Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


Wiadomości

08 wrzesień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
MOKSiR zaprasza na dwie wystawy. Za nami połączony wernisaż [ZDJĘCIA]
Teresa Olszewska-Bancewicz i Józefa Pawlak były bohaterkami wczorajszego wernisażu zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. Przez najbliższe tygodnie w Domu Kultury prezentowane będą dwie wystawy.
08 wrzesień 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Co jest grane w Chojnowie?

Rozpoczynający się dziś weekend bardzo ciekawie zapowiada się w chojnowskim Kinie Kultura. W repertuarze znajdziemy m.in. ciekawy dokument, najnowszą polską komedię oraz tradycyjnie propozycję dla najmłodszych miłośników kina. Zachęcamy do zapoznania się z repertuarem.

07 wrzesień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Miłość, czyli motor napędowy do życia. Wieczór z romansami w Domu Kultury [ZDJĘCIA]

Chojnowianie lubią zatracić się w rosyjskich romansach - do takiego wniosku można dojść widząc po raz kolejny wypełnioną w całości salę widowiskową Domu Kultury. Gród nad Skorą gościł jeden z koncertów w ramach tegorocznej edycji Legnickiego Festiwalu Romansu Polsko-Rosyjskiego im. Lidii Nowikowej - festiwalu, którego inspiracją była historia tragicznej miłości, jaką kilka lat temu przypomniał nam film "Mała Moskwa".

07 wrzesień 2017, Partnerstwo,
Szukasz pracy na stałe lub chciałabyś dorobić?

Spróbuj swoich sił jako opiekunka osób starszych w Niemczech lub w Anglii i zarabiaj! Zapraszamy do współpracy z Promedica24. Firma posiada największą na rynku bazę ofert pracy i dzięki temu jest liderem w swojej branży. Już ponad 27 tys. Opiekunów skorzystało z oferty Promedica24 i zostało opiekunami seniorów za granicą.

07 wrzesień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
W piątek wzmożone działania policji na drogach powiatu legnickiego
Jutro na drogach powiatu legnickiego możemy spodziewać się wzmożonej aktywności policji. Celem prowadzonych działań ma być poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
07 wrzesień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Trwa akcja malowania pasów na drogach. Spore utrudnienia na skrzyżowaniach

Od kilku dni trwają prace przy odtwarzaniu oznakowania poziomego na chojnowskich ulicach.

07 wrzesień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Stadion Chojnowianki wzbogacił się o nowe lampy [ZDJĘCIA]
Kolejna inwestycja w obrębie Stadionu Miejskiego zakończona. Teren wokół stadionu i sama bieżnia lekkoatletyczna wzbogaciła się o oświetlenie.
07 wrzesień 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Rozdajemy bilety do kina! - WYNIKI

Drodzy Czytelnicy! Mamy dla Was wejściówki na piątkowe (8 września) seanse filmu „Na układy nie ma rady” w legnickim kinie Helios.

06 wrzesień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Groźny wypadek w pobliżu Kolonii Biała. Trzy osoby w szpitalu. Droga zablokowana [ZDJĘCIA]
Do groźnego w skutkach wypadku doszło dzisiejszego popołudnia na drodze wojewódzkiej nr 335, między zjazdem na Kolonię Biała a Kolonią Kołłątaja.
06 wrzesień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ferrari wśród Skód w drodze do Noja
To już trzecia ekipa biorąca udział w tegorocznym rajdzie do Kraju Basków, jaką mamy okazję opisywać na łamach naszego portalu. "Skodillac", którego w sierpniu mieliśmy okazję oglądać podczas Zlotu Pojazdów Zabytkowych na chojnowskim Rynku dzisiaj przemierza drogi nad Oceanem Atlantyckim.
06 wrzesień 2017, Urząd Gminy Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
Akademia Wiedzy o Partycypacji

Zapraszamy Sołtysów, Rady Sołeckie, liderów i działaczy wiejskich z gminy Chojnów na spotkanie warsztatowe pt „PROJEKTOWANIE PRZESTRZENI PUBLICZNEJ NA WSI”, które odbędzie się w dniu 11 września (poniedziałek) w godz. 16.30 – 20.30 w świetlicy wiejskiej w Niedźwiedzicach. Spotkanie poprowadzi magister inżynier architekt krajobrazu Jowita Pyszczek.

06 wrzesień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Hala sportowa im. Adama Wójcika? Ruch Miejski 59-225 Chojnów wychodzi z inicjatywą
Ruch Miejski 59-225 Chojnów wystąpił do władz powiatu legnickiego z inicjatywą nazwania chojnowskiej hali sportowej imieniem Adama Wójcika - zmarłego przed kilkoma tygodniami wybitnego dolnośląskiego koszykarza, wielokrotnego reprezentanta Polski oraz czterokrotnego uczestnika turniejów finałowych mistrzostw Europy. Adam Wójcik swoim nazwiskiem promował charytatywne turnieje organizowane w hali na Matejki - czy teraz stanie się jej patronem?
06 wrzesień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Wesele na chojnowskim Rynku

- Na scenie zrobiło Wesele wrażenie silne, przygniatające, jak zmora, z której widzowie nie mogli się otrząsnąć. Czuli, że przemówił do nich poeta tak, jak dotąd nikt nie przemawiał, poeta zapamiętale ciskający w twarz oskarżenia całemu pokoleniu, poeta z duszą obrzękłą od bólu, szalejącą z powodu poczucia zbiorowego wstydu i goryczy - tak w 1908 roku dramat autorstwa Stanisława Wyspiańskiego opisywał Józef Kotarbiński.

05 wrzesień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Psie odchody to nie tylko problem estetyczny. To także zagrożenie dla naszego zdrowia i życia
Wkrótce nasze miasto wzbogaci się o nowe pojemniki z workami i koszami na psie odchody - wynika z zapowiedzi Urzędu Miejskiego. Czy zyskają użytkowników? Miejmy nadzieję; póki co chojnowianie w większości ciągle mają problem z posprzątaniem po swoim pupilu. Psie odchody to nie tylko problem estetyczny - to także zagrożenie dla naszego zdrowia i życia.
05 wrzesień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Nietypowi mechaniczni goście na rozpoczęciu roku w "Trójce"
Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęty! W Szkole Podstawowej nr 3 inaugurację swoją obecnością zaszczyciło blisko 400 uczniów, prawie 50 nauczycieli, pracownicy szkoły, rodzice oraz kilku nietypowych gości, którzy zamieszkają w szkole i pomogą dzieciom w nauce robotyki.
05 wrzesień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Policja zadba o bezpieczeństwo przy szkołach
Wraz z zakończeniem wakacji należy spodziewać się zwiększonego natężenia ruchu przy chojnowskich szkołach. W najbliższym czasie policjanci będą prowadzić działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.
04 wrzesień 2017, Gmina Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
Ekipa rajdowa w barwach Gminy Chojnów na trasie największego rajdu charytatywnego w Europie
Luiza Podkańska, Jakub Szymański, Artur Prokop i Tomasz Charytanowicz z Gminy Chojnów nie mają łatwego zadania. Ich celem jest dotarcie do historycznego regionu Hiszpanii — Kraju Basków.
04 wrzesień 2017, SPW Niedźwiedzice, Wszystkich komentarzy: 0
Niedźwiedzice: "Z Fundacją PZU po Lekcjach"Fundacja PZU dofinansowała wniosek Stowarzyszenia Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice w tego rocznej edycji konkursu "Z Fundacją PZU po Lekcjach". Już od września uczniowie Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzicach będą mogli skorzystać z 10 miesięcznej oferty zajęć pozalekcyjnych.Projekt pn.
04 wrzesień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zapraszali na Wesele. Niecodzienny happening na Rynku [ZDJĘCIA]

- Co tutaj się dzieje? - Zapraszają na Wesele. - Czyje? - Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną. - To chyba nie z Chojnowa bo ja tu wszystkich znam.

04 wrzesień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
By milej rozpocząć rok szkolny. Konkurs dla czytelników chojnow.pl [WYNIKI]
Już w poniedziałek rozpoczęcie roku szkolnego. Widząc Wasze mieszane nastroje przygotowaliśmy konkurs, w którym mamy do rozdania podwójną wejściówkę na wybrany film w legnickim lub lubińskim kinie Helios!