Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


Wiadomości

10 lipiec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza przedszkolaków na spotkanie z Elizą Piotrowską
W dniu jutrzejszym Miejska Biblioteka Publiczna gościć będzie Elizę Piotrowską - autorkę i ilustratorkę książek dla dzieci. Spotkanie autorskie kierowane jest do dzieci w wieku od 5 do 6 lat.
10 lipiec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnów gościć będzie dzieci z Ukrainy
Trwa dziewiętnasta edycja "Akcji Letniej Dzieci z Kresów Wschodnich" organizowanej przez Stowarzyszenie Kulturalne "Krajobrazy" z Legnicy, której celem jest ugoszczenie w naszym regionie 25 dzieci z Ukrainy.
08 lipiec 2017, Partnerstwo, Wszystkich komentarzy: 0
Firma montująca okna - czy to ma rację bytu w obecnych czasach?

Z racji, że rynek budowlany rozwija się w zastraszająco szybkim tempie, to nie może dziwić, iż na rynku powstają kolejne firmy, które świadczą usługi w danych segmentach budownictwa. Nie brakuje takich, które zajmują się wyłącznie montażem okien, jednakże, czy nie ma tutaj już przesycenia pod tym względem?

07 lipiec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Brawurową jazdę zakończył na drzewie - nie poddał się jednak i uciekał przez las

19-letniemu mieszkańcowi Chojnowa grozi 5 lat pozbawienia wolności - wszystko za sprawą brawurowej jazdy, którą zakończył na drzewie w Biskupinie. Pasażerowie pojazdu nie poddali się jednak - rozpoczęli ucieczkę przed policją przez las.

07 lipiec 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Rozdajemy wejściówki do Parku Rozrywki Play City - WYNIKI

Drodzy Czytelnicy! Przed nami kolejny konkurs, tym razem skierowany do dzieci! Do rozdania mamy 2 pojedyncze wejściówki do Parku Rozrywki Play City, który mieści się w Galerii Piastów w Legnicy.

06 lipiec 2017, Policja, Wszystkich komentarzy: 0
Nie daj się nabrać oszustom – apel legnickich policjantów

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zwracają się z apelem do mieszkańców miasta i powiatu legnickiego o wzmożenie czujności w związku z pojawianiem się złodziei, podszywających się za pracowników wodociągów, panów z gazowni, czy nowych sąsiadów. 4 lipca br. do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zgłosiła się kobieta, która została okradziona we własnym domu.

06 lipiec 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Co jest grane w Chojnowie?

Jak się mają Wasze weekendowe plany? W tym tygodniu warto będzie wybrać się do kina. Chojnowska Kultura tym razem proponuje coś dla dzieci oraz wielbicieli kobiecych komedii. Zachęcamy do zapoznania się z repertuarem.

06 lipiec 2017, Partnerstwo,
Premium Park Chojnów - nowy pasaż handlowo-usługowy otwarty [ZDJĘCIA]

29 czerwca, punktualnie o godzinie 9:00 chojnowianie po raz pierwszy przekroczyli progi nowego pasażu handlowo-usługowego Premium Park. Nasze miasto wzbogaciło się o cztery nowe sieciowe sklepy. Zobacz zdjęcia z ceremonii otwarcia tego nowego obiektu handlowego w Chojnowie.

06 lipiec 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Wygraj bilet do kina! - WYNIKI

Drodzy Czytelnicy! Mamy dla Was wejściówki na piątkowe (7 lipca) seanse filmu „W starym dobrym stylu” w legnickim kinie Helios.

05 lipiec 2017, ŚDS nr 1, Wszystkich komentarzy: 0
Niepełnosprawni turyści znów wyruszyli w Polskę

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1 w Chojnowie i Warsztatów Terapii Zajęciowej im. Andrzeja Krakowskiego w Legnicy znów ruszyli w trasę, ku przygodzie i nowym wrażeniom. Organizatorem wycieczki było Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących „Dajmy szansę” w Chojnowie.

05 lipiec 2017, PWSZ im. Witelona w Legnicy, Wszystkich komentarzy: 0
PWSZ im. Witelona w Legnicy zaprasza na studia!

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy trwa rekrutacja na studia na rok akademicki 2017/2018. Kandydaci na studia mogą do 4 sierpnia rejestrować się w systemie elektronicznej rekrutacji dostępnej na stronie internetowej uczelni www.pwsz.legnica.edu.pl.

05 lipiec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wieloletnie zaniedbania i reakcje urzędu. Gmina podsumowuje stan urządzeń melioracyjnych
- Wieloletnie zaniedbania i niewykonywanie obowiązków przez zainteresowanych właścicieli gruntów doprowadziły do zniszczeń, degradacji a miejscami nawet do zaniku rowów i innych urządzeń melioracji szczegółowej - czytamy w raporcie stanu urządzeń melioracyjnych na terenie gminy Chojnów. Taki stan rzeczy może mieć bardzo negatywne skutki na przyległe użytki rolne.
05 lipiec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Żyję zdrowo na sportowo w Środowiskowym Domu Samopomocy nr 2 [ZDJĘCIA]
W dniu wczorajszym gościliśmy w Środowiskowym Domu Samopomocy nr 2 w Chojnowie, który organizował warsztaty "Żyję zdrowo na sportowo". Wizyta stanowiła okazję zarówno do zrelacjonowania Wam rywalizacji sportowej uczestników lokalnych placówek, zajmujących się wsparciem dla osób zmagających się z niepełnosprawnością, ale i również do pokazania Wam, jak bardzo w ostatnich latach zmienił się Środowiskowy Dom Samopomocy nr 2 - przedstawiciele ośrodka mają powody do dumy.
04 lipiec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę prac Juliana Pamuły
"Malarstwo" to tytuł wystawy prezentowanej w lipcu i sierpniu w Galerii Młodych Miejskiej Biblioteki Publicznej.
04 lipiec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Poznaj kulisy przyznania absolutorium burmistrzowi. Zapis wideo z czerwcowej sesji Rady Miejskiej
Przedstawiamy zapis wideo z ostatniej sesji Rady Miejskiej, która miała miejsce 27 czerwca w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Chojnowie.
04 lipiec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 10
Zmiany na liście szkoleniowców w Chojnowiance. Ambitne plany na przyszły sezon

Chojnowianka zmienia trenerów - plany na przyszły sezon są ambitne, priorytetem będzie jak najszybszy awans seniorów do ligi okręgowej.

03 lipiec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Teatr na plaży w Rokitkach? [ZDJĘCIA]
Teatr na plaży? Czemu nie. To właśnie w takiej, wakacyjnej scenerii, zaprezentowały się wczoraj cztery uczennice chojnowskiego Liceum Ogólnokształcącego. Weronika Godecka, Karolina Brylak, Justyna Kawecka oraz Sylwia Urszulak przedstawiły gościom "Różanej Doliny" spektakl "Kordonki i Koronki".
03 lipiec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Poznaj triumfatorów zmagań w ramach Święta Sportu i Zdrowia w Goliszowie [ZDJĘCIA]
Rok temu w Michowie - tym razem w Goliszowie. Za nami kolejna edycja Święta Sportu i Zdrowia. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w 10 konkurencjach. Zobacz jak sobie poradzili.
03 lipiec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ogromny świat w malutkich Zamienicach [ZDJĘCIA/FILM]

W minioną sobotę Zamienice gościły XIII Łemkowski Kermesz w ramach Festiwalu Świat pod Kyczerą. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.

03 lipiec 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Basen Miejski: nowy cennik i zmiana godzin otwarcia

W okresie wakacyjnym chojnowski Basen Miejski czynny będzie codziennie w godzinach 12.00-21.30. W tym czasie obowiązywał będzie również nowy cennik.