Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Ustawa śmieciowa - krok do zubożenia rodzin?

Weszła ustawa śmieciowa, i fajnie, ale: moi rodzice, mieszkający sami we dwójkę otrzymali pismo, że rada miasta uchwaliła stawki: 11zł miesięcznie za śmieci sortowane i 18zł miesięcznie za śmieci niesortowane.
Do tej pory tatko płacił prywatnej firmie za odbiór jednego pojemnika 42zł kwartalnie i to było ok, pojemniki nie były do końca wypełnione. W tej chwili będzie MUSIAŁ płacić 18x2 i razy 3 miesiące 108zł kwartalnie czyli jakieś  250% więcej.
Mam pytanie: skąd takie stawki skoro w innych okolicznych gminach są ceny o wiele mniejsze? I dlaczego śmieci odbierać będzie ChZGKiM ? Czy nie można było zrobić przetargu, wyłonić jakąś tańszą firmę?
Dlaczego Rada jedną uchwałą wyciąga bezlitośnie z naszych kieszeni obowiązkowe potężne (bo tak trzeba przyznać) kwoty?
Czy ktoś z czytających forum wie może czy można nie podpisać takiej umowy?
Przecież śmieci segregowane zamiast oddawać do punktów zbiórki jeszcze za to płacąc, mógłbym sobie sprzedawać na skupie złomu, makulatury.
zgłoś komentarz
 Jeśli chodzi o koszty śmieci jakie wyliczył sobie urząd miasta to składowe tej ceny to między innymi :
- płace ( pracownicy chzgkim ) i narzuty w kwocie 134 595,11zł
- paliwo i materiały  w kwocie 115 564,82 zł
- koszty utrzymania selektywnej zbiórki 96 000 zł
- koszty eksploatacji 18 867,87 zł
-koszty wydziałowe 20 189,26 zł
-koszty ogólnozakładowe 47 108,28 zł
-------------------------------------------
Łącznie kwota 432 325,34 zł

nie wiem  skąd powstają te kwoty gdyż informacje otrzymałem od znajomego który walczył o uzyskanie ich w urzędzie miejskim w postaci wyceny jaką sporządził chzgkim na potrzeby kalkulacji jednak nie otrzymał ich ale pozwolono zrobić mu notatki które mi przesłał jednak nie wiele z nich rozczytałem

zauważyłem jednak że na cenę śmieci wpływ mają również trzynaste pensje urzędników których to wartość to dokładnie 10 925,83 zł
zgłoś komentarz
Płace i narzuty w kwocie 134 595,11 zł to  :
- koszty kierowcy 1 pełny etat 36 923,79 zł
- koszt kierowcy 1/2 etatu 17 822,41 zł
- koszty ładowacz 1 pełny etat  33 318,6 zł
- koszty ładowacz 1 pełny etat 30 387,75 zł
- koszty ładowacz 1/2 etatu  16 142,56 zł

gustek "Dlaczego Rada jedną uchwałą wyciąga bezlitośnie z naszych kieszeni obowiązkowe potężne (bo tak trzeba przyznać) kwoty? "

odpowiedź jest prosta , radni nie działają w imieniu i w interesie mieszkańców miasta gdyż pobierają "wynagrodzenie" pod rożnymi postaciami ( disty , ryczłty za komisje, umowy zlecenia ) więc działają w interesie tego kto im wypłaca - reasumując radny ma w dupie ciebie i twoich rodziców , mają za zadanie wycisnąć z szarego człowieka wraz z urzedem jak najwięcej kasy na to by starczyło by na trzynaski w urzedzie i na inne bzdury które nie mają wiele wspólnego z prawdziwymi kosztami ponoszonymi za śmieci.
zgłoś komentarz
aby się o tym przekonac trzeba przyjść na radę miasta na która i ja się zjawię aby zadac pytanie radnym , ich zdziwienie i głupawe odpowiedzi będą odzwierciedleniem tego co piszę . dla przykładu prywatna firma kalkulując opłatę za śmieci nie bierze pod uwagę trzynastych pencji z prostej przyczyny , nie ma ich w prywatnych firmach . dlaczego radni zaakceptowali taką kalkulację ?  przecież mogli ja zakwestionować. ale jak widac nie zakwestionowali więc jak wcześniej pisałem współpracują z urzędem a nie działają w interesie mieszkańców którzy powierzyli im pełnienie funkcji nadzorczej nad urzędem . radni to zbieranina przypadkowych ludzi którzy z działaniem w  szeroko rozumianym interesie społecznym nie mają nic wspólnego.
zgłoś komentarz
na kwotę paliwo i materiały składają się :
- paliwo wydane na wywóz śmieci star/man  76 729,16 zł
- paliwo wydane na star 200 na wywóz śmieci   38 835,66 zł

na kwotę zawarta pod nazwą koszty eksploatacji i uwaga tu
 -zakładowy fundusz świadczeń pracowniczych   3142, 04 zł
- dodatkowe wynagrodzenie  13                     10925,83 zł
- remonty                                                            4800,00zł

to ja się pytam za co dostali ci ludzie trzynastą pensję ? za to że teraz mamy smieci o 250 % droższe ? to w skrucie jest popierdo....ne chyba . oczywiście wszystko z przyzwolenie rady miasta która działa w naszym czyli mieszkańców interesie ?

radnym się trochę w pewnej części ciała poprzewracało !
zgłoś komentarz

zostałem poproszony przez kilku znajomych którzy często udzielają się na tym forum o założenie konta i wypowiedź w tej sprawie gdyż wiedzą że próbowałem w tej sprawie coś zrobić w mieście .

w związku z powyższym poszedłem dziś po raz kolejny (drugi ) do urzędu miasta i tym razem poprosiłem Panią sekretarz miasta Brygidę Mytkowską o udostępnienie mi w formie kserokopii protokołów z obrad komisji które zajmowały się projektem nowych uchwał śmieciowych wraz wyliczenia o którym mowa w tym wątku.

zgłoś komentarz

Kilka dni wcześniej byłem w tej sprawie w biurze Rady Miasta u Pani Zawiślańskiej która nie chciała mi sporządzić kopi gdyż wymagała ode mnie podania w tej sprawie na piśmie. Nie potrafię wytłumaczyć dlaczego wymagano ode mnie tego podania ( zaznaczam że jestem na bieżąco z kodeksem postępowania administracyjnego ) niemniej jednak udostępniła mi protokoły i wyliczenie z możliwością sporządzania odpisów/notatek których część jak widze znalazła się już na forum .

zgłoś komentarz

Po krótkiej ale treściwej rozmowie z Panią sekretarz otrzymałem kserokopie protokołów oraz kalkulacji która była podstawą wyliczenia stawek nowej opłaty za śmieci . Niestety zmuszony zostałem do napisania podania w tej sprawie choć nadal nie wiem po co ale dla dobra sprawy zrobiłem to. Informacje nie wymagały przetworzenia , są to informacje ogólnodostępne ale jak tłumaczyła mi Pani sekretarz urząd nie ma obowiązku ich publikowania więc za każdym razem zamiast wejść na  BIP i sprawdzić co chcę muszę udać się do urzędu i napisać podanie/prośbę w tej sprawie.

zgłoś komentarz

Tak czy siak zostałem obsłużony z wielką starannością za co chciałem serdecznie podziękować Pani sekretarz. W związku z tym że jestem zielony na tym forum mam prośbę o wskazówki jak zamieścić załącznik w postaci skanu z tego dokumentu w celu łatwiejszego zobrazowania kalkulacji, sposobu wyliczenia oraz kosztów składowych które mają wpływ na ostateczną cenę którą będziemy wszyscy płacić.

zgłoś komentarz
czy ktoś wie jak dodac załącznik na forum w postaci obrazka ?
zgłoś komentarz

Dodaj odpowiedź

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.