Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Wiadomości

28 sierpień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Pijany mieszkaniec gminy Chojnów nie mógł zapanować nad autem
Policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca gminy Chojnów, który nie mógł zapanować nad prowadzonym pojazdem. Okazało się, że kierowca miał niemal dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
28 sierpień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Szkoła Podstawowa nr 4 szykuje się do rozpoczęcia roku szkolnego
Szkoła Podstawowa nr 4 zaprezentowała szczegółowe procedury zapewnienia bezpieczeństwa w szkole w związku z wystąpieniem epidemii oraz harmonogram spotkań uczniów z wychowawcami z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.
27 sierpień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Kiermasz podręczników we wszystkich budynkach Powiatowego Zespołu Szkół
Na początku września we wszystkich budynkach Powiatowego Zespołu Szkół organizowany będzie kiermasz podręczników. To okazja dla wszystkich, którzy chcieliby sprzedać lub kupić podręczniki.
27 sierpień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
A4 przejezdna z ograniczeniami. Konieczna będzie naprawa
21 sierpnia doszło do uszkodzeniu nawierzchni autostrady A4 między węzłem Krzyżowa i LSSE Krzywa. Ruch na drodze obecnie odbywa się z ograniczeniami - konieczna będzie docelowa naprawa. Prace zostaną wykonane przy użyciu technologii betonu szybkosprawnego, aby do minimum ograniczyć czas ich trwania oraz związane z tym utrudnienia.
27 sierpień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zryw Ur – Pal Stary Łom I z Pucharem Wójta Gminy Chojnów
Za nami siatkarskie zmagania o Puchar Wójta Gminy Chojnów. W miony weekend w Czernikowicach na przeciwko siebie stanęło siedem zespołów.
27 sierpień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Utrzymanie czystości i porządku w mieście wśród tematów sesji Rady Miejskiej
Przed nami sierpniowe posiedzenie Rady Miejskiej.
26 sierpień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Uwaga na porywisty wiatr
Spadające konary i utrudnienia w ruchu to jeden z efektów silnego wiatru jak będzie nam dzisiaj towarzyszył przez cały dzień.
26 sierpień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rozpoczęcie roku w Trójce bez uroczystego apelu
1 września uczniowie powrócą do szkoły. To już niemal pewne. Wiele szkół rezygnuje jednak z uroczystych apeli na rozpoczęcie roku szkolnego - tak będzie m.in. w chojnowskiej Szkole Podstawowej nr 3.
26 sierpień 2020, Partnerstwo,
Zdrowie publiczne - nowy kierunek  w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy

Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy uzyskał zgodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na prowadzenie nowego kierunku studiów - Zdrowie publiczne na poziomie studiów magisterskich.

25 sierpień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 3
Ulica Amazońska w Okmianach. Dobry pomysł czy marketingowe zawłaszczenie przestrzeni publicznej?
Od kilku dni w Okmianach mamy nową ulicę. O jej nazwie zdecydowali Radni Gminy Chojnów, przychylając się do propozycji inwestora.
25 sierpień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Słupki i łańcuchy na Samorządowej - skąd takie rozwiązanie?
Pod koniec minionego tygodnia spore zainteresowanie wzbudziło nadesłane do naszej redakcji zdjęcie z ulicy Samorządowej, przedstawiające słupki i łańcuchy ustawione w poprzek chodnika. Same łańcuchy na chodniku zostały zdemontowane - dlaczego jednak ktoś zdecydował się na takie rozwiązanie? O odpowiedź zapytaliśmy przedstawicieli Chojnowskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.
25 sierpień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Narodowe Czytanie 2020 w Chojnowie - bezpośrednio i online
Wrzesień od kilku lat kojarzy nam się z Narodowym Czytaniem, akcją społeczną propagującą znajomość literatury narodowej. W organizację wydarzenia co roku włączają się chojnowska Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz lokalne szkoły. Nie inaczej będzie w tym roku.
25 sierpień 2020, admin2, Wszystkich komentarzy: 0
[KONKURS - WYNIKI] Wygraj bilet na Kino Kobiet!

Na naszym profilu na Facebooku trwa konkurs, w którym do wygrania są bilety na jutrzejsze Kino Kobiet w legnickim Heliosie.

24 sierpień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Policja zapowiadają kontrole nad zbiornikami wodymi. Na celowniku także kierowcy
Kierowcy parkujący bez większego zastanowienia przy kąpielisku w Rokitkach są problemem nie od dziś. Lokalna policja realizująca kontrole nad zbiornikami wodnymi w powiecie legnickim zapowiada zwrócenie uwagi także na kierowców parkujących w miejscach niedozwolonych.
24 sierpień 2020, Partnerstwo,
Ćwiek i Lobo. Stand-up w Kręgielni Piastów
Galeria Piastów: 'Zbiry StandUpu', czyli Jakub Ćwiek i Maciej LOBO Linke znów opanują Kręgielnię! Tym razem z nowym programem 'Za starzy by umrzeć młodo'.
24 sierpień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Motocyklista bez uprawnień i pod wpływem narkotyków
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnowie w miniony weekend zatrzymali motocyklistę, który poruszając się z nadmierną prędkością wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie. Młody mieszkaniec powiatu legnickiego nie miał wymaganych uprawnień, ponadto okazało się, że prowadził pod wpływem narkotyków.
24 sierpień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Koncert Tomasza Głuchowskiego w chojnowskiej farze
Koncert dr hab. Tomasza Głuchowskiego w chojnowskiej farze zwieńczył kulturalny weekend w naszym mieście. Był to kolejny punkt w programie tegorocznych Letnich Koncertów Organowych.
23 sierpień 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 1
"Mój Dom Polska" - sobotni koncert w kościele parafialnym [ZDJĘCIA]
Anna Cymmerman oraz Krzysztof Gwiazda zaprezentowali się minionej soboty w kościele Niepokalnego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Koncert "Mój Dom Polska" połączył tradycyjne pieśni żołnierskie i patriotyczne ze współczesnymi utworami wzmacniającymi świadomość historyczną Polaków.
23 sierpień 2020, admin2, Wszystkich komentarzy: 0
Wyniki weekendowych rozgrywek piłkarskich

Za nami weekendowe rozgrywki w piłkarskich ligach niższych. Prezentujemy wyniki spotkań rozegranych przez zespoły z ziemi chojnowskiej.

21 sierpień 2020, Partnerstwo, Wszystkich komentarzy: 0
V edycja Letnich Koncertów Organowych

Serdecznie zapraszamy Państwa na kolejną odsłonę V edycji Letnich Koncertów Organowych, która odbędzie się 23 sierpnia br. o godz. 19.00 w Kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie. Na organach zagra dla Państwa dr hab. Tomasz Głuchowski.