliża się wielkimi krokami. Biało niebiescy jeśli chcą myśleć o awansie muszą wygrywać mecz za meczem i nie oglądać się za siebie. Punktualnie o godzinie 16:00 Jasiński Michał - arbiter główny użył swojego gwizdka po raz pierwszy. Rozpoczął się mecz w którym liczyły się tylko 3 punkty.
01 czerwiec 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 1
 Dzień Dziecka - zdjęcia chojnowskich maluchów

Dziś pierwszy dzień czerwca – święto wszystkich dzieci, tych większych i mniejszych. Życzymy więc – sobie i Wam – dużo szczęścia, uśmiechu na co dzień, spełnienia marzeń i radości. Rozstrzygnęliśmy również nasz konkurs, w którym do wygrania były wejściówki do Kindeplanety i wrocławskiego ZOO. W dalszej części zdjęcia naszych chojnowskich dzieciaczków!

01 czerwiec 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
1 czerwca w Chojnowie zapachnie kwiatami! Aktualizacja - 07.06.2013

Na pierwszego czerwca zaplanowano szereg imprez w Chojnowie. Miało odbyć się Święto Kwiatów, „Bambiniada”, prezentacja kostiumów wykonanych w trakcie zajęć z Karoliną Rosocką i dwa koncerty. Pogoda pokrzyżowała plany organizatorom, którzy postanowili odwołać imprezy. Dziś poznaliśmy dzień, w którym - miejmy nadzieję - odbędą się zaległe wydarzenia.

31 maj 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 5
Nowe wieści od chłopaków z zespołu Looking4!

Ze świecą dziś szukać wśród miłośników muzyki osoby, która choćby raz nie słyszała brytyjsko-irlandzkiego zespołu One Direction. Ich hit „What Makes You Beautiful” usłyszeć można na każdym kroku. Jednak Polacy nie gęsi... i swój Looking4 mają. A Looking4 posiada mocny chojnowski akcent – Łukasza Sypienia.

31 maj 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 3
Zaginął FRUGO - 2-letni piesek. Właściciele apelują o pomoc w znalezieniu ulubieńca!

Dnia 29.05.2013 (w środę) około godziny 13.00 zaginął 2-letni pies rasy shih tzu o imieniu FRUGO. Ostatni raz widziano go w Czernikowicach w gospodarstwie agroturystycznym u Pani Halinki. Frugo pobiegł za drugim psem i nie wrócił.

30 maj 2013, kuba, Wszystkich komentarzy: 6
Imponujące zwycięstwo Chojnowianki (FOTO)

W dniu dzisiejszym Chojnowiance przyszło się mierzyć z Wilkowianką Wilków. Na trudnym terenie, w niesprzyjających warunkach atmosferycznych chojnowska drużyna bez większych problemów w imponującym stylu pokonała rywala 6:0.

29 maj 2013, kuba, Wszystkich komentarzy: 1
Cel uświęca środki. Zapowiedź meczu Wilkowianka - Chojnowianka
Jutro w Wilkowie o godzinie 14:00 K.S Chojnowianka rozegra kolejne bardzo ważne spotkanie w kontekście walki o awans do okręgówki. Rywalem chojnowskiej drużyny będzie miejscowa Wilkowianka.
29 maj 2013, artykuł sponsorowany, Wszystkich komentarzy: 1
Świat dzikich zwierząt we wrocławskim ZOO.

Zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Gdzie pojechać, co zobaczyć? Proponujemy wyprawę do zdumiewającego świata dzikich zwierząt. Afryka, Australia, Ameryka Południowa, Azja, Europa czekają... we Wrocławiu.

29 maj 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Bilety do Kinderplanety i wrocławskiego ZOO – konkurs z okazji Dnia Dziecka!

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym specjalnie dla naszych Milusińskich przygotowaliśmy konkurs pełen nagród. Mamy dla Was 5 biletów wstępu do Kinderplanety, 5 biletów do Kina 5D w Kinderplanecie oraz 2 wejściówki do wrocławskiego ZOO dla dziecka z opiekunem!

29 maj 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowskie "Orzełki" na meczu Zagłębia Lubin!

27 maja 2013 r. grupa „Orzełków” KS Chojnowianka wraz z trenerem Marcinem Rabandą wybrała się do Lubina na mecz pomiędzy „Miedziowymi” a Polonią Warszawa. Dla młodych adeptów futbolu była to nie lada przygoda. Niektórzy z chłopców byli na tak dużym stadionie pierwszy raz. Wspólnie dopingowali swoich ulubieńców.

29 maj 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Program "Aktywny samorząd"

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy w związku z przystąpieniem do realizacji programu „Aktywny Samorząd” zwraca się do osób niepełnosprawnych zainteresowanych udziałem w programie o zgłaszanie się do PCPR (Legnica, Plac Słowiański 1). „Aktywny samorząd” realizowany jest w ramach programu PERON.

29 maj 2013, Jerzy Kucharski, Wszystkich komentarzy: 1
AKADEMIA ŚMIECIOWA. Wykład III: Kompost.

Ostatnio spotkałem się z dziwnym pytaniem dotyczącym kompostu. Do czego on może być wykorzystany? Sądziłem, że każdy wie do czego służy kompost. Okazuje się, że uczymy się całe życie, a ja dodatkowo nauczam.

28 maj 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Święto Mam w MOKSiR

W dniu wczorajszym, 27 maja 2013 r. salę widowiskową MOKSiR zapełniły panie z naszego miasta i okolic by wspólnie świętować obchody święta najważniejszych i najcudowniejszych kobiet – naszych Mam. Z tej okazji dla gości chojnowskiego domu kultury wystąpiła Grupa Teatralna Pchełki, chór Skoranta oraz Jurand Kowalski.

28 maj 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 32
XXIX Sesja Rady Miejskiej

23 maja 2013 r. o godzinie 13.00 odbyła się sesja Rady Miejskiej w Chojnowie. Głównymi tematami poruszanymi podczas obrad był temat bezrobocia oraz przygotowania do zbliżających się Dni Chojnowa. Zapraszamy na video-zapis XXIX Sesji Rady Miejskiej.

28 maj 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Kraksa w centrum Chojnowa

Dziś, tj. 28 maja 2013 r. około południa tuż przy parkingu w centrum miasta doszło do zdarzenia drogowego w którym uczestniczyły dwa samochody – osobowy i dostawczy. Kierująca „osobówką” została odwieziona do szpitala.