Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Z posiedzenia rady miasta .....

W dniu dzisiejszym  o 13.00 odbędzie się sesja rady miasta , może portal zapoczątkuje serię felietonów , relacji z obrad ? Zapadają tam ważne decyzje dla mieszkańców a niestety nigdzie nie można się dowiedzieć o czym była , będzie mowa.

a gdyby udało się w przyszłości zamieścić na stronie nagranie video sesji rady miasta  z pewnością cieszyła by się wielkim zainteresowaniem
zgłoś komentarz
Masz rację było, by to ciekawe i pewnie komiczne a jest ku temu jak najbardziej sprzyjające prawo i takie filmy, choćby na kanale YT cieszyły, by się popularnością jak te z sejmu RP ! Może kiedyś sami radni i burmistrz wpadną na ten pomysł i będą udostępniać publicznie swoje spotkania aby pokazać nam wszystkim chojnowianom jak są produktywne te posiedzenia i jak kompetentne osoby tam zasiadają. Wystarczy odwiedzić biuletyn informacji publicznych na chojnow.eu i prześledzić od 2002 do dziś uchwały rady miejskiej są to praktycznie niezmienione kali z lat poprzednich i nic nowego niema ! Jedyna różnica to w 2008 padła pierwsza ustawa o dotacjach kościoła katolickiego wysokości 40 tyś zł aż do roku 2012 tylko zmieniały się kwoty od 30 tyś do 40 tyś zł w roku :) jaka będzie kwota w 2013 sam pleban raczy wiedzieć penie jeszcze ustala z burmistrzem :) Więcej informacji na temat dotacji kościoła katolickiego przez urząd miasta na forum chojnow.miejsce.me w temacie "Wydatki UM na kościół katolicki"
zgłoś komentarz
w dniu wczorajszym byłem na sesji rady miasta i o dziwo nie byłem jedynym mieszkańcem choć jako jedyny zadałem pytanie w sprawie czy śmieci po raz kolejny wzrosną.  Jak się okazało po wejściu na salę obrad było tam już dwóch reporterów z portalu chojnow.pl i co ? i kamera rejestrująca obrady . Gratuluję portalowi że w końcu zarejestrował posiedzenie i mam nadzieję że będzie to cykliczne  na każdej sesji rady miasta.
Psymonie przyznaję  Ci rację że jest to komiczne a czy się mylę będziecie mieli szansę zobaczyć tak myślę.  Dyskusję radnych zdominował temat  dokarmiania kotów
zgłoś komentarz
w dniu wczorajszym byłem na sesji rady miasta i o dziwo nie byłem jedynym mieszkańcem choć jako jedyny zadałem pytanie w sprawie czy śmieci po raz kolejny wzrosną.  Jak się okazało po wejściu na salę obrad było tam już dwóch reporterów z portalu chojnow.pl i co ? i kamera rejestrująca obrady . Gratuluję portalowi że w końcu zarejestrował posiedzenie i mam nadzieję że będzie to cykliczne  na każdej sesji rady miasta.
Psymonie przyznaję  Ci rację że jest to komiczne a czy się mylę będziecie mieli szansę zobaczyć tak myślę.  Dyskusję radnych zdominował temat  dokarmiania kotów
hehe temat dokarmiania kotów to najważniejszy temat naszej rady :) większych problemów w Chojnowie w końcu nie ma :P
zgłoś komentarz
Inna zagorzała dyskusja została wszczęta gdy pod obrady trafiła po raz kolejny sprawa rozwiązania stosunku pracy z radną. Jak się okazało rada miasta podjęła uchwałę w tej sprawie i jak się okazało sąd administracyjny uchylił ją więc sprawa nabrał po raz drugi toku co oznacza że radna może być zwolniona. Rada jednak po raz kolejny chce w tej sprawie głosować - rzutem na taśmę odroczył to głosowanie na wizji radny Grzech choć jeszcze minutę wcześniej przewodniczący Skowroński prosił o przemyślane decyzje. Radna której sprawa dotyczy sama zabrała głos w swojej sprawie - drżącym głosem opowiedziała jaka to ona jest w tej pracy wykorzystywana bo ma 51 obowiązków,  posiada wykształcenie oraz doświadczenie a inni nie mają a pracują i nie są zwalniani.
zgłoś komentarz
Skoro jest wykształcenie i doświadczenie to w czym problem zmienić branżę. Koty ważna sprawa przecież nie mogą być głodne haha.
zgłoś komentarz
Inną omawianą sprawą była skarga na dyrektora Chzgkim-u który. Skarga dotyczyła nie  udzielenia odpowiedzi na pisma kierowane do niego przez jedengo z mieszkańców ( chyba dyrektora spółdzielni lub administratora wspólnoty ) . Należy podkreślić że jest to precedens w historii skarg . Radni uznali że skarga na dyrektora jest zasadna .  Oczywiście zaapelowali o to by nie wyciągać konsekwencji za takie olewanie petenta , mieszkańca.  To jawne przyzwolenie na dalsze takie działanie wobec mieszkańców bo jak widać po tym nie ma za to kar choćby takiej jak utrata premii za jeden miesiąc.
No cóż , taka mamy radę - pozwalającą na takie traktowanie mieszkańców.  
zgłoś komentarz
Nie ma co dziwić się,zobaczyć prosze kto w radzie zasiada?Ludzie Serkiesa ,co oni prezentują?Zarobki Serkiesa 13 tys na miesiąc w tak biednym mieście to Ci radni mu ustalili.Co prezentuje Skowroński swoją postacią i kilku kllakierów Serkiesa.Serkies na radzie o kotach rozmawia hihi.
zgłoś komentarz
no to pięknie portalu ! gratulacje i podziękowania za nagranie sesji . okazauje się że portal jest bardziej prospołeczny jak urząd którego nie stać na kamerę i na odwagę pokazania tego kabaretu za  który niektórzy biorą po 13 tysięcy miesięcznie .  Ciekawe kiedy będziemy mogli oglądać ten cyrk ?
dotychczas tylko gadano o tym co się dzieje w urzędzie i za zwyczaj były to pogłoski których zawsze mogli się wyprzeć  ale z nagrania filmowego nie da się wyprzeć. W końcu społeczeństwo z pomocą portalu który jako jedyny ma na tyle odwagi co po raz kolejny podkreślam będzie mogło na bieżąco uczestniczyć w sprawach ważnych dla miasta i rozliczać za dokonania. urząd nawet protokołów w całości nie zamieszcza na bipie bo nie musi. Z tego wynika że cały urząd pracuje bo musi a nie z przyjemności i powołania. za sprawą nagrań sesji rady miasta odczują przyjemność a może karę ?
zgłoś komentarz
Nie ma co dziwić się,zobaczyć prosze kto w radzie zasiada?Ludzie Serkiesa ,co oni prezentują?Zarobki Serkiesa 13 tys na miesiąc w tak biednym mieście to Ci radni mu ustalili.Co prezentuje Skowroński swoją postacią i kilku kllakierów Serkiesa.Serkies na radzie o kotach rozmawia hihi.
skończą debatować o kotach to zaczną o kaczkach w rzece :)jakis temat musi byc żeby odwrócić uwagę od problemów i ich zarobków
zgłoś komentarz

Dodaj odpowiedź

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.