Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


Wiadomości

30 wrzesień 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Zapowiedź weekendowych rozgrywek piłkarskich

Przed nami weekendowe rozgrywki w piłkarskich ligach niższych. Prezentujemy harmonogram spotkań, które rozegrają zespoły reprezentujące ziemię chojnowską.

29 wrzesień 2017, Partnerstwo,
FEERUM rozpoczęło suszenie kukurydzy
W należącym do FEERUM nowoczesnym kompleksie suszarniczo – magazynowym w Chojnowie rozpoczęto suszenie kukurydzy. Spółka stosuje w tym procesie własne, unikalne rozwiązania. Wieloetapowa metoda niskotemperaturowa wykorzystująca rekuperację ciepła i silosy buforowe, pozwala uzyskiwać ziarno o bardzo wysokiej jakości.
29 wrzesień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Trwają zapisy w Społecznym Ognisku Muzycznym
Społeczne Ognisko Muzyczne w Chojnowie zaprasza do zapisywania się na zajęcia.
29 wrzesień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Najlepsi warcabiści powiatu po raz kolejny spotkają się w Goliszowie
30 września świetlica wiejska w Goliszowie gościć będzie mistrzostwa powiatu legnickiego w warcabach. Mieszkańcy naszego regionu rywalizować będą o tytuł najlepszego warcabisty powiatu oraz awans do kolejnej fazy rozgrywek.
29 wrzesień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Jeżeli z dachu spadają dachówki to znak, że pora na ich wymianę
- Konstrukcyjnie obiekt nie budzi zastrzeżeń i jego stan techniczny ocenia się jako dobry - tak obecny stan dachu Gimnazjum nr 1 został opisany w projekcie, który zakładał wymianę jego pokrycia. Jak widać, nie do końca jest tak dobrze. Przed południem strażacy z chojnowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej musieli interweniować w tym miejscu - powód? Spadające gąsiory.
29 wrzesień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Teatr w drodze - Powiatowy Zespół Szkół podsumował projekt
Kilka dni temu mieliśmy okazję informować o realizowanym w Powiatowym Zespole Szkół projekcie "Teatr w drodze". Wczoraj, w auli Liceum Ogólnokształcącego, z udziałem koordynatorów, aktorów, przedstawicieli lokalnych samorządów i miejskich placówek oraz dyrektora Teatru im. Heleny Modrzejewskiej, odbyło się podsumowanie projektu.
28 wrzesień 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Co jest grane w Chojnowie?

Prezentujemy repertuar chojnowskiego Kina Kultura. W ten weekend w propozycjach na duży ekran znajdziemy najnowszą produkcję Patryka Vegi, czyli głośny i długo wyczekiwany „Botoks”. W repertuarze tradycyjnie znajdzie się też coś dla najmłodszych.

28 wrzesień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wypadek na skrzyżowaniu Lubińskiej i Zielonej
Kolejny wypadek na jednym z najbardziej newralgicznych skrzyżowań w Chojnowie. Przyczyna - nieustąpienie pierwszeństwa.
28 wrzesień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Październik pod znakiem dwóch kółek. Przed nami Mistrzostwa Dolnego Śląska w Kolarstwie MTB
7 października w chojnowskim Parku Piastowskim rusza osiemnasta edycja Mistrzostw Szkół Dolnego Śląska w Kolarstwie Górskim MTB; impreza będzie także Finałem Dolnośląskich Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady Młodzieży. Rywalizacja wyłoni mistrzów indywidualnych i drużynowych Dolnego Śląska w kategorii dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
28 wrzesień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ochrona zabytków wśród tematów jutrzejszej sesji Rady Gminy
29 września 2017 roku, o godzinie 12:00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy Chojnów odbędzie się XL sesja Rady Gminy Chojnów.
28 wrzesień 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Rozdajemy bilety do kina! - WYNIKI

Drodzy Czytelnicy! Mamy dla Was wejściówki na piątkowe (29 września), premierowe seanse filmu „Linia życia” w legnickim kinie Helios.

27 wrzesień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowianie nie zostaną pozbawieni nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej
- Chojnowianie zostaną pozbawieni nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej? Taka informacja od kilku dni krąży po naszym mieście. Wszystko ze względu na reorganizację sieci szpitali, która nastąpi z dniem 1 października 2017 roku.
27 wrzesień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
W najbliższą niedzielę poznamy najlepszych siatkarzy i siatkarki powiatu legnickiego
1 października Chojnów gościć będzie Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej, w którym zmierzą się zarówno drużyny męskie jak i żeńskie. Najlepsze zespoły otrzymają prawo startu w turnieju strefowym, który odbędzie się 28 października w Środzie Śląskiej.
27 wrzesień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Zastanawiałaś/eś się kiedyś, co znajduje się pod chojnowskim Rynkiem? Zajrzyjmy tam [ZDJĘCIA]
Ponad 100 lat temu dokładnie w tym miejscu stał ratusz. Po jego zawalaniu się zorganizowano tutaj skwer, którego centralnym punktem był obelisk upamiętniający feldmarszałka Gebharda Leberechta von Blüchera. Po wojnie pomnik został rozebrany - zastąpiła go fontanna, niemająca głębszego przesłania. Kolejna zmiana nastąpiła w 2012 roku, kiedy to w centralnym puncie miasta stanęła fontanna Tkacza, która składa się z części naziemnej jak i niedostępnej dla zwykłego chojnowianina części podziemnej...
27 wrzesień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zapis wideo z wrześniowej sesji Rady Miejskiej
Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo z sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 26 września 2017 roku w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Chojnowie.
26 wrzesień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 9
Plac Dworcowy: Będzie zmiana lokalizacji przystanku dla busów. W planach reaktywacja fontanny

Chcemy już teraz zmienić lokalizację przystanku dla busów - z taką deklaracją podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej wystąpił burmistrz Jan Serkies. Wszystko po to, by już teraz osoby odjeżdżające z najbardziej obleganego peronu mogły korzystać z nowej wiaty.

26 wrzesień 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Koncert Roba Tognoni w MOKSiR już w najbliższą niedzielę

W najbliższą niedzielę, 1 października, na scenie chojnowskiego Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji zaprezentuje się Rob Tognoni – australijski gitarzysta bluesowy, który znany jest z wyrafinowanej techniki gry. Jego wiodącym gatunkiem jest bluesrock – połączenie klasycznych elementów rockowych z bluesem.

26 wrzesień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowski basen po raz kolejny gościć będzie Otyliadę
W marcu 2018 roku po raz kolejny Basen Miejski w Chojnowie gościć będzie rywalizację w ramach Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego Otyliada 2018.
26 wrzesień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowianie od 30 lat wspierają Zagłębie. Wyjątkowy gest ze strony prezesa "Miedziowych"
1 000 sztuk biletów za symboliczną złotówkę na spotkanie między Zagłębiem i Górnikiem Zabrze - tak klub z Lubina chce uczcić 30-lecie zorganizowanego wsparcia ze strony chojnowian. Bilety powędrują do uczniów z chojnowskich szkół.
26 wrzesień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Małgorzata Światłoń-Szydełko z tytułem multifinishera Pucharu Sportów Wytrzymałościowych
Małgorzata Światłoń-Szydełko zakończyła sezon triathlonowy. Zawodniczka Czarnych Rokitki swój ostatni start w tym roku uwieńczyła drugim miejscem w Triathlonie Zgorzelec w swojej kategorii wiekowej (5. miejsce wśród wszystkich kobiet).