Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Z pustego tylko burmistrz do tyłu naleje

Zawsze zadziwiał mnie pan janek i jego paranormalne zdolnosci . Nie potrafie porównac go z nikim , jedynie co przychodzi mi na myśl to pewne przysłowie które w związku z tym traci swoje znaczenie a brzmi ono "z pustego to i Salomon nie naleje " i tu Salomon i wszyscy święci mogą się mocno  zdziwić. Jak wiadomo od zawsze w kasie urzedu panuje deficyt bo panuje. pan janek jednak pomimo tego ze zawsze jest za malo w kasie potrafi znaleźć niezliczoną ilosc pieniędzy ( w sumie to mu to jutro lub po jutrze policzę jak bedę miał trochę mniej roboty w urzędzie ) . Każdego roku pan janek na mocy upoważnienia rady miasta zaciąga kredycik na spłatke zadłuzonka które jest jego dziełem.
zgłoś komentarz

Sprawa wygląda w ten sposób , że pan janek potrafi przyznać podwyżkę dyrektorom jednostek organizacyjnych takich jak szkoły ( dla przykładu posłuzymy się dyrektorem sp3 ale nie zapomnimy o reszcie ) .
28 marca 2008 roku burmistrz przyznal podwyżke dyrektorowi i ustalił jego wynagrodzenie na poziomie 2380 zł z tym że burmistrz przyznał podwyżke od dnia 1 stycznia 2008 roku ??? czyli znalezł gdzieś pieniądze czy zwiekszył kwotę długu a może dał ze swoich bo skoro jest burmistrzem to wie od pani skarbnik że w kasie nie ma więc dlaczego z premedytacją przyznaje podwyżkę ?

05 maja 2008 roku ten sam burmistrz przyznaje temu samemu dyrektorowi dodatek funkcyjny w wysokosci + 50 % wynagrodzenia zasadniczego i +3% dodatku funkcyjnego z tym że po raz kolejny przyznał podwyżke od dnia 1 stycznia 2008 roku.
z prostego wyliczenia wynika : 50% wynagrodzenia to 1190 zł * 5 miesiecy wstecz daje kwotę 5950 która burmistrz gdzieś znalazł czy może w ten sposób znów zwiększył zadłużenie które wszyscy spłacają ? pop raz kolejny działa z premedytacja lub bez świadomości tego co jest w kasie , jedno gorsze od drugiego
zgłoś komentarz

20 kwietnia 2009 roku burmistrz przyznaje kolejna podwyzkę panu dyrektorowi a mianowicie ustala jego wynagrodzenie zasadnicze na kwotę 2492 ale do dnia 31 sierpnia 2009 oraz jednocześnie ustala wynagrodzenie zasadnicze od dnia 1 września 2009 roku na kwotę 2616 zł , po raz kolejny podwyżka obowiuązuje z mocą wsteczną od dnia 1 stycznia 2009 roku czyli znow gdzies się znalazło ????

No muszę przyznać że tak to tylko burmistrz potrafi. A moze ktos potrafi to inaczej uzasdadnić ?
zgłoś komentarz
źródło :  Podwyżki wynagrodzenia dla dyrektorów - za co ?

e-donosiciel 

zgłoś komentarz

Dodaj odpowiedź

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform