Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Wiadomości

18 maj 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Burmistrz zaprasza na Dzień Partnerstwa Miast. Zobacz jakie atrakcje czekają nas jutro

19 maja będzie obchodzony w Chojnowie jako Dzień Partnerstwa Miast. Z tej okazji czeka nas kilka atrakcji. Poznaj szczegóły...

18 maj 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Rozdajemy bilety do kina! -  WYNIKI

Drodzy Czytelnicy! Mamy dla Was wejściówki na piątkowe (19 maja) seanse filmu „Obcy: Przymierze” w legnickim kinie Helios.

17 maj 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Olimpiada Lekkoatletyczna 2017: Czwórka po raz kolejny na najwyższym stopniu podium [ZDJĘCIA]
Za nami kolejny dzień zmagań w ramach Olimpiady Lekkoatletycznej Powiatowego Zespołu Szkół. Tym razem na starcie pojawili się przedstawiciele szkół podstawowej z terenu powiatu legnickiego i nie tylko. Honoru naszego miasta i gminy bronili reprezentanci Szkoły Podstawowej w Rokitkach, Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 4, którzy zwyciężyli w końcowej klasyfikacji, pokazując po raz kolejny, że nie mają sobie równych w tej części powiatu. Indywidualnie największą bohaterką wydarzenia okazała się...
17 maj 2017, Helios Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Kino tylko dla Kobiet – już 25 maja w legnickim Heliosie

Serdecznie zapraszamy na majowe Kino Kobiet z filmem „Jutro będziemy szczęśliwi”.

17 maj 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Stowarzyszenie Retrofutbolistów Chojnowa zaprasza na turniej

Dawne gwiazdy dolnośląskiego futbolu wystąpią 20 maja na boisku w Parku Piastowskim. Na turniej zaprasza Stowarzyszenie Retrofutbolistów Chojnowa.

17 maj 2017, Urząd Gminy Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
Wójt i Wydział Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi UMWD zapraszają na konsultacje...
Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz oraz Wydział Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi UMWD zapraszają przedstawicieli wszystkich organizacji pozarządowych z Dolnego Śląska, na Konsultacje projektu "Programu Współpracy Samorządu Województwa Dolnośląskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na Dolnym Śląsku na 2018 rok"oraz...
16 maj 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Olimpiada Lekkoatletyczna 2017: Europejska rywalizacja w Chojnowie [ZDJĘCIA i WYNIKI]

Młodzi sportowcy z Chojnowa, Zagrodna, Miłkowic, Krotoszyc, Antibes, Krajowy, Faro, Schwäbisch Gmünd, Campofelice di Rocella oraz Wallasey stanęli dzisiaj na starcie czwartej edycji Olimpiady Lekkoatletycznej organizowanej przez Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie. Po raz pierwszy wydarzenie swoim zasięgiem przekroczyło granice Polski. Zachęcamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z wydarzenia.

16 maj 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Z Dionisiosem Sturisem o historii naszego miasta, losach Greków w Polsce i uchodźcach

Gościem poniedziałkowego spotkania autorskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej był doskonale znany w Chojnowie dziennikarz i reporter Dionisios Sturis. Chojnowianin ponad godzinę odpowiadał na pytania dotyczące swojej najnowszej publikacji - książki "Nowe życie. Jak Polacy pomogli uchodźcom z Grecji".

16 maj 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Takiej Olimpiady Chojnów jeszcze nie widział. Międzynarodowe zmagania w PZS

Uczniowie z chojnowskich szkół średnich i gimnazjów, goście z Zagrodna oraz reprezentanci placówek z: Francji, Rumunii, Turcji, Portugalii, Niemiec, Włoch i Wielkiej Brytanii... Przed nami kolejna edycja Olimpiady Lekkoatletycznej Powiatowego Zespołu Szkół, tym razem na skalę międzynarodową.

16 maj 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Spotkania rezerw Czarnych i Sokoła Krzywa zakończone walkowerami

W sobotnie popołudnie dwa zespoły z ziemi chojnowskiej zakończyły mecze szybciej niż zazwyczaj. W obu przypadkach nie dokończono nawet pierwszej połowy.

16 maj 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Burza pokonana przez Park Targoszyn

W ramach 25 kolejki legnickiej A klasy Burza Gołaczów rozegrała wyjazdowe spotkanie z Parkiem Targoszyn. Niestety, 3 punkty zostały w rękach Parku.

16 maj 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 1
Wyjazdowe zwycięstwo Czarnych

W sobotnie popołudnie szczęście sprzyjało Czarnym, którzy rozegrali wyjazdowe spotkanie z Iskrą Kochlice. Zawodnicy do domu wrócili z 3 punktami na koncie.

16 maj 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 1
Chojnowianka w strefie spadkowej

Po 25. kolejce legnickiej klasy okręgowej Chojnowianka Chojnów zajmuje ostatnie, 16. miejsce w ligowej tabeli, na swoim koncie posiadając 18 punktów. Istnieje duże ryzyko, że strat nie da się już nadrobić i chojnowski zespół czeka spadek do A klasy.

15 maj 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza uczniów na spotkanie z Marcinem Pałaszem

16 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem. Wydarzenie skierowane jest do uczniów klas III szkół podstawowych i odbywa się w ramach projektu „Od bajki do bajki”.

15 maj 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Reprezentant ziemi chojnowskiej na Mistrzostwach Europy Operatorów? To zależy od Waszego wsparcia

Mariusz Blecharz - 31-latek, prowadzący ponad 200 ha gospodarstwo walczy o udział w Mistrzostwach Europy Operatorów. To, czy pojedzie do Francji zależy od wsparcia, jakie otrzyma na swoim profilu. Wesprzeć go może każdy z nas! Wystarczy jedno kliknięcie.

15 maj 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowscy policjanci zapraszają na zbiórkę krwi

18 maja przy Komisariacie Policji w Chojnowie po raz kolejny odbędzie się akcja poboru krwi organizowana przez Komisariat Policji w Chojnowie, Rewir Dzielnicowych. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wiele atrakcji!

15 maj 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Plac przed Domem Kultury zmieni się w parking. W końcu zyskamy chodnik

Kilka tygodni temu informowaliśmy Was o planach Urzędu Miejskiego w kwestii budowy nowych miejsc parkingowych w naszym mieście. Jedną z lokalizacji przeznaczoną pod parking jest plac przed Domem Kultury. Przyjrzyjmy się planom magistratu w tym miejscu.

15 maj 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Mieszkanka Białej poszukuje kucyka [AKTUALIZACJA]

Komunikat dla mieszkańców Białej i okolic.

14 maj 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Wyniki weekendowych rozgrywek piłkarskich

Za nami weekendowe zmagania w lokalnych piłkarskich ligach niższych. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami rozgrywek zespołów z ziemi chojnowskiej.

14 maj 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Małgorzata Światłoń - tuż za podium i z lekkim niedosytem

Mimo problemów zdrowotnych Małgorzata Światłoń nie rezygnuje ze startów w kolejnych zawodach sportowych.