Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Wiadomości

09 wrzesień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 3
Gmina Chojnów laureatem konkursu "Samorząd Promujący Zdrowie"
Gmina wiejska Chojnów została laureatem konkursu "Samorząd Promujący Zdrowie". Gmina została doceniona m.in. skuteczne działania w dziedzinie profilaktyki zdrowotnej.
08 wrzesień 2020, Rafał Wyciszkiewicz, Wszystkich komentarzy: 2
Z Kołobrzegu do Krynicy Morskiej. Wyprawa rowerowa chojnowskiego cyklisty (część 2)Po roku przerwy chojnowski pasjonat zwiedzania kraju rowerem Rafał Wyciszkiewicz, postanowił dokończyć rowerową podróż wzdłuż Wybrzeża. Jako że 2 lata temu z Żar szlakiem wzdłuż Odry, dojechał do Kołobrzegu, teraz postawił sobie za cel dotarcie do granicy Polski za Krynica Morską. Oto druga część jego relacji...
08 wrzesień 2020, Partnerstwo,
Jak wyjść ze spirali zadłużenia?

Gdy brakuje pieniędzy, kredyty i pożyczki pomagają osobom w potrzebie w sfinansowaniu ważnych wydatków. To pozytywna strona produktów finansowych – negatywna jest taka, że nad pożyczaniem można w pewnym momencie stracić kontrolę, wpadając w spiralę zadłużenia. Czym ona jest i jak się z niej wydostać?

08 wrzesień 2020, PWSZ im. Witelona w Legnicy, Wszystkich komentarzy: 0
Trwa drugi nabór na studia w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Do 6 października 2020 roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy trwa rekrutacja kandydatów na studia na rok akademicki 2020/2021 w ramach drugiego naboru. Jest to szansa dla osób, które nie zdążyły zapisać się na studia wcześniej. Przyjmowanie dokumentów trwa do 7 października 2020 r. Ogłoszenie list kandydatów przyjętych na I rok studiów odbędzie się 9 października 2020 r.

07 wrzesień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Złodziejka zatrzymana przez chojnowskich policjantów
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnowie w wyniku intensywnej pracy operacyjnej zatrzymali 20-letnią sprawczynię kradzieży w jednej ze wsi na terenie gminy, której łupem były pieniądze, biżuteria i książeczka wojskowa. Sprawczyni grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
07 wrzesień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Niedziela z dziełami Freyera, Buxtehude, Messiaena, Bacha i Surzyńskiego
Damian Koneczny wystąpił w ramach ostatniego chojnowskiego koncertu zorganizowanego w ramach tegorocznych Letnich Koncertów Organowych. Podczas niedzielnego spotkania w chojnowskiej farze usłyszeć mogliśmy dzieła m.in. Augusta Freyera, Dietricha Buxtehude, Johanna Sebastiana Bacha, Mieczysława Surzyńskiego czy Oliviera Messiaena.
07 wrzesień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Posiadał aż pięć aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów
Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Chojnowa, który prowadził samochód mimo 5 aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wobec kierującego sąd może orzec karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
06 wrzesień 2020, admin2, Wszystkich komentarzy: 0
Wysoka przegrana Chojnowianki i Orlika. Wyniki weekendowych rozgrywek

Za nami weekendowe rozgrywki w piłkarskich ligach niższych. Prezentujemy wyniki spotkań rozegranych przez zespoły reprezentujące ziemię chojnowską.

05 wrzesień 2020, Rafał Wyciszkiewicz, Wszystkich komentarzy: 0
Z Kołobrzegu do Krynicy Morskiej. Wyprawa rowerowa chojnowskiego cyklisty (część 1)
Po roku przerwy chojnowski pasjonat zwiedzania kraju rowerem Rafał Wyciszkiewicz, postanowił dokończyć rowerową podróż wzdłuż Wybrzeża. Jako że 2 lata temu z Żar szlakiem wzdłuż Odry, dojechał do Kołobrzegu, teraz postawił sobie za cel dotarcie do granicy Polski za Krynica Morską. Oto jego relacja.
04 wrzesień 2020, admin2, Wszystkich komentarzy: 0
„Kiedyś” – nowa książka Stanisława Horodeckiego

„Kiedyś – obrazki czasu zaprzeszłego” to nowa książka Stanisława Horodeckiego. Jest to zbiór 26 opowiadań o dzieciństwie autora, które spędził w Głogowie. Pierwsi czytelnicy zdradzają, że opowiadania są zabawne, ale też momentami dramatyczne, czy nawet traumatyczne.

04 wrzesień 2020, admin2, Wszystkich komentarzy: 0
Zapowiedź weekendowych rozgrywek piłkarskich

Przed nami weekendowe rozgrywki w piłkarskich ligach niższych. Prezentujemy harmonogram spotkań zespołów reprezentujących ziemię chojnowską.

03 wrzesień 2020, admin2, Wszystkich komentarzy: 0
Po weselu Covid-19 u 4 mieszkańców gminy Chojnów

Legnicki Sanepid potwierdził dziś 4 nowe przypadki zachorowania na covid-19 wśród mieszkańców gminy Chojnów. Są to kobieta i mężczyzna w średnim wieku, a także młoda kobieta i młody mężczyzna.

03 wrzesień 2020, admin2, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowscy policjanci zatrzymali złodzieja

Kilka dni temu chojnowscy policjanci, pełniąc nocną służbę, zauważyli w Rzeszotarach pojazd marki Citroen, którego kierujący na widok radiowozu zaczął zachowywać się w nerwowy sposób. Gdy otrzymał sygnał do zatrzymania się, zaczął uciekać. Podczas ucieczki 26-latek popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym.

02 wrzesień 2020, Partnerstwo,
Ubezpiecz swoje dziecko od NNW. Teraz także zdalnie
Zapraszamy do skorzystania z nowej formy zawarcia ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków dla dzieci uczących się lub studentów.
02 wrzesień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 4
Co z Przychodnią Rejonową? Odpowiedź na list działaczek partii Razem
Kilka dni temu na łamach naszego portalu opublikowaliśmy list skierowany do kierownika Przychodni Rejonowej w Chojnowie. Jego autorki - działaczki partii Razem - zwróciły się z prośbą o m.in. przywrócenie wizyt osobistych w lokalnej przychodni.
02 wrzesień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 3
Tegoroczne gminne dożynki ograniczone do mszy dziękczynnej
Tegoroczne Święto Plonów zorganizowane zostanie zgodnie z najstarszą jego tradycją, czyli w oparciu o duchowe wartości czerpiące swoje korzenie z Kościoła katolickiego i naszej narodowej tradycji - poinformował Urząd Gminy.
01 wrzesień 2020, admin2, Wszystkich komentarzy: 0
Rozpoczęcie roku szkolnego w Powiatowym Zespole Szkół

Dzisiejsze rozpoczęcie roku szkolnego było zupełnie inne niż zwykle – bardziej wyczekiwane i otoczone niepewnością. Powiatowy Zespół Szkół rozpoczął nowy rok szkolny apelem na boisku przy szkole na ul. Wojska Polskiego.

01 wrzesień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Aktualny kolejowy rozkład jazdy na chojnow.pl
W minioną niedzielę zmienił się rozkład jazdy na kolei. Zobacz jakie zmiany czekają podróżnych korzystających ze stacji Chojnów, Rokitki, Okmiany i przystanku w Osetnicy.
01 wrzesień 2020, admin2, Wszystkich komentarzy: 0
Upamiętnienie rocznicy wybuchu II wojny światowej

Dziś przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. 1 września 1939 r. o godz. 4.45 niemieckim pancernik Schleswig-Holstein ostrzelał polską składnicę wojskową na Westerplatte w Gdańsku.

01 wrzesień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Przed nami ostatnia odsłona Letnich Koncertów Organowych
Przed nami ostatnia odsłona Letnich Koncertów Organowych. W najbliższą niedzielę w chojnowskiej farze zaprezentuje się Damian Konieczny - organista i dyrygent chóru parafii pw. św. Michała Archanioła na Muchoborze Wielkim, organista kaplicy komunalnej Cmentarza Osobowickiego oraz dyrygent Kameralnego Chóru Męskiego “Cantilena” działającego przy parafii pw. NMP Królowej Pokoju.
Sklep Bigform